Proč používat na kryptoměny peněženku Trezor a jaký model vybrat?

Bitperia
Bitperia
Nov 4, 2018 · 5 min read
Trezor Model T vs. Trezor One

Na tyto otázky máme odpověď: Trezor.

V obou případech nejbezpečnější volba na trhu

Trezor peněženky představují nejvyšší míru bezpečnosti pro tvoje kryptoměny. A je jedno, zda-li volíš model One nebo model T. A je dokonce jedno, zda-li je připojíš na tvůj extra zabezpečený notebook, nebo klidně úplně cizí počítač v kavárně.

Model One je produkt, model T je platforma

První model byl tvořen jako víceméně jednoúčelový produkt, dnes je díky tomu . Model T je koncipován jako platforma s širšími možnostmi rozšíření v budoucnu.

Trezor One

Trezor One koupíš na Alze.

Pokud je tvým cílem bezpečně uchovat kryptoměny a dál nic moc neřešit, doporučíme levnější variantu Trezor ONE.

„Zprvu jsem měl z TREZORU One pocit — málo muziky za hodně peněz — díky nekvalitnímu příslušenství a lacinému pocitu v ruce. Skutečná hodnota je ovšem uvnitř. Testoval jsem jeho rivaly (Ledger a KeepKey) a TREZOR byl vždy o krok napřed. Zajistil mi klidné spaní v krypto světě.“

Daromír Bonev

Trezor Model T

Trezor Model T koupíš na Alze.

Máš-li ambice Trezor používat častěji a nechceš přijít o možnosti, které přináší dotykový barevný display, paměťová microSD karta (kupříkladu pro budoucí šifrované uložiště hesel pro webové služby) nebo o něco širší podpora kryptoměn, pak tvá cesta vede k novému Modelu T. V neposlední řadě je potřeba férově připomenout, že z hlediska zpracování působí nový Model T daleko robustnějším a odolnějším dojmem.

Specifikace jednotlivých modelů

Papírově oba modely dělí „jen“ možnosti dotykové obrazovky a SD slotu u (dvakrát) dražšího Modelu T a výčet podporovaných kryptoměn. Když se ale nad slotem pro SD kartu zamyslíme, tak mít šifrované uložiště hesel u sebe lokálně (namísto kdesi v cloudu) je zajímavá featura.

Oba modely nabízejí tzv. Password manager, ale ten nám ovládáním jednoduše „nesednul“ a používáme v tomto ohledu , i když je tam nižší míra zabezpečení. Navíc mít u sebe fyzicky Trezor pro veškeré loginy je pro nás zatím nereálný scénář.

Porovnání jednotlivých modelů Trezor peněženek

Rozsah podporovaných kryptoměn je velmi podobný, ale pro někoho může být klíčový

Oba modely podporují již kolem 700 kryptoměn. Ačkoliv se výčet podporovaných kryptoměn mezi jednotlivými modely moc neliší, podpora Monera u Trezoru T

Update: podle tohoto Tweetu to vypadá, že se Monero dočká podpory i u modelu One. Palec nahoru! Vypadá to ale, že to bude nějakou dobu trvat. Model T by měl být připraven dříve.

Update 2: podpora pro Monero u Modelu T právě vyšla (firmware 2.0.9). Kdo chcete Monero chráněné Trezorem, kupujte Téčko:)

Podpora kryptoměn | více na Trezor.io

Roadmapa k dnešnímu datu

Roadmapa je plánovaný kalendář úprav firmwaru a níže je obrázek z oficiální Wiki stránky Trezoru:

Roadmapa Trezor One a Trezor Model T

Nás samozřejmě nejvíce těší , na kterou čekáme roky, ale je důležité zmínit, že se v tuto chvíli v rozhraní Trezoru, ale o propojení Trezoru a Monero wallet. Obdobným způsobem funguje propojení Trezoru s Ethereum a ERC-20 tokeny.

Reputace Trezoru v mezinárodním měřítku

O českém Trezoru se píše a mluví na všemožných světových portálech a diskuzních fórech (Forbes, CoinDesk, CNN a další). Trezor One byla na světě, vytvořená týmem, který spustil . Jako češi jsme na tento produkt samozřejmě hrdí a pyšní. Doporučujeme si tento odstavec přečíst ještě jednou. Jsme z toho nadšení.

Uživatelské prostředí webové aplikace, pomocí které Trezor obsluhuješ, (vhodné mimo jiné taky pro firemní účely, pokud chceš nakupovat bitcoiny na firmu).

Práce s Trezorem je intuitivní, snadná a se skvělým supportem (vážně)

Nastavení je velice snadné a zabere chvíli. Vždy, když si nebudeš vědět rady, můžeš se obrátit na support, který reaguje velmi rychle (máme vyzkoušeno) a navíc vše vyřešíš v českém jazyce.

Kdyby se ti podařilo peněženku ztratit nebo zničit, stačí si koupit novou, obnovit ji ze zálohy a vše máš zpět. Pokud ti někdo peněženku odcizí, k prostředkům se nedostane, protože je peněženka chráněna speciálně proměnlivým PINem, který nejde „odkoukat“.

Grafické rozhraní Trezoru. A nelekej se, k dispozici je i plně česká verze.

„Přehledné uživatelské prostředí, podpora češtiny, vysoká bezpečnost. Díky ERC20 tokenům můžeš mít v Trezoru více než 700 kryptoměn. A navíc: málokdy narazíš na firmu, kde lidem zodpovídá dotazy na sociálních sítích i samotný CEO. Must have zařízení. Jediná škoda je, že ho nepřipojíš k iOS (lze pouze Android).“

Jiří Chlebus

Hodnocení Trezor ONE:

✅ Naprosto ověřený kus hardware (od roku 2014)
✅ Výborná cena
✅ Stále solidní podpora kryptoměn (list zde)
✅ Pravidelně aktualizovaný firmware
✅ Lehký a možná díky tomu i relativně odolný vůči pádu
❌ Pocit laciného výrobku v ruce

Detail Trezor One

Hodnocení Trezor T:

✅ Next level výrobek od ověřeného českého výrobce Trezor.io
✅ Moderní USB-C port
✅ Robustní konstrukce
✅ Vydařený design (včetně chytré magnetky!)
✅ Podpora většího počtu kryptoměn
✅ Platforma — řádově větší možnosti využití v budoucnu
❌ Uvítali bychom kabel usb-c — usb-c v balení
❌ Uživatelé s velkými prsty mohou zápasit s dotykovou obrazovkou (u nás je to v pohodě, ale je fajn s tím počítat)

Detail Trezor Model T

Ulož kryptoměny konečně do bezpečí

Přejeme nyní už opravdu klidný HODL:)

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích

Bitperia

Written by

Bitperia

Česká aplikace, se kterou poznáš #bitcoin a kryptoměny v praxi.

Bitperia Stories

Články CZ a SK autorů o bitcoin technologiích