Příchází nová verze aplikace pro správu kryptoměnového portfolia Blockfolio 2.0

Na tuhle novinku jsem dlouho čekal. Pokud Blockfolio znáš, tak bez váhání updatuj v mobilu na novou verzi. Pro ostatní tady je stručný přehled, k čemu Blockfolio slouží a jak ho lze používat.

Realita vs. „kdyby“

V Blockfoliu si naklikáš, jaké kryptoměny máš (na výběr máš asi 4000 kryptoměn a tokenů) a výsledek je součet jejich hodnot, který si můžeš zobrazit v CZK.

Můžeš si naklikat i fiktivní portfolio. To je dobré zejména v případech, kdy chceš dodat novou dávku radosti, nebo smutku. Většinou se dostaví obojí.

V praxi to dopadá totiž tak, že máš kupříkladu reálné Portfolio 1 složené s určiteho množství různých kryptoměn. Časem strukturu portfolia změníš, protože tu a tam něco vyměníš na něco jiného, něco prodáš, a nebo něco dokoupíš. A samozřejmě chceš vědět, zda-li to byla dobrá volba.

Nebudeš tedy přepisovat stávající Portfolio 1, ale sepíšeš nové Portfolio 2. A pak sleduješ obě portfolia. A v tomto momentu přichází radost a smutek v různých intervalech:)

Výše popsanou metodu neber moc vážně, můžeš to zkusit, ale moc to nedoporučuju. Zbytečnou dávku stresu do života nechceš. HODL!

Smysluplnější scénář

Co ale s verzí 2.0 dává mnohem větší smysl a díky čemu už nebudu muset Blockfolio kombinovat s dalšími aplikacemi, je používat různá portfolia pro přehled stavů kupříkladu ostatních členů rodiny, kterým kryptoměny spravuji.

Jedno z alternativních portfolií jsem nazval „firemní“ Bitperia portfolio, kde máme sepsáno pár kryptodarů, které jsme od vás obdrželi jako podporu za to, že již 4 roky provozujeme projekt a aplikaci Bitperia na vlastní náklady. Moc si toho vážíme.

To mi vlastně připomíná, že pokud nám chceš pomoci posunout aplikaci dál, budeme moc rádi za tvou podporu zde.

Další funkce

Vstupní heslo

Pro vstup do Blockfolia si můžeš nastavit heslo. To pro případ, že by se někdo dostal ke tvému odemčenému mobilu a byl zvědavý, jak na tom jsi.

Signály

Blockfolio umožňuje vybraným týmům posílat do aplikace různé notifikace. V praxi se to projeví tak, že pokud tvoje portfolio obsahuje kupříkladu Monero a Ethereum, budou ti chodit zprávy týkající se těchto kryptoměn.

Novinky

V sekci Explore máš možnost sledovat noviny z kryptosvěta, párkrát jsem tam kouknoul a je tam zejména CoinDesk a Cointelegraph, takže nic moc. Pokud chceš relevantnější informace, sleduj raději náš rozcestník v Bitperia App:)

Grafy

Blockfolio zobrazuje vývoj tvých portfolií v přehledných grafech. Můžeš sledovat celé portfolio, nebo i jednotlivé dílčí kryptoměny.

Souhrn novinek v minutovém videu:

Blockfolio 2.0

Co bych aplikaci vytknul?

Jednoznačně absence možnosti zadat bitcoinovou (nebo jinou) adresu, ze které by si appka automaticky natahala zůstatek a započítala ho do celkového portfolia. Tuhle funkci umí kupříkladu Coin Ticker.

Tak či tak ale nový update stojí za to a těším se na další vylepšení. A co ty? Jakou appku doporučíš pro sledování stavu portfolia? Napiš do komentářů další tipy. Díky:)

Aplikace Blockfolio zdarma ke stažení:

Blockfolio 2.0 pro iOS & Blockfolio 2.0 pro Android