BtcTurk
BtcTurk
Dec 18, 2018 · 3 min read

BtcTurk ana sayfasındaki Ücretsiz Hesap Oluşturun başlıklı formu doldurarak üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Mobil cihazlardan, tabletlerden ya da küçük ekranlı bilgisayarlardan erişim sağlıyorsanız, ana sayfada Hesap Oluştur butonuna basarak üyelik formuna ulaşabilirsiniz.

Üyelik formunda, ad, soyad, e-posta adresi ve parola alanlarını aşağıdaki kurallara uygun şekilde doldurmalısınız:

 • Adınız ve soyadınız kimliğinizde yazıldığı şekilde girilmelidir.
 • Geçerli bir e-posta adresi girilmelidir.
 • Güçlü bir şifre belirlemelisiniz.

Şifrenizi oluştururken dikkat etmeniz gerekenler:

 • 8 hane veya daha fazla olmalıdır.
 • En az bir büyük harf içermelidir.
 • En az bir küçük harf içermelidir.
 • En az bir sayı içermelidir.

Formu göndermeden önce Kullanım Sözleşmesi ve Aydınlatıcı Bilgi Formu’nu okuduğunuzu onaylamalısınız.

Hesap Oluştur butonuna bastıktan sonra e-posta adresinize bir onaylama bağlantısı gönderilecek. Gelen Üyelik Onayı başlıklı e-postadaki E-Posta Adresimi Onaylıyorum bağlantısına tıklayarak, e-posta adresinizi onaylayabilirsiniz.

E-Posta adresinizi onayladıktan sonra, üye girişi yapabilirsiniz.

İlk defa üye girişi yaptığınızda, GSM numaranızı doğrulamanız istenecektir. Telefon numaranızı girerek, telefonunuza gelen onay kodunu giriniz.

Telefon numaranızı doğrulamanızın ardından, öncelikle Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Bu Kanun Kapsamındaki Haklarınız Hakkında Bilgilendirme ve Beyan Formu’nu içeren Aydınlatma ve Rıza Metni’ni okuyup onaylamanız gerekmektedir.

Para gönderip alım satım işlemlerine başlayabilmeniz için e-fatura bilgilerinizi girmelisiniz. TC Kimlik Numarası ve doğum tarihiniz kimliğinizi doğrulamak için; il, ilçe, semt bilgileri ise e-fatura için talep edilmektedir.

TC Kimlik Numaranız ve ad soyad bilgileriniz Nüfus ve Vatandaşlık İşleri veritabanından kontrol edilip doğrulandıktan sonra hesabınız aktif hale gelecektir.

Artık, BtcTurk’te Türkiye’deki herhangi bir banka aracılığıyla Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri ile kripto para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, kripto para alış ve satışı yapabilirsiniz.

Papara aracılığıyla TL yatırma ve çekme ve kripto para çekme işlemleri yapmak için hesabınızın onaylanması gerekmektedir.

Hesap onaylama işlemlerine başlayabilmek için Hesap menüsü altındaki Hesap Onayı bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Hesap Onayı

Hesabınızın onaylanabilmesi için bir kimlik belgesi ve bu belgeyle birlikte çekilmiş bir fotoğrafı Hesap Onayı sayfasından göndermeniz gerekmektedir.

Kimlik belgesi: Üzerinde fotoğrafınız ve TC kimlik numaranız olan nüfus cüzdanı, TC Kimlik Kartı veya sürücü belgenizin önlü, arkalı fotoğrafı (TC Kimlik Kartı ve yeni sürücü belgelerinde sadece ön yüz yeterlidir) ya da T.C. pasaportunuzun üzerinde kimlik bilgilerinizin yazdığı sayfasının fotoğrafı

Geçici TC Kimlik Numarası olan yabancı uyruklu kullanıcılar, Geçici TC Kimlik Numarası ile kayıt olabilirler. TC Kimlik Numarası olmayan yabancı uyruklu vatandaşların kayıt işlemleri onaylanmamaktadır.

Not: Eğer kimlik belgenizi bir tarayıcıda tarama imkanınız yoksa, akıllı telefonunuz veya dijital fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekerken lütfen T.C. kimlik numarası, seri numarası ve doğum tarihi bilgilerinin okunabilir olduğundan emin olunuz.

Fotoğraf: Kimlik belgeniz ile birlikte el yazısı ile boş bir kağıda günün tarihi ve BtcTurk yazarak çekeceğiniz fotoğraf.

Kimliğiniz ve çektiğiniz fotoğrafı gönderdikten sonra, gönderdiğiniz dosyalar kontrol edilecek ve kurallara uygun ise hesabınız kısa süre içerisinde onaylanacaktır. Hatalı belge, fotoğraf ya da net okunmayan bilgi nedeniyle hesabınız onaylanmazsa size bilgilendirme e-postası gönderilir.

Hesabınız onaylandıktan sonra yatırma ve çekme limitleriniz güncellenir, Parapara aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirebilir ve kripto para çekebilirsiniz.

Uyarı: Hesap onayınızın ardından ilk kripto para çekme işleminiz için en az 1 kez TL yatırma veya TL çekme işlemi yapmanız gerekmektedir. İlk TL yatırma veya TL çekme işleminizin ardından güvenlik prosedürü gereği 48 saat geçtiğinde kripto para çekme işlemi yapabilirsiniz.

BtcTurk

Türkiye’nin ilk ve en güvenilir kripto para alım satım platformuyla ilgili merak ettiklerinizi içeren tüm bilgileri bulabilirsiniz.

  BtcTurk

  Written by

  BtcTurk

  Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü Bitcoin ve kripto para alım satım platformu https://www.btcturk.com

  BtcTurk

  BtcTurk

  Türkiye’nin ilk ve en güvenilir kripto para alım satım platformuyla ilgili merak ettiklerinizi içeren tüm bilgileri bulabilirsiniz.

  Welcome to a place where words matter. On Medium, smart voices and original ideas take center stage - with no ads in sight. Watch
  Follow all the topics you care about, and we’ll deliver the best stories for you to your homepage and inbox. Explore
  Get unlimited access to the best stories on Medium — and support writers while you’re at it. Just $5/month. Upgrade