Bambaska Bir Proje: BTF Knits4Kids

Öğrencilerimiz Üşümeden Okullarına Varabilsin!

Projemizin Adı:

Knits4kids: Köy Okullarına BTF Eldiven-Atkı-Bere Seti

Projemizin Hedefi:

Anaokulu ve İlkokul düzeyindeki öğrencilerimizin çetin kış şartlarında okul yolunda üşümeden eğitimlerine devam edebilmelerini sağlamak. Zorlu hava şartlarının, öğrencilerin eğitimini aksatmasına engel olmak icin bot ve mont projelerinin yanı sıra, öğretmenlerden gelen istekler de dikkate alınarak öğrencilerin bu kategorideki bir ihtiyacini daha gidermek.

Özellikle Erzurum, Erzincan, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Kars, Van, Bitlis, Muş ve Hakkari gibi doğu illerimizde kış maalesef oldukca sert geciyor. Bircok köy yolunun ulaşıma kapandığı, sıcaklığın sıfırın altinda 15 hatta 18 derecelere kadar düştüğü, kar kalınlığının 40cm’leri bulduğu, yetişkinlerin bile karla ve soğukla mücadele etmekte, günlük hayatına devam etmekte zorlandığı bölgelerimizde, öğrencilerimiz okula gitmek, eğitimlerine devam etmek icin mücadele veriyorlar. Öğretmenlerimiz okullarin temel eğitim ihtiyaclarinin yanı sıra, öğrencileri kötü hava koşullarına karşı koruyacak bu malzemelere de çok ihtiyac duyduklarını belirtiyorlar.

Projemizin Amaçları:

1. Öğrencilerimizi kışın okula gidip gelirken ve günluk hayatlarında kötü hava koşullarına karşı korumak.
2. Çetin kış şartları yüzünden eğitimlerinin aksamasına engel olmak.
3. Öğrencilerimizin olumsuz hava şartları nedeniyle motivasyon eksikliği hissetmesini engellemek, eğitimlerine devam etmek için ihtiyac duyduklari desteği hissetmelerini sağlamak.

Projemizin Yararları:

1. Öğrencilerimizin zor kış sartlarına rağmen okullarına devam edebilmelerine destek olmak.
2. Öğrencilerimize eğitim için verdikleri çabada destek olmak.

Projemizdeki Setlerin Birim Maliyeti: $5 (Bu fiyata kdv ve gönderim ücreti dahildir)

2016 Proje Ortağımız: Batu Ticaret

İletişim bilgilerimiz: 4Kids@bridgetoturkiye.org

Website adresimiz: www.bridgetoturkiye.org

Rengarenk Eldiven-Atkı-Berelerimiz

Sahadan Mutlu Yuzler…

Öğretmenlerimize Gönderilen Mektubumuz

Sevgili Öğretmenlerimiz,

Bu Eldiven-Atkı-Bere setleri Türkiye’mize Köprü Vakfı(Bridge to Türkiye Fund) aracılığı ile Amerika Birleşik devletlerinde yaşayan Türkler tarafından sizlere ve öğrencilerinize hediye olarak iletiliyor.

Öğrencilerinizin okul yolunda, çetin kış şartlarında minik bedenleri üşümesin, sıcacık okullarına ulaşsınlar istiyoruz. Derslerine dört elle sarılmış, okulunu seven, tüm zor şartlara rağmen öğrenme azmi ile okullarına koşan öğrencilerinizin verdigi mücadeleyi bir nebze olsun kolaylamak, güzel bir gelecek için kurdukları hayalleri gerçekleştirmek için önlerindeki bir engeli daha kaldırmak gayemiz. Umut ediyoruz ki severek kullanırlar.

Tüm emekleriniz icin çok teşekkür ederiz. Yüreklerinize sağlık.

Sevgilerimizle,

Türkiye’mize Köprü Vakfı Gönüllüleri

NOT: Lütfen bu Teslim Alma Tutanağını doldurarak, sınıf fotoğraflarınızla beraber 4kids@bridgetoturkiye.org adresimizde bize iletin.

Okul Adi:
Okulun Bulundugu Ilce/Il:
Yetkili Kisinin Adi/Unvani:

Yukarida adi belirtilen okulumuza Bridge To Turkiye Vakfi(BTF) tarafindan gonderilmis olan ____ adet Eldiven-Atki-Bere seti tarafimizdan ___/___/______ tarihinde teslim alinmistir.

Teslim Alan Kisinin Adi/Soyadi/Imzasi: