10 powodów, żeby wybrać Prześwietl.pl

Weryfikacja firm i osób to już od dawna nie jest nowość, luksus czy chwilowa atrakcja turystyczna zgapiona z zagranicy. Użycie słowa “atrakcja” nie jest tu przypadkowe - nadal mamy na naszym rodzimym rynku pełno niedowiarków, uważających, że może i na zachodzie profesjonalne firmy korzystają z profesjonalnych narzędzi sprawdzania kontrahentów zanim rozpoczną nową współpracę, ale u nas w sumie wystarczy NIP, KRS czy REGON z pieczątki i wszystko jakoś śmiga w biznesie.

Otóż nic samo nie śmiga. Wiedza z kim rozmawiamy, to przewaga rynkowa, to bezpieczeństwo płynności finansowej, to pewność, że nasz partner biznesowy rzeczywiście istnieje i warto mu zaufać.

Oczywiście informacji gospodarczej szukać można w różnych miejscach, od otwartych rejestrów publicznych po wywiadownie z detektywami. Ale jest też Prześwietl.pl — pierwsza platforma informacji gospodarczej w Polsce, która jest nie tylko wiarygodna i bogata w dane, ale i przede wszystkim wygodna. Słowa słowami (i będą one poniżej ;) ) a równolegle wypróbować ją możesz w praktyce całkowicie bezpłatnie przez 14 dni, zakładając konto testowe TUTAJ.

10 powodów, żeby wybrać Prześwietl.pl

01. AKTUALNOŚĆ — nie zdziw się, jeżeli na Prześwietl.pl ujrzysz powiadomienie o zmianie zarządu zanim Twój własny prawnik potwierdzi zmianę w rejestrach. Pobieramy dane z publicznych rejestrów w czasie rzeczywistym, co oznacza że nasza baza danych jest codziennie aktualizowana o nowe zmiany w źródłach. Tutaj każdy odpis KRS czy raport handlowy, to ten z dzisiaj, a nie sprzed miesiąca.

02. 50+ ŹRÓDEŁ— gdybyś miał/-a samodzielnie zebrać wszystkie te informacje, musiałbyś/-abyś poświęcić od godziny do nawet kilkunastu godzin. U nas masz “od ręki” wszystkie kluczowe informacje o firmach i przedsiębiorcach z KRS, CEIDG, MSiG, GUS, PARP, UZP, KNF, UOKiK, URE, WHOIS, GIOŚ, Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prywatnych giełd wierzytelności, stron internetowych firm i mediów internetowych.

03. I TY MOŻESZ BYĆ DETEKTYWEM — gdy zaglądasz na graf powiązanych podmiotów, widzisz coś, czego nie znajdziesz nigdzie indziej: relacje ludzie-firmy. Dzięki temu, że technologicznie przetwarzamy i łączymy dane z KRS i CEIDG, w sekundę dostrzegasz, że za Firmą X stoi Pan Jacek, a Pan Jacek jest również właścicielem Firmy Y i Z. Zagłębiać się w powiązania osobowo-kapitałowe możesz jednym kliknięciem bez opuszczania platformy — po prostu wchodzisz na Pana Jacka, profil Firmy Y i Z. I już nic się przed Tobą nie ukrywa.

04. NIE MUSISZ WIEDZIEĆ WSZYSTKIEGO ŻEBY WSZYSTKO ZNALEŹĆ — żeby przejść na profil danej firmy lub osoby, możesz wpisać w wyszukiwarkę jej nazwę (lub fragment nazwy) albo numer NIP albo numer REGON albo numer KRS albo PESEL albo domenę internetową (bo np. chcesz wiedzieć do kogo należy dana strona internetowa). Albo-albo, czyli wystarczy nawet szczątkowa informacja na wejściu, żebyś na wyjściu miał/-a pakiet niezbędnych informacji.

05. GRUBA HISTORIA OSOBY — profile przedsiębiorców w naszej bazie, to nie tylko imiona i nazwiska. U nas poznajesz kompleksowo historię biznesową osoby: kiedy i gdzie zajmowała dane stanowiska oraz jacy inni przedsiębiorcy są z nią powiązani przez firmy. Dodatkowe 100 punktów powinniśmy dostać za umożliwienie Tobie budowania przejrzystych widoków historii (filtry stanowisk i firm dostosowujące widok tabeli pod Twoje preferencje).

06. NIESTANDARD: BENEFICJENT RZECZYWISTY — na profilach przedsiębiorstw znajdziesz nie tylko informacje o osobach kluczowych (zarząd, prokurent, rada nadzorcza itd.) i udziałowcach, ale również i w wielu przypadkach o beneficjencie rzeczywistym, czyli osobie, która rzeczywiście kontroluje daną firmę. Więcej kim jest BR i dlaczego potrzebujesz go znać, by prawnie spełnić obowiązek należytej staranności TUTAJ.

07. RÓŻNE DOKUMENTY W JEDNYM WYGODNYM MIEJSCU — po zalogowaniu do platformy możesz nie tylko przeglądać online profile wszystkich polskich firm, ale i pobierać różnego typu dokumenty: statusy VAT, odpisy KRS, wyciągi z CEIDG, raporty handlowe o firmach oraz sprawozdania finansowe. To Ty decydujesz, kiedy potrzebujesz czego. Bez żadnych odgórnych pakietów, limitów i innych nieelastycznych wymysłów.

08. WIESZ O WSZYSTKIM ZANIM RUSZYSZ PALCEM — tak mówimy o naszej funkcjonalności monitoringu. Znasz koszmar takich działów jak np. nadzór właścicielski, gdzie codziennie dany pracownik musi wejść w kilka rejestrów, żeby sprawdzić czy nic się zmieniło i czy nie pojawił się żaden konflikt interesów? Super monotonna fucha. Nie oszukujmy się, że woli to od robienia czegoś rozwijającego albo sensownego, gdzie jego umiejętność myślenia rzeczywiście się przydaje. Na Prześwietl.pl pod każdą firmą i osobą znajdziesz przycisk “Obserwuj”, którego kliknięcie sprawia, że automatycznie otrzymujesz na e-mail powiadomienia o zmianach w monitorowanych podmiotach. (Fajna anegdota dlaczego warto monitorować firmy TUTAJ)

09. GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA — mamy ISO/IEC 27001, co oznacza, że dbałość o przetwarzanie danych to nie jest tylko papierek w ramce na ścianie i stos obietnic. Zbieramy informacje tylko z wiarygodnych źródeł, zabezpieczamy serwery przed włamaniami i przeciekami, poufne dane biznesowe to naprawdę poufne dane biznesowe. Ufają nam nawet banki, a ich audytorzy są przecież “najgorsi” ;)

10. OPTYMALIZACJA KOSZTÓW — ile jest wart Twój czas? Ile kosztuje godzina pracy Twojego pracownika? Czy decydując się na spędzanie od kilku do kilkunastu godzin miesięcznie na wyszukiwanie informacji w bezpłatnych rejestrach rzeczywiście efektywnie dysponujesz finansami firmy skoro abonament SOLO na Prześwietl.pl kosztuje tylko 39 zł netto na miesiąc? Przekalkuluj dobrze swoje decyzje! (Pełny cennik TUTAJ).