3 yeni örnek kanvas ekledik!

Ciz.io kullanıcılarının iş modeli kanvaslarını oluştururken ilham alabilmesini sağlamak amacıyla, Örnek Kanvaslar alanına dünya çapında başarıya ulaşan 3 girişimin iş modeli kanvaslarını da ekledik.

Gelin, bu 3 başarılı girişime ve iş modeli kanvaslarına göz atalım.


Uber

Tek bir dokunuşla, şoförlü araç kiralayabildiğiniz ve ödemesini de online olarak yapabildiğiniz bir mobil uygulama.

Uber iş modeli kanvasını inceleyin ⟶

Airbnb

İster bir gece için bir daire, ister bir hafta için şato, isterseniz de bir ay için villa olsun; Airbnb insanları 34.000 şehir ve 190 ülkeden fazla yerde her fiyat noktasında benzersiz seyahat deneyimleriyle bağlar. Ayrıca, birinci sınıf müşteri hizmetleri ve büyüyen bir kullanıcı topluluğuyla, Airbnb insanların yerlerinden fazladan para kazanmalarının ve yerlerini milyonlarca kişiden oluşan bir kitleye sergilemelerinin en kolay yoludur.

Airbnb iş modeli kanvasını incele ⟶

Nest

Nest, akıllı ev projelerinde önde gelen ürün çözümleri üreten bir firmadır. En büyük özelliği ise Android ve iOS işletim sistemlerini kullanarak kişilerin evlerini kontrol etmelerini sağlayan hizmet sunmaktadır.

Nest iş modeli kanvasını inceleyin ⟶


Ciz.io ekibi olarak amacımız; fikirlerini, kolayca anlaşılabilen birer iş fikrine dönüştürmek isteyen girişimcilere ilham vermek ve onlara hız kazandırabilmek. Eklemeye devam edeceğimiz örnek kanvaslarla, kullanıcılarımıza yol gösterebildiğimize ve rehberlik edebildiğimize inanıyoruz.

Ciz.io ile ilgili gelişmeler için bizi takip edin.

Ciz.io Ekibi