Kaynak: https://www.bohemianrhapsodytickets.com/gallery/

#izle: Bohemian Rhapsody

Kural tanımazlığın müziğe en güzel yansıması Queen! Bohemian Rhapsody, ikonlaşmış solist Freddie Mercury’nin kendi dünyasıyla olan zıtlaşmalarına ve hayatına adeta gözdağı veren rahatsızlığına rağmen, rock müzik tarihinin efsane performanslarından biri olan 1985 Live Aid konserine yolculuğunu anlatıyor.

Her yönüyle ilham verici olan bu filmin yönetmeni Bryan Singer olarak gösterilse de, kendisi prodüksiyon sürecindeki disiplinsiz hareketlerinden ötürü kovuldu ve yerine Dexter Fletcher yönetmen koltuğuna oturtuldu. Yine de, Amerikan Yönetmenler Birliği kurallarına bağlı olarak filmde tek bir yönetmen ismi geçirilmesi gerekti.

Kast listesinin açıklanmasından önce basında İngiliz oyuncu Ben Whishaw’ın başrolü oynayacağı konuşuluyordu. Fakat yapımcıların ilgisini Mr. Robot performansıyla ve çene kemiğinin Mercury’i anımsatmasıyla Rami Malek çekti. Oyuncunun bu rol için özel bir protez diş takması gerekti ve Rami Malek için bu harika deneyimini hatırlatacak bir yadigar olarak kaldı.

Rami Malek, tasarımcı Julian Day ile tamı tamına 50 saatlik kostüm denemesine imza attı. Rol için her şey özenle seçildi; her bakış, her mikrofon tutuşu! İngiliz koreograf ve hareket antrenörü Polly Bennett, Freddie’nin tavırlarının her nüansını mükemmelleştirmek için Rami Malek ile ince ince her adımı çalıştı.

Film ekibi, Heathrow Havalimanı’ndan gelen gürültü nedeniyle Freddie Mercury’nin gerçek hayatta Kensington’da bulunan evinde gerçekleşen çekimi durdurmak zorunda kaldı. Bu sahneler için Surbiton’da benzer bir ev kullanıldı. Burası tesadüfen grubun gitaristi Brian May’in doğup büyüdüğü Hampton’daki evin yaklaşık 5 kilometre kuzeyindeydi.

İlk trailer ile birlikte duyurulan Put Me In Bohemian adındaki kampanya ile insanlardan Bohemian Rapsody parçasını söylerken seslerini kaydedip göndermeleri istendi ve bu sesler karıştırılarak filmde yer alan Live Aid konser sahnesinde Bohemian Rapsody söylenirken seyircilerin sesi oldu. Filmin ses süpervizörü ve aynı zamanda müzik editörü olan John Warhurst, kampanya süresince binlerce ses başvurusu aldı ve hepsini bu imza sahne için birleştirdi.

İsmini Queen’in en büyük hiti Bohemian Rapsody parçasından alan filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Filmin soundtrackleriyle oluşturulan Spotify listesinden favorinizi hemen seçin ve filme gitmeden önce havaya girin!