Kadın asla emekli olamaz…

Yaşımıza, saçımızın akına, mafsallardaki ağrılara, yüksek tansiyonlara rağmen çalışmamız devam ediyor. Meslek, karılık, analık ve ev hanımlığı, cemiyete borçlarımızın ifası…

Çağdaş insan, çağdaş toplum, çağdaş eğitim ve kadınlara fırsat eşitliği için 19 Mart tarihinde Chevy Chase, Maryland’de bir araya gelen Türk toplumu 2015- 2016 akademik yılında Türkiye’de sosyoekonomik yetersizlik içindeki 330 başarılı öğrenciye Bridge to Türkiye Fund Öğrenci Güçlendirme Burs Projesi kapsamında burs desteği ulaştırıyor olmalarını kutladılar.

Washington DC, Maryland ve Virginia’da dost halkalarının desteği ile 33 öğrenciye burs sponsorluğu sağlayan BTF Metro Washington DC gönüllüleri “nasıl Türkiye’nin her köşesine ektiğimiz tohumların çağdaş, toplumlarına geri veren, üretken Defneler, Yaseminler, Çiğdemler olarak eğitimlerine devam etmeleri için çabalıyorsak, ABD’de de bu rüyaya inanları her kasabada dost halkaları oluşturmaları için cesaretlendiriyoruz” dediler.

Toplantıya katılan Dr. Mutlu Urcun Atagün, Türkiye Cumhuriyetimizin ABD’ye gönderdiği ilk kadın doktorlardan olarak “89 yaşındayım. Kadın asla emekli olamaz.Yaşımıza, saçımızın akına, mafsallardaki ağrılara, yüksek tansiyonlara rağmen çalışmamız devam ediyor. Meslek, karılık, analık ve ev hanımlığı, cemiyete borçlarımızın ifası…Vatana olan borcumuzu ödemeye devam edeceğiz” dedi.

Dr. Urcun Atagün yine kendisi gibi doktor olan kızı Mehtap Atagün Aygün ile birlikte Bridge to Türkiye Fund Öğrenci Güçlendirme Burs Projesi kapsamında 4 Üniversiteli Öğrenciye Burs Sponsorluğu sağlıyor.

ATA- D.C. ve Bridge to Türkiye Fund ortaklığında düzenlenen etkinliğin gerçekleşmesinde emeği bulunan tüm gönüllülere teşekkür eden ekip, etkinliğe maddi sponsorluk katkısında bulunan işyeri sahiplerine de rüya ortakları olmayı kabul ettikleri için şükranlarını sundu.

Facebook
2016 Women’s History Month Fundraiser — Photos by Cennet Kose Rivera www.facebook.com

Bilgi için www.bridgetoturkiye.org