Tři české a slovenské knihy o bitcoinu a kryptoměnách + jedna lahůdka

Zvykli jsme si, že pro kvalitní literaturu musíme většinou za hranice našeho území. Naštěstí má ale Bitcoin už 10 let a za tu dobu můžeme využít jak solidní překlady, tak originální tvorbu našich expertů.

A protože Karlův e-book jste již určitě četli, přinášíme přehled dalších knih, které jsou u nás snadno k dostaní:

1) Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti

Popis knihy

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii Milton Friedman prohlásil v roce 1999: „Myslím si, že v omezování role státu bude hrát jednu z hlavních rolí internet. Jedna z věcí, které nám schází, ale brzy se objeví, jsou spolehlivé digitální peníze.“ Deset let poté byl spuštěn bitcoin.

Lze bitcoin považovat za spolehlivé digitální peníze? Jak se bitcoiny vytváří? Kolik jich je a bude? Kde se dají koupit a jak se s nimi pracuje? Nejde o pyramidovou hru? O bublinu?

Tato kniha je plná odpovědí. Na tyto i na mnohé další otázky. Otevřte ji a naučte se přijímat a odesílat bitcoiny, ponořte se do jejich krátké, ale bohaté historie a prozkoumejte budoucí ekonomické dopady.

2) Kryptomeny: Bitcoin, Ethereum, Blockchain, ICO&Co. jednoducho a zrozumiteľne

Popis knihy

Krytpomeny majú pred sebou veľmi perspektívnu budúcnosť a je dôležité vedieť o nich aspoň kľúčové informácie, ktoré dnes ,vo svete rýchleho technologického pokroku, patria k základnému vzdelaniu úspešných ľudí. Viac sa o nich dozviete v knihe, ktorú práve držíte v rukách.

Krytpomena je digitálna forma peňazí, v podstate jednotky a nuly cirkulujúce na ineternete, elektróny prúdiace káblami alebo uväznené na pevných diskoch po celom svete. Obchod s krytpomenami napriek istému skepticizmu každý rok rastie. Neznalosť tejto problematiky je jednou z najväčších prekážok investovania na kapitálovom trhu.

Zmenu, ktorú priniesli kryptomeny do sveta financií aj do bežného života, nemožno podceňovať. Všetkým ponúka príležitosť, aby realizovali svoje transakcie ihneď, bezpečne a priamo.

Budete prekvapení, aký potenciál sa v kryptomene skrýva!

3) Začínáme na burze — rozšířené vydání

Popis knihy

Akcie, komodity, forex i kryptoměny. Chcete dosáhnout úspěchu při obchodování na finančních trzích? Nevyznáte se v příliš odborných analýzách na finančních serverech? Všem začínajícím investorům přichází na pomoc kniha Ondřeje Hartmana. Stručně vás provede nezbytnou teorií a pomůže vybrat finanční trh odpovídající vašim individuálním možnostem.

V rozšířeném vydání najdete nové kapitoly a informace o kryptoměnách (například Bitcoin), dozvíte se, kolik se dá na finančních trzích vydělávat a nechybí ani praktické příklady zhodnocení kapitálu.

A teď ta lahůdka…

4) Bitcoin whitepaper ve slovenštině

Bitcoin whitepaper je klíčový dokument, po jehož přečtení o něm budeš vědět více než 99 % všech, kteří kdy o Bitcoinu slyšeli.

Přišel ti článek užitečný? Sdílej ho svým kamarádům.
Nebo ještě lépe: naděl jim knihy třeba pod stromeček.