Aki azt hitte, hogy nem létezik lila mókus, az tévedett

Vendégblogger: Nagy Noémi

Eszter Kovács
Indivizo Team Blog
3 min readFeb 8, 2016

--

2015 decemberben találkoztunk egy fiatal, tehetséges lánnyal, amikor Kommunikációs és marketing gyakornokot kerestünk. Az izgalmas benne az, hogy Nagy Noémi arról álmodik, hogy a HR lesz a jövője és a küldetése. Így nagyon kíváncsiak voltunk arra, hogy mi járt a fejében élete első videointerjú élménye után. Ő pedig boldogan osztotta meg velünk HR szemszögből a véleményét.

“A kiválasztás területén tevékenykedő HR szakemberek számára bizonyára nem ismeretlen fogalom a lila mókus szindróma.

Aki mégsem találkozott volna ezzel a kifejezéssel, annak annyit érdemes tudni róla, hogy arra használják, amikor egy-egy kiválasztással foglalkozó szakember abba a hibába esik, hogy a tökéletes jelölt keresése közben túlságosan magas elvárások korlátozzák a leendő munkavállaló megtalálását és ezáltal a felvételét is. Persze számos munkakör speciális szaktudást igényel, aminek betöltéséhez rendkívül nehéz lenne a megelégedettség és a kompromisszum.

Így hiába is kutatunk lila mókus után, ha az elvárásaink túl magasak és azokhoz szigorúan ragaszkodunk, akkor bizony nem valószínű, hogy sikerrel járunk.

Egy valami azonban biztos: ha olyan jelölt pályázik, akiben megvan a tehetség, affinitás, kitartás és egy hatalmas adag lelkesedés, akkor szinte biztos, hogy a mi munkavállalónkként csodákra lehet képes és egy kis idő elteltével valóságos lila mókusként tekinthetünk rá.

Igen ám, de hogyan találjunk egy ilyen jelöltre? Merül fel a kérdés.

Manapság tömérdek mennyiségű lehetőség áll rendelkezésünkre a kiválasztás segítésére, de ami a lelkesedést képes felmérni az leginkább egy interjú. Legalábbis eddig azt hittük.

Az Indivizo csapata ugyanis megalkotott egy olyan HR szoftvert, ami valahol a CV és az interjú között helyezkedik el. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy a jelöltek önéletrajza életre kel, és még beszél is hozzánk.

A HR-esek által előre meghatározott kérdésekre válaszolnak a pályázók, aminek még időkorlátja is van, így tényleg csak a leglényegesebb információkat juttatja el hozzánk, az előre elkészített videókat pedig akkor nézzük meg, amikor időnk engedi.

További előnye, hogy tényleg csak az a jelölt fog ezzel időt tölteni, aki komolyan gondolta a jelentkezését, és azt hiszem, azt sem kell magyarázni, hogy miért hatékonyabb, mint egy telefonos előszűrés.

Amit különösen szeretnek még az Indivizo felhasználói, az az, hogy jelöltek videós anyagának felületén különböző szempontok szerint értékelhetik a hozzáférők az eredményeket, ezáltal számos meetinget megspórolva hosszútávon. (És akkor még nem is beszéltünk a releváns interjúk arányának növekedéséről.)

Valóságos ,,lila mókus mágnesként” is tekinthetünk akár, a profi Recruiterek újdonsült legjobb barátjára.

Kívánom minden kedves HR-esnek, hogy sikerüljön megtalálnia a lila mókusát! Ez természetesen lehetséges Indivizo nélkül is, de ha ilyen kényelmesen és hatékonyan érhetünk célba, akkor miért választanánk a nehezebb utat?

Meglátni a lelkesedést, a tudást, a személyiséget — anélkül, hogy interjúztunk volna — ez a HR új korszaka.”

Nagy Noémi

Az Indivizo egy okos videointerjú és kiválasztás app. Itt gyűjtjük az ötleteinket és gondolatainkat HR, tech és UX témákban.

REGISZTRÁLJ INGYEN

--

--

Eszter Kovács
Indivizo Team Blog

HR & Communications Expert at Indivizo, a smart video interview and recruitment app: www.indivizo.com