Organizatorzy Konferencji Młodych Liderów korzystają z Prześwietl.pl

czyli historia, o tym że “A boy’s story is the best that is ever told”, a na prześwietlanie nigdy nie jest za wcześnie

Już dziś, 12 maja, rozpocznie się w warszawskim kinie Kultura największa konferencja młodzieżowa w Polsce, Konferencja Młodych Liderów (w skrócie: KML — więcej o konferencji znajdziecie tutaj).Organizowana po raz pierwszy, ale z prawdziwym rozmachem, potrwa 2 dni podczas których nowe, ambitne pokolenie będzie miało okazję posłuchać praktyków biznesu i rozwoju, dowiedzieć się jak założyć firmę jeszcze w liceum oraz dobrze zarządzać przedsiębiorstwem.

Żródło: KML

Inicjatywa ciekawa, zwłaszcza w dobie powszechnego mówienia, że społeczeństwo nam dziecinnieje i kolejne generacje odkładają sobie dorosłość jak tylko mogą na przysłowiowe potem. A tu proszę — niektórzy 15- i 19-latkowie aż nie mogą się doczekać, by wskoczyć w świat biznesu i podbić zawodowo świat!

A piszemy o tym wydarzeniu nie bez przyczyny. Nie tylko dla poklasku fajnej aktywności, która przyniesie nam wszystkim profity w przyszłości (nam wszystkim, bo przecież ktoś będzie musiał pracować i zarabiać na nasze emerytalne składki, więc fajnie żeby zarabiał legalnie, z rozumem i na dobrych, obiecujących rzeczach).

Piszemy o tym, bo kilkanaście dni temu, w pewien piękny deszczowy poranek — jeden z wielu, jakim raczy nas tegoroczny maj — napisał do nas organizator i pomysłodawca Konferencji Młodych Liderów, Franciszek Jan Sokołowski z pytaniem, czy moglibyśmy przyznać jego grupie dostęp do Prześwietl.pl, bo korzysta, lubi i przydaje mu się przy projektach.

Jak się domyślacie, najpierw filiżanka kawy omal nie spadła nam z biurka ze zdziwienia, że ktoś, kto jeszcze jest w gimnazjum już interesuje się informacją gospodarczą i narzędziami technologicznie agregującymi biznesowe dane rejestrowe.

Dwie wylane kawy później, gimnazjalista-”lojalny fan”-pomysłodawca KML, sprawił, że poczuliśmy się dumni z tego, co robimy na co dzień. Uznanie tak młodej osoby przypomniało nam, że “hej, robimy przyszłościowe produkty!” i mimo lat doświadczenia na rynku nasze pomysły nie są starsze od węgla, skoro docenia je nowe pokolenie przedsiębiorców. A tak, czasem jak wszyscy, mamy słabsze dni i takie miłe słowa ładują nam baterie.

Zadzwoniliśmy zatem do Franciszka, pytając do czego wykorzystuje naszą platformę informacji gospodarczej. Usłyszeliśmy, że sprawdza w niej firmy po NIP-ach, weryfikuje dla bezpieczeństwa potencjalnych partnerów, a dzięki naszej interaktywnej grafice powiązań danych osobowo-kapitałowych namierza kluczowe osoby z zarządów firm, z którymi chce nawiązać współpracę w ramach organizacji Konferencji Młodych Liderów.

I tak oto dowiedzieliśmy, że Prześwietl.pl pomógł KML.

“A boy’s story is the best that is ever told”

— napisał kiedyś Dickens, a samo przesłanie nie uległo dezaktualizacji zupełnie jakby podpiął je przez API do parowozu dziejów.

PS:. Dostęp do Prześwietl.pl aktywnym nastolatkom naturalnie przyznaliśmy. Nie było wątpliwości :)