This is an email from KriptoEkonomi, a newsletter by BlockchainIST Center.

Blockchain Teknolojisinin Çok Oyunculu Çevrimiçi Oyunlara Etkisi

Çevrimiçi Oyunlar

Geçen hafta, özellikle çok oyunculu çevrimiçi oyunlarda, blockchain tabanlı uzlaşmanın olası bir şekilde kullanımına işaret eden bir patent IBM tarafından alındı.

İlk olarak 2018’de dosyalanan ve 10 Kasım’da verilen “Gaming concensus protocol for blockchain” (Blockchain için oyunlarda protokol uzlaşması) adlı patentin taslağında çevrimiçi oyunlar oynayan kişilerin, oyunun bilgi akışını oluşturan işlemlerin sırasına katılma örnekleri yer alıyor. Oyuncular, aslında, donanım ve yazılım kaynaklarını işlem siparişi vermek için kullanacağı için Bitcoin madencilerine benzetiliyorlar.

Ek olarak, belgeye göre bu işlemlerde bulunanlar oyuna kaynak katkısı sağladıkları için ödeme de alabilecekler. Patent taslağı incelendiğinde bu oyuncu merkezli kir birliği modelinin, genel sistemin yalnızca bir bölümünü oluşturduğu fark edilecektir. Hatta, yeterli bilgi işlem gücü sağlanabilirse oyuncular oyun içindeki etkileri ve katkıları da genişleyip artabilir.

Bugüne kadar IBM, bilgisayar oyunları ve blockchain’in kesiştiği alanla ilgili düşünce ve planları ile ilgili pek bir şey açıklamamıştı ama bu patent ile yeni uygulamaların bizi beklediği kesin.

Kaynak: CryptoPotato

Samsung Kullanıcılarının Verilerini Korumak için Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Samsung

Elektronik endüstrisinin öncülerinden biri olan Samsung, kullanıcılarının verilerinin korunabilmesi için blockchain teknolojisiyle beraber eşler arası (p2p) dosya paylaşımını gerçekleştirmeye çalışıyor. Samsung daha fazla ayrıntı vermemiş olsa da bazı kaynaklar, şirketin ‘Private Share isminde bir yazılım geliştirdiğini ve bu yazılımın dosya alıcılarının, bilgileri görenler tarafından onay verilen şekilde kullanılmasını sağlamak için blockchain teknolojisini kullandığını ortaya koydu.

Samsung uzun bir süredir gizlilik problemlerinin çözümlerinin geliştirilmesiyle ilgileniyor. Galaxy S10’dan beri, yüksek donanımlı cihazlarında kriptopara cüzdanları bulunuyor. Aynı zamanda şirket, Gemini, Enjin, Stellar ve Tron gibi blockchain ve kripto projelerini destekliyor.

Kullanıcı Verileri

Samsung’un fikri dosya göndermeden önce spesifik parametreleri oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanmak. Örneğin; bir kişi, bir dosyanın belirli bir tanımlayıcı tarafından açıldığından emin olabilir, dosya için son kullanma tarihi belirleyebilir ve dosyayı kurtarılma olasılığı olmadan kalıcı olarak silebilir. Aynı zamanda ekran görüntülerini ve bilgileri izinsiz yollarla kaydetmeyi önlemekte mümkündür. Benzer uygulamalar hali hazırda varken, merkeziyetsiz ve kriptografik olarak güçlü blockchain teknolojisinin kullanımı yüksek seviyede güvenlik sağlar.

Snapchat ve Whatsapp gibi uygulamalar, geçmişte kullanıcıların bazı içerikleri mobil cihazlarına kaydetmelerini sağlamak için kötüye kullanıldı. Benzer olarak, veri depolanan iCloud gibi merkezi sunucuların güçsüzlüğü bilgisayar korsanları tarafından kullanıldı. Ayrıca, kullanıcılar özel dosyalarının Samsung tarafından izlenmeyeceğinden de emin olabilecekler.

Kaynak: CryptoPotato

Pasaport İşlemlerinde Bitcoin Kullanımı

Pasaport İşlemleri

Kaliforniya merkezli Peninsula Visa, müşterilerine belirli pasaport hizmetleri için, Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmayı planlıyor. COVID-19'un yayılmasını engellemeye yönelik tedbirlerin ardından Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde devlet daireleri ve işletmeler ilk kez kapatıldığında, Dışişleri Bakanlığı’nın ABD ve Porto Riko’daki 26 pasaport acentelerinin çoğu etkilenmiş, bu da pasaport işlemlerinde gecikmeler yaşanmasına ve bir çok kişinin mağdur olmasına sebep olmuştu.

Bununla birlikte, ABD Dışişleri Bakanlığı ofislerinin çoğu çalışmaya devam etse bile salgın öncesinde, belirli koşullar altında, bir hafta içinde şahsi pasaport alınabiliyorken şu anda işlem süresini 10–12 haftaya, hızlandırılmış pasaportlar için ise 4–6 haftaya kadar çıkmış durumda.

Özel işletmeler, uluslararası seyahatler gibi birçok hizmetin Bitcoin ile sunulmasına izin verse de, devletler şu an için hizmet ödemelerinin Bitcoin ile yapılması konusunda istekli değiller. Haziran ayında, Venezuela hükümeti, ertesi gün hizmeti devre dışı bırakmadan önce, yurtdışında yaşayan Venezuela vatandaşlarının pasaport başvuruları için Bitcoin kullanabileceklerini belirtmişti.

Kaynak: Coin Telegraph

Akıllı Kontrat Dilleri

Akıllı Kontratlar

Ethereum’un en iyi özelliklerinden biri, akıllı kontratların yazılım geliştirici dostu diller kullanılarak programlanabilmesidir. Eğer daha önceden Python veya JavaScript konusunda deneyim sahibiyseniz, Ethereum programlama sürecinde tanıdık sözdizimlerine sahip bir dil bulabilirsiniz.

Ethereum platformunda akıllı kontrat geliştirmek için güncel olarak aktif şekilde kullanılan iki dil şunlardır:

 • Solidity
 • Vyper

Akıllı kontratları geliştirme sürecindeki ön koşullar:

 • Diğer programlama dilleri, özellikle JavaScript veya Python bilgisi akıllı sözleşme dillerindeki farklılıkları anlamınızda sizlere yardımcı olabilir.
 • Dil karşılaştırmalarını incelemeden önce akıllı sözleşmeleri bir kavram olarak anlamak faydalı olacaktır.

- Bunun için Ethereum.org sitesindeki “Intro to smart contracts” bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Solidity

• C++, Python ve JavaScript’ten etkilenilerek oluşturulmuştur.

• Statik tipli olarak inşa edildiği için bir değişkenin türü kod derlenileceği zaman bilinir.

Solidity aşağıdakileri desteklemektedir:

• Inheritance (diğer sözleşmeler arasında özellikler miras alınabilir)

• Kütüphaneler (farklı sözleşmelerden çağırabileceğiniz yeniden kullanılabilir kodlar oluşturabilirsiniz — diğer nesne yönelimli programlama dillerindeki statik sınıftaki statik işlevler gibi)

Akıllı Kontrat Örneği

pragma solidity >=0.4.22 <0.7.0;//solidity’nin versiyon tanımlamasıcontract İlk{//contract tanımladığımız yer/class ile aynı mantık, her contract bir classtır// Her kod parçası belli bir miktarda gas harcıyor ve bu gas ödenekleri madencilere veriliyorstring public mesaj = “Merhaba Dünya”;//örnek bir get set metodu// SET ifadesi nesnenin özelliklerine değer atandığında çalışır.// Get ifadesi atanan değerlerin okunması veya değerin farklı bir değişkene ya da konuma/adrese aktarılmasını sağlar.function getMessage() public viewreturns(string memory) {return mesaj;}function setMessage(string memory_mesaj) public {mesaj = _mesaj;}
}

aybars dorman

Temizlik Protokollerini İzlemek için Blockchain Destekli Uygulama

Temizlik Protokolleri

Küresel topluluk, devam eden Covid-19 salgını ile uğraşmaya devam ederken, seyahat endüstrisi de yaşanan zorluklardan payını alıyor. Albany Uluslararası Havaalanı, yolcuları bulundukları mekan içindeki çeşitli alanların ve yüzeylerin temizliğini kontrol edebilmeleri için blockchain destekli bir mobil uygulamaya yöneltmekte. Resmi bir açıklamaya göre bu uygulama için Wellness Trace App, General Electric ile işbirliği yaptı.

Uygulama, kullanıcılara havaalanı içindeki terminallerde, restoranlarda, mağazalarda ve diğer ortak alanlarda ‘gerçek zamanlı temizlik izleme’ sağlayan QR kodları kullanıyor. Wellness Trace App Aviation Today’e göre Wellness Trace, Microsoft’un Azure blockchain hizmeti kullanılarak geliştirildi. Albany Havaalanı, uygulamayı kullanan ilk müşteri. Uygulamanın amacı, Waze ve TripAdvisor’ın hizmetine benzer bir hizmet sunmak ve kullanıcılara seyahat ettikleri bölgelerin temizliği ve sağlık güvenliği hakkında ücretsiz, gerçek zamanlı bilgi sağlamak.

Kaynak: The Daily Chain

Blockchain Tabanlı Yapay Zeka Botu ile Araç Sigortası

Araç Sigortası

Blockchain tarafından desteklenen yeni bir sanal asistan, insan yardımı olmadan sigorta sözleşmelerini tamamlayabiliyor. Malta merkezli sanal asistan firması Vaiot, araç sigortası satmak için IBM’in Watson Assistant’ını Cosmos blockchain ile bir araya getirdi. Tasarlanan bu yeni platform, araba sigorta sözleşmelerini tamamlamak için insan yardımı gerektirmeyen uçtan uca bir satış sürecine sahip. Mobil uygulama olarak yayınlanan proje, ilk olarak sigorta seçeneklerini belirlemek ve önermek için müşterilerle sesli veya yazılı olarak etkileşime geçiyor. Sözleşme imzalandıktan sonra, Tendermint Protokolü tarafından desteklenen akıllı bir sözleşme şeklinde Cosmos SDK’da saklanıyor. Yapay zeka aracılığıyla anlaşma izleniyor ve ödeme tamamlandığında otomatik olarak sigorta başlıyor.

Geçen ay, Vaiot, dijital varlık sunan ilk firma olarak VAI token için Malta Finansal Hizmetler Otoritesinden onay aldı. Firma ayrıca, yatırımcılara VAI token arzının %2'sini (8.000.000) sunarak bu yılın sonlarında halka açık bir satış yapmayı planlıyor. Malta, ICO (Initial Coin Offering/ İlk Kriptopara Arzı) için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve hazırlayan ve uygulayan ilk ülkelerden biri. Dolayısıyla, satış Sanal Finansal Varlıklar Yasası kapsamında gerçekleştirilecek.

Kaynak: Coin Telegraph

2020'de Kriptoparalar ve Merkeziyetsiz Finans Alanında Yaşanan Suçlar

Merkeziyetsiz Finans Suçları

Kripto hırsızlığı ve dolandırıcılığı 2019’a kıyasla 2020’nin ilk 10 ayında %60 azaldı. Ancak, blockchain adli bilişim şirketi CipherTrace’in raporuna göre merkeziyetsiz finans (decentralized finance/ DeFi) suçları önemli ölçüde artmış durumda. 2019’da kriptoparalar ile ilgili suçlarda yaklaşık 4,5 milyar dolar çalınmıştır. CipherTrace’in son verileri, bu sayının bu yıl 1.8 milyar dolara düştüğünü gösteriyor ki bu da %60 oranında bir düşüşe tekabül ediyor. Bununla birlikte, DeFi alanındaki suç faaliyetlerinde bir patlama görüldü.

CipherTrace’in CEO’su Dave Jevans, kripto borsalarının ve dijital varlık ticaretinde yer alan diğer aktörlerin güvenlik açıklarını kapattıklarını belirtti. Bu önlem, kriptopara platformlarının bilgisayar korsanları ve kötü niyetli aktörler tarafından on yıldan fazla süredir sömürülmesinden sonra alındı. CipherTrace Raporunda, suistimal ve dolandırıcılık hariç, dijital varlıklarla ilgili hırsızlık ve saldırıların Ekim ayı sonu itibarıyla 468 milyon dolar tutarında olduğuna dikkat çekildi. DeFi alanında işlenen suçlar 2020’de tüm kripto suçlarının yüzde 20’sini oluşturdu. Bu oran yaklaşık olarak 98 milyon dolara tekabül etmektedir.

Rapora göre şirketler ve bireyler son dönemde güvenlik doğrulamasından geçmemiş DeFi ürünleri piyasaya sürdüler. Hatta kara para aklayıcıları için DeFi bir sığınak haline geldi. Çünkü DeFi, protokolleri gereği izinsizdir. Yani herhangi bir ülkedeki herhangi bir kişi, müşteri doğrulama engellerine takılmadan finansal likidite havuzlarına erişip borç para alabilir veya ödünç verebilir.

Kaynak: CryptoPotato

ABD’de Bitcoin ile Emeklilik Planları Başlatıldı

Emeklilik Planları

ABD merkezli varlık yöneticisi, Digital Asset Investment Management/ DAiM şirketi ülkenin Bitcoin’i (BTC) destekleyen ilk işveren sponsorluğundaki 401K emeklilik planlarını başlattı.

19 Kasım’da yapılan bir açıklamaya göre DAiM, şirketlerin Bitcoin’e % 10'a kadar tahsis sunan bir 401 (k) planı oluşturmasına danışmanlık edecek. BTC, Gemini Trust tarafından saklanacak ve gerektiğinde DAiM katılımcı şirketlerden ayrılan eski çalışanlara bu parayı aktaracak.

DAiM’in kripto dostu planları ABD’deki ilgili yasalar ile uyumludur ve 2021'den itibaren işverenler tarafından çalışanlarına sunulabilecektir.

DAİM’in operasyon direktörü Pokornicky, geleneksel varlık yönetimi endüstrilerinin “Bitcoin’e ısınmakta yavaş” olduğunu söyledi ve “doğrudan aracılık ve emeklilik hesaplarında Bitcoin’e lisanslı ve düzenlenmiş erişim sunan neredeyse hiçbir yatırım danışmanı” bulunmadığını belirtti. Sektörün isteksizliğini, kripto uyumluluğunu çevreleyen “ciddi yasal bürokrasiye” atfediyor. Pokornicky ayrıca, Bitcoin’de emeklilik yatırımları için yoğun talep olduğunu ve en çok talebin 28–45 yaşları arasındaki bireylerden geldiğini belirtti.

Kaynak: Coin Telegraph

AB, Dijital Euro’ya Ocak 2021’de Karar Verecek

Digital Euro — Avrupa Birliği

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, 2021’in başında bankanın dijital Euro hakkında karar vermesi gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, 12 Kasım’da düzenlenen çevrimiçi bir politika panelinde Lagarde, dijital para birimi konusunda “ilk olma yarışında” olmadıklarını belirtirken, ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell ilk olmaya çalışmaktansa doğru yapılmasının kritik olduğunu söyleyerek destekledi.

Merkez bankasının Ekim ayında başlattığı dijital Euro konusunun sonuçları Ocak 2021’de hazır olacak. Lagarde, Ocak ayında bu konuda ilerleyip ilerlemeyeceklerine karar vereceklerini açıklarken, önsezilerinin dijital Euro konusunda ilerleyebilecekleri yönünde olduğunu ifade etti. Öncelikli olarak dijital merkez bankası paraları (DMBP) hakkındaki endişelerin giderilmesi gerektiğini, kullanıcı mahremiyetine ek olarak kara para aklamayı ve terör eylemlerinin finansmanına karşı koymayı hedefleyeceklerini söyledi.

Lagarde, bunların yanında Facebook’un Libra ve Çin’in dijital Yuan denemelerini bu konuda aceleye gelinmemesi konusunda örnek olarak gösterdi. Ocak ayında olumlu bir gelişme olması halinde, projenin muhtemelen 2, 3 veya 4 yıl sürebileceğini ifade etti. İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey aynı panelde, insanların herhangi bir para biriminde “değerin kesinliğini bekleme” hakkına sahip olduğunu söyledi. Avrupa Merkez Bankası kısa bir süre önce, dijital Euro’dan ne beklediklerine dair kullanıcılardan geri bildirim almak için kamuoyu yoklaması başlatmıştı.

Kaynak: Coin Telegraph

200 Dolarlık Bitcoin (BTC) İşlemi İçin 47 Bin Dolar İşlem Ücreti Ödedi

Bitcoin İşlem Ücreti

Kimliği belli olmayan bir gönderici 0.01088549 Bitcoin göndermek için 2.66038352 BTC işlem ücreti ödedi. Gönderim yaptığı zaman, gönderilmek istenen miktar yalnızca 194 dolar iken, ödenen işlem ücretinin değeri ise 47 bin doları geçiyordu. Talihsiz cüzdan sahibinin kimliği ya da bunu kesin olarak yalnızca bir dalgınlıkla gerçekleştirip gerçekleştirmediği henüz bilinmiyor.

Ne kadar ödemesi gerekirdi?

Çoğu kişi bu uçuk işlem ücretinin bir kaza sonucu ödenmiş olabileceğini söylüyor. Gönderici, BTC gönderimi için işlem ücretini manuel olarak ayarladı ve sonuçta küçük bir dalgınlık on binlerce dolarına mal oldu. Blockstream yapılan Bitcoin işleminde herhangi bir değişiklik gözlemlenmediği için, bunun kendi kendine yapılan bir işlem olabileceğini öne sürdü.

BitInfoCharts’a göre Bitcoin ortalama işlem ücreti yalnızca 0,00025 BTC veya 4,45 dolardır. Bu seviye ekim ayında 2020’nin en yüksek seviyesine tırmanarak 13 dolara fırladı. Yılın rekoru olmasına rağmen 13 dolar 47 bin dolardan hala çok daha az bir miktar. Ekim ayının sonunda bir kripto para balinası, 1 milyar dolarlık BTC transferi gerçekleştirdi ve işlem maliyeti yalnızca 3 dolardı.

Koin Bülteni

Japonya’daki Büyük Şirketler Dijital Yen Çalışmalarına Başlıyor

Dijital Yen

Bir grup büyük şirket, Japonya için dijital yen çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Japonya’da bulunan 30’un üzerindeki büyük şirketin oluşturduğu grup, ülkede dijitalleşmeyi teşvik etmek adına bu projeye başladıklarını dile getirdi. Japonya’da dijital yen çalışmalarına artan ilgi, Japonya Merkez Bankası’nın (BoJ) dijital merkez bankası parası (CBDC) haberinin ardından geldi. Banka, daha önce dijital merkez bankası parası çalışmalarını 2021 Nisan ayında başlatacağını duyurmuştu. Paylaşılan bilgiye göre, Japonya’nın en büyük üç bankasıyla birlikte bazı aracı kurumlar, telekomünikasyon şirketleri, kamu ve özel sektörde bulunan bazı grupların Japonya için ortak bir ödeme platformu oluşturmak amacıyla bir araya gelerek dijital yen çıkartmak için çalışmalara başlayacaklar.

Koin Bülteni

Fed Başkanından “Kararlı” Dijital Para Açıklaması

Fed Başkanı Jerome Powell

Fed Başkanı Jerome Powell, Avrupa ve İngiltere merkez bankalarının başkanlarıyla bir araya gelerek dijital paralar hakkında konuştu. Dijital teknolojilerin önemini vurgulayan Powell dijital dolar konusunu “kararlı bir şekilde değerlendirmeyi” sürdüreceklerini açıkladı.

Jerome Powell Fed’in kendi dijital parasını çıkarıp çıkarmama konusunda henüz net bir karar vermediğini ancak bu konuda Avrupa ve İngiltere merkez bankaları ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü duyurdu.

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ile de iş birliği yapan Fed’in bu çalışmaları sürdüreceği belirtildi. Doların rezerv para birimi olarak kullanıldığını vurgulayan Powell, Fed’in doların dijitalleşmesi fikrine olabildiğince temkinli yaklaşmaya çalıştığını söyledi.

Koin Bülteni

PayPal ABD’deki Tüm Müşterilerine Bitcoin Satmaya Başladı

PayPal Kriptopara Hizmeti

Finans devi PayPal, birkaç haftalık deneme sürecinin ardından ülke genelindeki tüm kullanıcılarına kriptopara hizmeti sağlamaya başladı. ABD’deki kullanıcılar artık PayPal cüzdanları ile Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin satın alabiliyorlar. Kriptopara firması Paxos ile ortaklık kuran PayPal artık ABD’deki milyonlarca müşterisine doğrudan kriptopara satıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren daha farklı ülkelere doğru genişlemeyi düşünen şirket, kriptopara hizmetini Venmo uygulamasına da aktarmayı planlıyor. Şimdilik Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin olmak üzere beş farklı kriptopara birimi üstünden alım-satım hakkı tanıyan şirketin bunların arasına yenisini ekleyip eklemeyeceği bilinmiyor.

Koin Bülteni

İş Bankası Dış Ticarette İkinci Kez Blockchain Kullandı

İş Bankası

Türkiye’nin en büyük özel bankası İş Bankası, blockchain teknolojisi ile ilkini Mayıs ayında yaptığı test çalışmalarının ikincisini tamamladı. Blockchain teknolojisinin dış ticaretteki potansiyelini tartan İş Bankası; Sanko Holding, Süper Film, Commerzbank ve BrücknerGroup ile ortak bir işlem yaptı. İş Bankası blockchain ile yaptığı ikinci işlemde Almanya’dan getirilecek bazı makine parçaları için ödeme garantisi sağlamayı hedefledi. Bu test kapsamında blockchain teknolojisinin fatura, yükleme belgesi, vadeli ödeme gibi unsurlara uyum sağlayıp sağlamayacağı incelendi. İşlem sırasında özellikle akıllı sözleşme teknolojisinden de faydalanan İş Bankası, test çalışmasının sorunsuz bir şekilde tamamlandığını açıkladı. Banka normalde birkaç gün süren bu işlemi blockchain teknolojisi ile kısa sürede tamamladı.

Koin Bülteni

İstatistik: Ethereum Ağı Bitcoin Miktarı

Ethereum Ağı

Ethereum ağındaki Bitcoin miktarı 153,591 BTC ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: Dune Analytics

İstatistik: Dijital Ödeme Oranları

Dijital Ödemeler

Dijital ödemeler alanında 2024 yılına kadar en yüksek büyüme oranı %16.8 ile Avrupa’da bekleniyor.

Kaynak: Statista

İstatistik: Kârdaki ETH Adresleri

Kârlı Ethereum Adresleri

Ocak 2020’den bu yana kârda olan ETH adresleri %80’i aştı.

Kaynak: GlassNode

İstatistik: FinTech Start-up’ları

StartUplar

Top Global FinTech start-up merkezleri, Silikon vadisi, Londra, New York, Singapur ve Los Angeles oldu

Kaynak: StartUs Insights

Hazırlayanlar

 • Evrim Çalışkan
 • Furkan Can Baytemur
 • Canan Bulut Uyanık
 • Gözde Arasıl Ataç
 • Burak Işıktekin
 • Aybars Dorman
 • Ahmet Eren Tomurcuk
 • Uğurcan Alp

Bizi Takip Edin

Web Sitemiz

Twitter

LinkedIn

Instagram

YouTube

Telegram

--

--

--

Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan “BlockchainIST (Blockchain İstanbul) Center”, Blockchain teknolojisi alanında faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk üniversite araştırma ve geliştirme merkezidir.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
BlockchainIST Center

BlockchainIST Center

BlockchainIST Center is an R&D Center for Blockchain, DeFi and FinTech. We provide consultancy and training for private and public sector around the world.

More from Medium

Master The World Of Cryptocurrency With This Four-Week Course

Is cryptocurrency the next dotcom bubble?

RealLink($REAL) surged over 50% on March 14th

Top 4 Ethereum Tokens-Worth looking into before they explode