Prečo sa stať členom Asociácie autobazárov?

Všetci bazáristi sú podvodníci!
V bazároch sa predávajú stočené autá!
Neverím autobazárom, sú to špekulanti!

Určite ste sa všetci stretli s podobným typom zákazníkov, ktorý sú denno denne masírovaný zo strany médií o tom, aký sú bazárnici zlí. Smutnou pravdou však je, že je medzi nami, obchodníkmi s ojazdenými vozidlami, množstvo čiernych oviec, ktoré kazia dobré meno poctivým obchodníkom a tým celému biznisu. Nehovoriac o rôznych špekulantoch a šmelinároch, ktorý využívajú obchod s jazdenkami pre jediný dôvod: na základe podvodu, skreslenia informácií či zatajovania skutočností čo najviac oklamať a zodrať zákazníka za každú cenu.


Preto sme sa rozhodli s tým niečo urobiť. Riešením je Asociácia autobazárov a obchodníkov s ojazdenými vozidlami. Myšlienku asociácie serióznych obchodníkov sme s viacerými z Vás riešili už dávnejšie, a hľadali sme spôsob, ako formou to zabezpečiť. Preto sme založili občianske združenie — asociáciu, ktorá je na túto činnosť najviac vyhovujúca.

Ide o stavovskú organizáciu, ktorá bude zastrešovať a hlavne propagovať len serióznych obchodníkov, ktorý robia svoj biznis poctivo, eticky a pro klientsky. Prinesieme na trh s jazdenkami informáciu o tom, ktorý bazáristi sú poctivý a dáme zákazníkom jasný signál, že nie všetci bazáristi sú podvodníci.


Hlavnou myšlienkou asociácie je zabezpečovať pre svojich členov poradenstvo a administratívnu podporu (sledovanie zákonov, výmena informácií, poradenstvo) a tiež zastrešiť obchodníkov s jazdenkami pri vyjednávaní lepších podmienok voči lízingovým spoločnostiam, poisťovniam, aktívna participácia na legislatíve SR a hlavne hájenie spoločných záujmov.

Ďalším cieľom asociácie je zabezpečovať pre svojich členov hromadný a cenovo zvýhodnený prístup do rôznych registrov (ALSSR, Exekúcie, pátranie, oceňovanie vozidiel), vzájomná výmena informácií o obchodovaných vozidlách (stav kilometrov, problematické vozidlá), pomoc pri rôznych reklamných a propagačných aktivitách (výroba reklamy, výroba web stránok, výroba vizitiek, reklamných banerov) a celková podpora pri podnikaní (elektronické schránky, právne poradenstvo, daňové poradenstvo).

Dlhodobejším cieľom je vytvoriť spoločný inzertný portál, kde budú len preverené vozidlá od preverených dodávateľov, nakoľko dnes je problém vyhľadať kvalitné jazdené vozidlo v záplave pochybných inzerátov.

Základné výhody členstva v AsAb spočívajú predovšetkým v:

• Informovanosti o pripravovaných zmenách zákonov a noriem regulujúcich činnosť členov asociácie

• Možnosti spolu podieľať sa na príprave a pripomienkovaní dôležitých právnych noriem

• Prístupe ku všetkým materiálom asociácie

• Možnosti poskytovať a zdieľať všetky spoločné materiály AsAb a získavať informácie dôležité pre svoju činnosť prostredníctvom asociácie

• Možnosti delegovať svojich zástupcov do orgánov asociácie

• Bezplatnom resp. zvýhodnenom vstupe na všetky asociáciou organizované odborné podujatia

• Ochrane spoločných záujmov a cieľov zo strany asociácie

Show your support

Clapping shows how much you appreciated AsAb’s story.