16 страв римської кухні

Alla
City with Comfort
Published in
5 min readMar 16, 2020

Збираєтеся в Рим і готові куштувати місцеву кухню?
М’ясні страви, ситну пасту й артишоки в сезон.
Хочете піцу, хочете рибу і морепродукти? — Усе це є в Римі, але традиційна римська кухня ґрунтується на сільських продуктах рослинного і тваринного походження, приготованих за рецептами, які передавалися з покоління в покоління. Порції поживні та великі, а завдання: задовольнити енергетичну потребу людини, зайнятої роботою на полях.
Почнемо?

Cacio e pepe (качо e пeпe)

Cacio e pepe — паста у вершковому соусі з сиром і перцем. Cacio e pepe означає сир і перець. Підійде вегетаріанцям: ситно та смачно.

Amatriciana

Аматрічана — італійський соус, основними компонентами якого є свиняча щековина гуанчіале, сир пекоріно і помідори. Названий на честь містечка Аматріче в провінції Рієті регіону Лаціо. Аматрічана занесена до списку традиційних страв Лаціо.

Gricia (грічя)

Gricia — варіант аматрічани, але тільки без томатного соусу.

Carbonara

Карбонара — паста з дрібними шматочками гуанчале (солоної некопченої італійської свинячої щековини), змішані з соусом із яєць, сиру пармезан і пекоріно романо, солі та свіжомеленого чорного перцю.

Carciofi alla romana o alla giudia (карчофі алла романа о алла джудія)

Артишок по-римськи та по-єврейськи. Якщо ви не куштували артишоки, то почніть з артишоку по-римськи, так ви відчуєте смак цього овочу й оціните делікатність. Артишок відварюють і потім маринують, приправляють оливковою олією зі спеціями.

Єврейський варіант alla giudia буде хрустким, оскільки артишок кидають у киплячу олію і він стає хрустким і не таким м’яким як у римському рецепті. Обидва варіанти заслуговують на увагу. Артишоки по-єврейськи можна скуштувати в багатьох ресторанах міста, а особливо смачним він буде в районі Гетто.

Saltimbocca

Saltimbocca (Salt’ im bocca! — «стрибни в рот!»). Сальтімбокка являє собою тонкий шніцель із телятини зі скибочкою прошутто і шавлією.

Coda alla vaccinara (кода алла вачінара)

Coda alla vaccinara — рагу з бичачих хостів. Делікатна страва для справжніх гурманів.

Trippa alla romana (тріппа алла романа)

Традиційно приготовані з телятини або яловичини з пекоріно та м’ятою.

Il lesso alla picchiapò (іл лессо алла пік’япо)
Страва приготована з м’яса, на якому варили бульйон, з додаванням томатів і солодкої цибулі.

Supplì

Суплі — сільська страва, типова для римської кухні. Вони подовженої циліндричної форми і готуються з відвареним рисом у солоній воді, приправленим м’ясним соусом, пекоріно романо. Після того як рис охолоне, вбиваються сирі яйця. Сформувавши овальну форму, всередину додають моцарелу, після обвалюють у сухарях і обсмажують у киплячій олії. У суплі є сицилійський родич — arancino — аранчіно.

Trapizzino (трапіцціно)

Trapizzino придумав Stefano Callegari, 100% римський піцейола з підприємницькими амбіціями. Ідея полягала в тому, щоб створити продукт, що поєднує дві пристрасті Стефано: любов до піци і шанування типової римської. Так народився трапіцціно — одна з найпопулярніших вуличних страв.
Trapizzino це трикутна кишеня для піци, закрита з боків і зроблена за тим самим рецептом, що й тісто для піци, наповнене начинками.

Vignarola (вінь’ярола)

Бобові, горох, артишоки, салат, цибуля і бекон — інгредієнти цієї страви.

Abbacchio alla scottadito (Аббакіо алла скоттадіто)
М’ясо молодого баранчика розм’якшують за допомогою спеціального молотка, додаючи сіль і перець та змащуючи м’яким вершковим маслом, а потім готують на грилі.

Puntarelle (пунтарелле)

Ніжні пагони каталонського цикорію, puntarelle добре відомі в Римі та регіоні Лаціо. Пунтарелле їдять сирими або приготованими, в салатах, з лимонним соком, і навіть з пастою. Цей овоч ідеальний для всіх, містить мало калорій, корисний для травлення, багатий мінералами, вітамінами і клітковиною.

Maritozzo (марітоццо)

Вам усе ще цікаво, що є в Римі? Ви куштували марітоццо з вершками? Ні? Ну, тоді ви ніколи не були справді щасливі! Для кожного римлянина день починається добре тільки з марітоццо в руках. Солодкий хліб, наповнений кремом тішить око кожної дитини та кишені дієтологів. У День святого Валентина не даруйте квіти, а за можливості прилетіть до Риму і спробуйте марітоццо з вершками.

La grattachecca

Ну і фінальна страва. Граттакека — римський винахід кінця дев’ятнадцятого століття, який невдовзі став вуличною їжею. Її продавали в кіосках по місту, але насамперед у тих, що розташовувалися вздовж річки — Lungotevere. Мікс льоду із сиропом і фруктами. Назва «grattachecca» походить від способу приготування: лід натирають блоком, званим «checca», до якого додають сік або фруктовий сироп.
Тепер ви готові до серйозного гастрономічного туру. Беріть у компанію друзів-гурманів, тоді вам точно буде весело і завжди буде що обговорити.
Приємного апетиту і до зустрічі в Римі!

--

--