BTF Chicago FASIL AKŞAMLARI -1

BTF Chicago Fasil Aksamlari -1

30 Nisan pazar aksamı Türk Sanat Müziği seven dostlar “çalsın sazlar okusun kızlar” diyerek Galata restoranda biraraya geldi.

Türk mutfağının leziz yemekleriyle, hepimizin yüreklerine taht kuran şarkilar eşliğinde vatanımızdan esinti dolu bir gece geçiren misafirlerimiz hem coştular hem duygu yüklü anlar yaşadılar.

Eğlence dolu gecenin en büyük mutluluğu ise 2 kız öğrenciye birer yıllık eğitim bursu saglanması oldu.

Böyle coşku dolu müzik programı organizasyonu için müzisyenlerimize yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Mediha Ulaştırıcı Abat- Vokal
Altuğ Çalışkan- Vokal
James Stoynoff — Klarnet 
Wanees Zarour — Ritm
Bülent Köse — Ud
Erkan Çelme — Gitar
Turgay Erel — Bağlama

Muzisyenlerimizden ve aynı zamanda BTF Chicago proje liderlerinden Mediha “Gönül isterki Türkiye’de yüreğimizin değmediği çocuk kalmasin. Çünkü biz hepsini kendi çocuklarımız gibi içimizde hissediyoruz. Müzik insanlari birleştiriyor. Bizim için de gün boyu çok farklı işlerde çalistiktan sonra, bir mola müzik. Hepimiz müziğe aşık insanlarız,bir araya gelip çalıp söylemekten de büyük zevk alıyoruz. BTF gibi inandığımız bir sebep için bir araya gelmekten de çok mutlu olduk. Çocuklarımızın yollari açik olsun, bizlerde destek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Güzel sesi ve şarkı yorumlarıyla Altuğ “sevdiğim eserleri seslendirme zevkine varmaktan ve bunu anlamlı bir amaç uğruna yapmış olmaktan dolayı mutlu oldum” diye ekledi.

Profesyonel klarnetçi James Stoynoff ise “Müzik gecesine katılmaktan çok mutlu oldum, umarım herkes bizler kadar eğlenmiştir” dedi.

Etkinliğe katılan misafirlerimizden her ay müzik programı isteği ise bizi çok memnun etti. Her ay olamasa da “Fasıl Akşamları” program serimize devam etmeyi diliyoruz.

Müzik programımızın harika fotoğrafları için Buse Photography’e de teşekkürlerimizi sunarız.

BTF Chicago

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.