BABA SEVGİSİ EĞİTİME DÖNÜŞÜYOR

Çİğdem Şengül
Building Bridges
Published in
3 min readJun 18, 2022

--

Biz insanlar dünyaya kız ya da erkek olarak doğarız. Doğuştan sahip olunan cinsiyet, biyolojik cinsiyettir. Cinsiyete dayalı fark genellikle, bedenin biyolojik olarak sahip olduğu özelliklere dayandırılır. Bunun dışında aslında hiç bir fark yoktur. Her bebek, belirli bir toplumsal yapının, toplumsal kuralları içine doğmaktadır. İşte bebeğin içine doğduğu bu toplumsal kurallar toplumsal ve kültürel kodları da içermektedir. Bebek, tüm gelişimi boyunca, içine doğduğu toplumun değer ve kültür yargılarıyla eğitilir. Böylesi bir eğitim, aynı zamanda toplumda geçerli olan değer yargılarının ve rol modellerin bebeğe aşılanarak, onun ilerde nasıl bir erkek ya da kadın olacağını da belirler.

Bir babanın toplumda saygınlığının değer ve yargılarının da eğitimden geldiğinin farkında mısınız?

BTF Ailesi olarak her sene eğitim için sağladığımız burslardan 3' ünün erkek öğrenciler için olduğunu biliyor muydunuz? Eğitim kız ya da erkek olsun, insanların güzel bir gelecek kurması, kendilerini ve bulundukları toplumu ileriye götürmeleri açısından çok önemlidir. Eğitim olmadan iyi bir gelecek sahibi olmak hiç birimiz için mümkün değildir.

Gelin bu Babalar Günü'nde babanızın anısına hem sevdiklerinizi hem de babanızı sevindirmek için onlara bağış yaparak adınıza düzenlediğimiz tebrik kartları ile babalarınızı sevindirin.

Yaptığınız her bağışı, Anadolu’da geleceğin babaları olan maddi imkanı kısıtlı erkek çocuklarımızın toplumda eşit şartlarda eğitim alabilmeleri için burs desteği olarak hep birlikte ulaştıralım.

BTF Ailesi olarak desteklerinizin arkasında ülkemizde bulunan erkek çocuklarımızın kalbinde sizin ve babanızın içinde olan sevgi ve saygıyı iz olarak bırakacağını, onların ilerde kadın erkek eşitliğine inanan bir birey olarak yetişeceklerine inanıyoruz.

Gelin bu Babalar Günü'nde bizim için değerli olan hem babalarımızı hem de yarının büyükleri olan erkek çocuklarımızı birlikte sevindirelim.

UMUT DOLU YARINLAR İÇİN EĞİTİMLİ BİREYLER YETİŞTİRELİM.

“Bridge to Türkiye ” Birleşmiş Milletler tarafından onaylanmış, tamamı gönüllülerden oluşan bir sivil toplum kuruluşudur.

Bridge to Türkiye Fund (BTF) is a US based, volunteer run, charitable non-profit, 501(c)(3) organization. Contributions made to BTF are tax-deductible to the extent permitted by IRS. BTF’s tax identification number is 58–678580.

--

--