Torm Metall

Kristiina Korbe
BRS Networks Baltic
5 min readMar 11, 2022

Torm Metall on moodne tööstusettevõte, kes toodab allhanke korras keskmise suurusega metalltooteid. Torm Metall kasvab kiiresti ja on oma valdkonna tugev esindaja, keda iseloomustab kõrgel tasemel kvaliteedijuhtimine ja kompetentsid ning tarnekindlus.

Torm Metalli peamine konkurentsieelis seisneb võimekuses pakkuda väga laia teenuste valikut — nii levinuimaid teenuseid, nagu metalli lõikused, painutused, laserlõikus, kui ka spetsiifilisemaid teenuseid, näiteks lehtmetalli-, toru- või vesilõikus, lukksepatööd, pulbervärvimine jpm. Tellimuste täitmiseks pole vaja kasutada allhankijaid ning kogu töö on algusest lõpuni Torm Metalli kontrolli all. See võimaldab tagada tugeva kvaliteedijuhtimise ja kiirema tarneaja.

BRS Networks Baltic on Torm Metalli IT-partner olnud juba kaks aastat. Miks nad meid oma IT-partneriks valisid ja kuidas koostöö sujub? Oma mõtteid jagas Torm Metalli tegevjuht Oskar Kilk.

Kuidas sai Torm Metalli IT-partneriks BRS Networks Baltic?

Torm Metalli IT on kasvanud ja arenenud koos ettevõttega. Algusaegadel, kui inimesi oli vähe, toimis sisevõrguna piisavalt hästi märkmepaberitele kirjutatud info — kõik vajalik sai tehtud.

Ettevõtte kasv ja järgmine arenguetapp tõi kaasa IT-teenuse pakkuja, kes pigem oli lihtsalt telefoninumber, kuhu vajadusel helistada ja abi küsida. Kui võtsime kasutusele Microsoft 365 lahenduse, sai selgeks, et tarvis on päris IT-partnerit, kelle abil kogu IT infrastruktuur üle vaadata, kaardistada ja paremaks teha.

Oluline kriteerium IT-partneri valikul oli võimekus pakkuda väga laiapõhjalist teenust.

Otsisime partnerit, kes ei täidaks pelgalt IT-kasutajatoe ülesandeid, vaid teaks ka IT riistvaralisest poolest, võrgulahendustest, tarkvarast, serverite haldusest, Microsoft 365st ja ka kõige selle turvalisusest.

Koos BRS Networks Balticuga oli kaalukausil üks teine, suurem teenusepakkuja. Kuna tundus, et suurem partner katab meie IT-vajadusi paremini ja teenuste valik on laiem, ei osutunud BRS toona valituks.

Mõne aja möödudes selgus, et uue IT-partneri pakutud teenus ei vasta täielikult ootustele. Kasutajatoega ühendust võttes pidi kõigepealt tõestama, et üldse nende klient oled. Kui jõudsid probleemi kirjeldamiseni, suunati sind edasi järgmisele inimesele ja probleemide lahendamine võttis kaua aega.

Suhtumisest oli tunda, et eesmärk pole kliendi mure päriselt lahendada, vaid kasutajatoe ticket võimalikult kiirelt kinni panna. Puudu jäi ka partneripoolsest soovist uusi arenguvõimalusi pakkuda ja üldiselt IT-juhtimisega tegeleda.

Ühel hetkel sai mõõt täis ja polnud pikemat kaalumist — Torm Metalli uueks IT-partneriks sai BRS Networks Baltic.

Kas varasemad IT mured lahenesid?

Neid varasemaid muresid ei saa nii väikseks defineerida, et saaks öelda: „Tehtud ja korras!”

Algul oli küll rida tegevusi, mille pidi ära tegema. See protsess oli tore ja jooksis sujuvalt. Kaardistasime arenguvõimalused ja muutuste vajadused, lahendatud said servereid ja sisevõrke puudutavad teemad.

Mõned varasemad mured ei seisnenud selles, et miski ei tööta. Pigem oli probleem tundes, et me ei saanud eelmiselt partnerilt piisavalt tuge. Töötajad olid abi küsimisega kohati alla andnud, sest pöördumine läks teadmata rada ja polnud usku, et kasutajatoelt sisuline lahendus tuleb. See oli mure, aga sellele pole konkreetset lahendust, et tuleme ja teeme korda.

Kui BRSiga koostööd alustasime, pidime kõigepealt inimeste suhtumisega tööd tegema, et tekiks taas usk IT-partnerisse ja töötajad annaksid BRSile võimaluse end tõestada. Nüüdseks on töötajate rahulolu ja suhtumine IT-partnerisse muutunud.

Selliseid muresid oli veel, mis väljendusid eelkõige tundes, et me ei saa partnerilt seda, mida ootame. Selliste murede lahendus ongi tunne, et nüüd me seda tuge BRSilt saame.

Eelmise partneri puhul jäi puudu IT-juhtimise poolest. BRSi puhul on positiivne, et kui esimene nimekiri tegevusi on tehtud, pole suhtumist „meie töö on tehtud”. Kui ühes nimekirjas on kõik linnukesed olemas, tekib kohe küsimus, mida edasi teeme ja toimub areng.

Millist tagasisidet töötajatelt kuulda on?

Töötajad BRSist väga palju ei räägi ja see on pigem hea. Varasemalt, kui IT-partnerist räägiti, siis enamasti midagi head öelda polnud. Küll ei saadud vastuseid, tuldi midagi parandama ja rikuti ära või läks liiga palju aega.

Eks see, kui miski kiirelt ja muretult lahendatud saab, pole sama põnev lõunalaua teema kui see, et oled uut dokki pikalt oodanud ja pidanud end kolm korda meelde tuletama. Seega on töötajatepoolne jutu vähesus hea kvaliteedi näitaja.

Torm Metall on tormiliselt kasvav ettevõte. Ka sel ajal kui BRS on teie IT-partner olnud, olete märkimisväärselt kasvanud. Kuidas on IT areng ettevõtte arenguga kaasas käinud?

Kui on hea IT-partner, pole IT-l kiire kasvuga kaasas käimine väga raske. Paratamatult kasvame mõnest viisist välja, mis varem toimis. Muutume järjest süsteemsemaks ja kui mõne teema puhul oleme varem langetanud otsuse, et üht või teist asja pole vaja, siis nüüd juba on vaja.

Praegu ma leian, et IT-areng on ilusti meie vajadustega kaasas käinud ja kindlasti on veel asju, mida peab hakkama uuesti käsile võtma. Kõigi selliste teemade puhul on peaasi, et me ei pea järgmisel aastal rääkima stiilis, et eelmine aasta ju rääkisime, vaid saame juba arutleda, kaugele oleme jõudnud, kas lähenemine on õige ja mida on vaja muuta.

IT areng peab täiesti selgelt ettevõtte arenguga sammu.

Läheme korraks tagasi 2020. aasta märtsikuusse, kus töötajatel tuli peaaegu üle öö kodukontorisse kolida, kuidas see IT poole pealt sujus?

Otseselt probleeme ette ei tulnud. Covid oli hea põhjus, kuidas mingid asjad joonele saada, mis varem meie endi, mitte IT-partneri taga seisid. Näiteks enne Covidit olid meil mõned inimesed, kes juba kasutasid Microsoft Teamsi, aga oli ka neid, kes kasutasid Skype’i või mõnd kolmandat platvormi.

Ühel hetkel tegime otsuse, et muid lahendusi enam ei kasutata ja kui Covid tuli, pidid töötajad hakkama saama ja küsima, kui nad midagi ei osanud. Varem oli ikka nii, et kui täpselt ei teadnud, kuidas koosolekut teha, oli lihtne info muud moodi edasi anda ja mitte otsida, kuidas asi Teamsis käib. Nüüd oli sundseis ja palju asju õpiti selgeks ka IT-partnerilt abi küsimata.

Kuidas turvalahendused ja erinevad turvalisuse tagamiseks vajalikud lisasammud vastu on võetud?

Arvan, et siin on veidi selline „hirmul on suured silmad” suhtumine ehk kui varem pole olnud harjumust paroole vahetada, siis nüüd, kui teade tuleb, tundubki see korraks nõme ja tüütu. Tegelikult on need võrdlemisi lihtsad asjad, mitmetasemelise autentimisega samamoodi. Korra kahe nädala jooksul tuleb ühes või teises seadmes teade, paned koodi ja ongi korras.

Algul, kui midagi rakendama hakatakse, on inimlik, et esialgu võib tekkida nurinat, aga see on lühiajaline. Kui vaadata suuremat pilti, on kogu turvasüsteem õige ja hea otsus, algul vajab see lihtsalt sisseelamist ja seadistamist.

Inimesed saavad järjest paremini aru, miks neid turvalahendusi vaja on ja ettevõttesiseselt pole raske neid ideid maha müüa. Võibolla mõned aastad tagasi oleks see olnud keerulisem.

Lisaks hakkavad ka meie kliendid turvalisuse kohta järjest enam küsima. Tarnija auditite käigus, kui vaadatakse, kuidas IT turvalisus on korraldatud, on meil hea klienti positiivselt üllatada ja näidata, kui hästi meil sellega on. See on meie jaoks müügiargument.

Kuidas on hinnastamisega, kas IT-teenuse eest makstav hind ja saadav väärtus on kooskõlas?

Osa hinnast moodustab kõik see, mida BRS meile edasi müüb, litsentsid jne. Kui räägime puhtalt haldusteenusest, siis kindlasti saame selle väärtuse sealt kätte ja ei kurda selle üle kuidagi.

Originally published at https://www.brsnetworks.ee.

--

--