Facebook przedstawia nowy cel działań reklamowych- postaw na konwersacje!

Facebook z poziomu Ads Managera umożliwia ustawienie różnych celów reklamy, aby pomóc biznesom osiągać zamierzone cele — czy to zwiększenie ruchu na stronie, zwiększenie liczby konwersji lub zwiększenie rozpoznawalności marki.

26 września Facebook wprowadził możliwość ustawienia nowego celu reklamy, którym jest konwersacja z fanami za pośrednictwem Messengera.

Połączenie tego celu reklamy z opcją przeniesienia do Messengera może pomóc biznesom generować leady, odpowiadać na pytania Klientów a nawet zwiększać sprzedaż.

Ok, ale co dokładnie zyskujemy ustawiając cel na Messages?

Używając nowego celu, łatwiej będzie dotrzeć do osób, które z większym prawdopodobieństwem odpowiedzą na ten typ reklamy — czyli zwyczajnie otworzą konwersację z naszym biznesem na Facebooku.

Co to oznacza dla biznesów korzystających z chatbotów? Jest to doskonałe narzędzie do konwertowania fanów marki w płacących Klientów, przekierowując ruch właśnie na Messengera.

Biorąc pod uwagę, że każdego miesiąca ponad 2 miliardy wiadomości jest przesyłanych między klientami ia biznesami za pomocą Messengera, nowy cel reklamy daje firmom kolejne narzędzie do budowania kampanii marketingowych korzystających z potęgi komunikatorów.

Potęgi komunikatorów? Tak!

  1. 54.4% użytkowników portali społecznościowych z USA deklaruje, że do kontaktu z marką wolą używać komunikatorów zamiast e-maila, telefonu czy tradycyjnych chatów.
  2. Liczba ta będzie tylko rosła. 67% osób ankietowanych przez Facebooka deklaruje plany rozwoju tego kanału komunikacji w swoim biznesie w przeciągu najbliższych 2 lat.
  3. Oprócz samych reklam przekierowujących do Messengera, nowy cel umożliwi biznesom ponownie zaangażować istniejących klientów i budować relację z marką.

Niestety, ta opcja jeszcze nie jest dostępna w Polsce.

źródło: https://www.facebook.com/business/news/introducing-the-messages-objective-for-facebook-ads