Jak zdanit příjem z kryptoměn? Podívejte se na 5 videopřednášek

Posledních několik málo dnů nás dělí od deadline, kdy je nutno podat daňové přiznání za rok 2017. Jak se k tomuto staví úřady? Máme nějaké oficiální stanovisko k tomu, jak správně danit kryptoměny?

Nemáme. Dokonce ani obecně diskutované stanovisko, že kryptoměny jsou nehmotné movité věci, nesdílí všichni ďanoví poradci jednotně. Prohledali jsme internet a tady vám přinášíme 5 přednášek na téma zdanění kryptoměn. A jeden e-book.

Velé díky patří Paralelní polis a Bitcoin meetup Brno, kde se tyto přednášky uskutečnily a pořídíl se záznam. Podívejte se také na následné diskuze s řečníky v druhých částí videí, lecky bývají velice přínosné.

Videa jsou užitečná zejména pro ty, kteří:

– za kryptoměny nakoupili zboží (např. na Alza.cz)
– těží kryptoměny
– intenzivně spekulují na burzách
– prodali v minulém roce kryptoměny se ziskem

1) 20. 3. 2018

Autoři přednášky: Josef Žaloudek, Jan Kotala, Michal Friedrich

2) 27. 2. 2018

Autor přednášky: Michal Jelínek
Pozor: registrujeme negativní reakce na tuto přednášku:

“Nafukoval zdanění na nesmyslné maximum a účelově se snažil lidi vystrašit, aby přešli k němu a daně jim zoptimalizuje. Já jsem fanda daňových optimalizací, ale jeho vystoupení bylo neprofesionální. Mgr. Pavol Trávnik” — brzy Pavol napíše článek, kde jeho tvrzení více popíše a my tady zveřejníme jeho odkaz.
Za spornou tuto přednášku považuje i Michal Hanych ze SimpleTax ve svém příspěvku na FB.

3) 29. 1. 2018

Autor přednášky: Michal Hanych

4) 24. 1. 2018

Autor přednášky: Michal Hanych

4) 22. 3. 2017

Autorka přednášky: Hana Trnková Kocourková

E-book ke stažení

Michal Hanych je v této problematice aktivní natolik, že vydal na toho téma speciální e-book, který si můžete zdarma ztáhnout zde.