Ask Me Anything Day by Transparent Data, czyli bojkotujemy Dzień Zadawania Głupich Pytań

28 września corocznie obchodzony jest Dzień Zadawania Głupich Pytań zwany za granicą Ask A Stupid Question Day. Patrząc na historię, która stoi za tym nietypowym świętem, idea jest godna pochwały. Stworzyli go bowiem w 1980 roku amerykańscy nauczyciele, chcąc zachęcić uczniów do wyzbycia się strachu przed zadawaniem pytań.

Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi.

Tak, to prawda.

Niemniej sama nazwa Dzień Zadawania Głupich Pytań ma w naszej opinii, negatywne konotacje, sugerujące, że jeśli masz pytanie, którego wcześniej nie zadałeś, to pewnie jest ono głupie. A w ten sposób nigdy nie pomyślelibyśmy o żadnym z Waszych (czy Naszych ;) pytań!

Stąd oficjalnie w tym roku bojkotujemy Ask A Stupid Question Day i tworzymy własną zacną tradycję transparentności: Ask Me Anything Day (skrótowo AMA).

Ciekawi Cię Prześwietl.pl — jak działa, skąd pobieramy dane, dlaczego coś wygląda tak a nie inaczej? Któreś z rozwiązań Transparent Data wymaga odpowiedzi? A może chcesz nas zapytać ogólnie o open data, informację gospodarczą, technologię lub historię powstania firmy?

Do północy 28 września masz okazję! Na wszystkie merytoryczne pytania odpowiemy 3 października, czyli już w najbliższy wtorek, we wpisie na naszym blogu.

Masz pytania? Śmiało!

Dodaj je TUTAJ link do formularza