Building Bridges
Published in

Building Bridges

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Bugün bir coşku var içimizde. Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşmasının yıldönümü.

19 Mayıs 1919 Ulusal Kurtuluş Savaşımızın başladığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşu için atılan en büyük adımlardan biridir. Bugün(19 Mayıs) aynı zamanda Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızdır.

Bu özel gün Atatürk tarafından gençlerimize hediye edilmiş şanlı bir gündür. “Bir milletin geleceği, sağlıklı ve dinamik beyinlerdir.” İşte Atatürk gençlere olan bu inancından dolayı ülkeyi gençlerimize emanet etmiştir.

Geleceğimizi üst sıralara çıkaracak olanlar gençlerimizdir.

Mustafa Kemal Atatürk gençliğe her zaman çok büyük önem vermiş onların büyük ideallere sahip olmalarını istemiş ve içlerindeki enerjiye güvenmiştir.

Bizde BTF Ailesi olarak bugünü gençlerimiz için BTF Sports4kids Setimizle kutluyoruz.

Spor beden eğitimidir.

Beden eğitimi çocukların anaokulundan ergenliğe kadar olan süreçte ki iyi bir eğitiminin ayrılmaz parçasıdır.

Biz sağlıklı bir vücudun sağlıklı bir zihni beslediğine ve sağlıklı aktif çocukların etkili öğreniciler olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. BTF Sports4Kids Set, geleceğin gençleri olan çocuklarımızın fiziksel esenliğini ve okuldaki akademik başarılarını desteklemek için tasarlanmıştır.

BTF Sports4Kids Set’in içinde okullarda dans ve jimnastik, hulahop, atlama ipi, badminton, masa tenisi, ring atlet, basketbol, ​​futbol, ​​voleybol, egzersiz minderleri ve diğer ekipmanlar dahil olmak üzere çok çeşitli fiziksel aktivitelerin eğitimi konusunda temel ihtiyaçlara yardımcı olacak ekipmanlar ve bir İlk Yardım Çantası bulunur.

BTF Sports4Kids Set, geleceğin gençleri olan çocuklarımızın eğlenirken fiziksel olarak aktif olmalarını ve her şeyden önce onların her birinin etkili öğrenciler olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” — Atatürk

Bu bayramda gelin hep birlikte

Kumluca Mehmet Akif İlkokulu, Neşetiye İlkokulu ve Türkan Mehmet Akcan İlkokulu’na Sport4kids Seti desteğinde bulunalım.

Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı okullarda bedensel ve zihinsel gelişimlerini ele ele vererek sporla hep beraber büyütelim. Onları sporla idealist ve irade sahibi bir birey olarak aydınlık yarınlara ulaştıralım.

BTF olarak 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramımızı coşkuyla en içten dileklerimizle kutluyoruz.

BTF Sports4Kids — one set $500

“Bridge to Türkiye ” Birleşmiş Milletler tarafından onaylanmış, tamamı gönüllülerden oluşan bir sivil toplum kuruluşudur.

Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a US based, volunteer run, charitable non-profit, 501(c)(3) organization. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF’s tax identification number is 58–678580.

--

--

--

Stories about Bridge to Türkiye’s Projects

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Çİğdem Şengül

Çİğdem Şengül

More from Medium

An Introduction to Sony’s Spresense Microcontroller Board | Soracom

COMBINATIONS

I Biked To A Mall. Here’s What Happened.

#InvestInOurPlanet — Top Brands that Support Our Earth