Jak sprawdzić do jakiej firmy należy dana domena?

To proste! Wystarczy ją prześwietlić!

Prześwietl.pl

Potrzebujesz dowiedzieć się do kogo należy strona internetowa? Chcesz od razu poznać dane rejestrowe właściciela, adresy kontaktowe i osoby kluczowe w firmie? Zobaczyć jacy przedsiębiorcy mają adresy e-mail z tą domeną? Teraz możesz to zrobić za pomocą wyszukiwarki platformy Prześwietl.pl, która łączy bazę domen WHOIS z informacjami gospodarczymi z polskich rejestrów.

Dzięki przetworzeniu danych z różnych źródeł, z miejsca otrzymujesz wgląd w cały obraz firmy, na którą zarejestrowana jest dana domena.

Kiedy może Ci się to przydać?

Ktoś naruszył Twoje prawa autorskie

Case study: Fotograf

Jego zmorą jest znajdowanie wykonanych przez siebie fotografii na różnych stronach internetowych, które ani nie prosiły go o zgodę na publikację, ani nie uiściły stosownego wynagrodzenia. Bardzo często strony te nie zawierają informacji do jakiej firmy lub osoby należą ani nawet danych kontaktowych. By móc dociekać swoich praw, potrzebuje powiązania danych z bazy domen WHOIS ze szczegółowymi informacjami gospodarczymi pochodzącymi z państwowych rejestrów. Korzystając z wyszukiwarki Prześwietl.pl, z miejsca wchodzi na profile właścicieli danych stron, ma dostęp do ich danych adresowych, maili, telefonów, numerów NIP, REGON i KRS oraz imion i nazwisk osób kluczowych.

Zajęta domena stoi pusta i zależy Ci na odkupieniu licencji

Case study: Przedsiębiorca startujący z nowym brandem

Wpadł na pomysł świetnej nazwy dla swojego nowego brandu. Jest przekonany, że nazwa powali rynek jak rozszalałe zwierzę zastępy myśliwych. Jak wszyscy wiedzą, podstawą jest nie tylko nazwa, ale i odpowiednia domena, na której stanie internetowa wizytówka produktu. Niestety wszystkie sensowne domeny zawierające wymyśloną nazwę są już zajęte. Na szczęście, po wejściu na jedną ze stron, okazuje się ona pusta — stoi dla sztuki bez żadnej zawartości, co oznacza, że ktoś jest jej posiadaczem, ale z niej nie korzysta, więc może będzie skory ją sprzedać. Wpisując nazwę domeny w wyszukiwarce, przedsiębiorca od razu dostaje nie tylko namiar na firmę ale i adresy mailowe w tej domenie oraz informacje o całym otoczeniu biznesowym podmiotu. Z miejsca jest lepiej przygotowany do rozmów w sprawie odkupienia domeny.

Właściciel strony www jest Twoim potencjalnym Klientem

Case study: Pracownik Działu Sprzedaży

Jego obowiązkiem jest wyszukiwanie w Sieci potencjalnym Klientów i proponowanie im usług firmy. Gdy strony internetowe pasujące do profilu mają jedynie formularz kontaktowy, wspomaga swoje działania sprawdzając właściciela domeny na Prześwietl.pl. Nie tylko poznaje wówczas z miejsca jaka firma stoi za daną stroną internetową i jakie są jej dane teleadresowe, ale co więcej, zbiera informacje przydatne mu do stworzenia lepszej oferty — imiona i nazwiska osób kluczowych oraz informacje o firmach zależnych. W ten sposób może zachęcać do skorzystania z usług firmy również za pomocą kontaktu bezpośredniego przez np. Linkedin czy korzystać z sieci powiązanych osób.

ABC Sprawdzania właściciela domeny

Żeby wyszukiwanie do kogo należy domena było efektywne, warto pamiętać, że:

  1. domena to nie to samo, co subdomena czy adres strony www! Przykładem domeny jest pwn.pl ale już sjp.pwn.pl to subdomena, czyli adres utworzony w ramach domeny głównej,
  2. dlatego, by uzyskać najlepiej dopasowany wynik, należy wpisywać w wyszukiwarkę domenę, a nie subdomenę, czyli pwn.pl, synonimy.pl czy najlepszazabawa.pl,
  3. niekiedy po wpisaniu nazwy domeny, wyszukiwarka pokaże nam więcej niż jedną firmę związaną z domeną — oznacza, to że na jeden z tych podmiotów gospodarczych domena jest zarejestrowana, a pozostałe mają adresy mailowe w ramach tej domeny (np. dla pwn.pl może to być panMarek@pwn.pl) lub jako swoje strony internetowe podają właśnie tę domenę lub którąś z subdomen, co oznacza że podmioty te ze sobą współpracują.