ADIMLARINIZ BURS OLSUN

Çİğdem Şengül
Nov 5 · 3 min read

İstanbul Maraton Günleri
Tercüman gazetesi tarafından 1973 yılında gündeme getirilen “Asya’dan Avrupa’ya koşma” fikri, 1979 yılında bir grup Alman turistin girişimiyle gerçekleştirildi. “ Asya Avrupa koşusu” olarak başlayan maratonun adı daha sonraki yıllarda “ Kıtalararası Avrasya Maratonu” olarak değiştirildi. 2013 yılında ise “İstanbul Maratonu” adını aldı.

BTF Eğitimde Fırsat Eşitliği İlkesi ile Yine Yollarda

Günümüzün zor şartlarında eğitimlerini kısıtlı imkanlarla sürdüren birçok genç üniversiteli öğrencimiz var.
BTF ailesi olarak bu duruma da sessiz kalmayarak bu yolculuğumuzda onlarca ODTÜ’lü öğrencimizin de ihtiyaçlarını giderme fırsatını değerlendirdik. Ürettiğimiz fayda zamanla bireysel düzeyde de etkili hale geldi. Hem ülkemizde iki kıta arasında hem de tüm dünyada, bir gün boyunca gençlerimiz için, geleceğimiz için spor yapıyoruz.

İstanbul Maraton Günleri’nde geçtiğimiz yıl BTF Ailesi ODTÜMİST ile büyük bir projeye imza atıp, $58 bin USD ile 85 ODTÜ’lü gencin eğitim hayatına destek olduk.
Bir günde kıtaları birleştirerek kurduğumuz köprü ile dünyanın dört bir yanında koşar adımlarla öğrencilerimizin geleceği için hep beraber destek toplayarak İstanbul Maratonu’nun ana hedefine ulaştık.

Bir insanın hayatına dokunmak için aslında mesafenin uzun ya da kısa olması hiç önemli değildir.

Dünyanın farklı yerlerinden ODTÜ’de okuyan öğrencilerimizin geleceklerine daha emin adımlar ile ilerlemeleri için bir araya geldik

ODTÜ Kuzey Texas Grubu
ODTÜ Portland Grubu

BTF olarak 2021 yılı için hedefimiz 100 öğrenciye burs desteği sağlamak.

7 Kasım günü BTF ailesi olarak çocuklarımızın eğitimleri için birlikte yorulmadan bir adım daha atacağız. Attığımız her adım, yaktığımız her kalori, damlattığımız her alın teri, bir öğrencinin eğitim yaşamını iyileştirmek adına olacaktır.

Dünyanın dört bir yanından dalgalar ile öğrencilerimize umut taşıyacağız tüm dünyayı beraber turlayacağız.

7 Kasım’da İstanbul Maratonu’yla tüm dünyada ki dostlarımız ile birlikte bir iyilik projesinin içinde yer almak yine bizlerin elinde. Elbette ki bu fırsatı kaçırmayacağız.

Herkesi bir günde Dünya turuna ve ODTÜ öğrencilerinin eğitimlerine devam edebilmeleri için kaynak yaratmaya davet ediyoruz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki linkimizden 7 Kasım’daki İstanbul Maratonu’nda dünyanın farklı yerlerinde bulunan insanlar ile bu proje ortak olmak.

Web bağışı için kullandığımız linkimiz.

Bu iyilik projesinde de öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçları için destek olmak isteyen sevgili dostlarımız, dilerseniz Facebook kampanyamız üzerinden de destek olabilir, çocuklarımızın yollarına ışık tutabilirsiniz.

Facebook Kampanya Linkimiz

BTF ailesi olarak bu yılda birlikte onlarca öğrencimizin yüzünü güldürüp onların elinden tutacağımıza ve eğitim ihtiyaçlarını gidereceğimize inanıyoruz.

Unutmayın! Atacağınız Her Adım Bir Öğrencinin Hayatını Değiştirecektir.

Sevgili BTF Ailesi
Gelin bu yıl da el birliği ile öğrencilerimize burs desteği sağlamak adına 7 Kasım İstanbul Maraton Gününde iyilik yolunda birleşerek öğrencilerimize iyi bir gelecek sunalım.

Sevgi ve Saygılarımla

Building Bridges

Stories about Bridge to Türkiye’s Projects

Building Bridges

Stories about Bridge to Türkiye’s Projects

Çİğdem Şengül

Written by

Building Bridges

Stories about Bridge to Türkiye’s Projects