Cilt Beyazlatma Kremleri

Ciltte bir çok sorun meydana gelmektedir. Bu sorunlar arasında ciltteki renk değişimleri ve lekelenmelerde bulunmaktadır. Ciltte oluşan bu estetiği bozucu görünümden kurtulmak için evde cilt beyazlatma yöntemleri denebilir. Diğer yandan piyasa da bir çok cilt beyazlatma kremi bulunmaktadır. Bunların arasından bazılarını size aşağıda paylaşacağız.

Arap Kızı Kremi : Aslında genelde cilt lekelerini gidermek adına kullanılan cilt kremi cilt beyazlatmada da kullanılmaktadır. Çil izleri için oldukça faydalıdır. Arap kızı kremi E ve B vitamini, gliserin ve gliserol barındırmaktadır. Bundan kaynaklı ciltteki kirleri temizler , cildi besler ve melanin üretimini dengeler. Bu kremler düzenli kullanımları ile fayda sağlarlar.


Redist Beyazlatıcı Krem

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve kullanıcı yorumlarda oldukça övülen redist krem ; güneş lekeleri, koyu cilt, akne ve çillerin tedavisinde kullanılmaktadır. Cilt beyazlatmada oldukça etkili olan bu krem melanin seviyesini düşürerek özellikle güneşten kaynaklanan cilt tonlanması ve lekelerini gidemede kullanılmaktadır.

Procsin Beyazlatıcı Krem

Ciltte meydana gelen renk değişimlerinin geçirilmesi ve çevresel etkenlerden dolayı ortaya çıkan cilt koyuluklarının giderilmesine yardımcı olan bu krem cilt beyazlatmada kullanılmaktadır. Melanin üretimini dengeye sokarak ciltte lekelenmeye neden olan etkenleri ortadan kaldırmaktadır.

Nuxe Serum

Nuxe daha çok cilt lekelerine uygulanan bir serum olarak bilinmektedir. Genelde yüzde meydana gelen lekelenmelerde kullanımı önerilmez Genelde diğer cilt yüzeylerinde meydana gelen renk değişimlerine karşı kullanılarak cildin renginin düzenlenmesine ve beyazlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Farmasi Krem

Son olarak son zamanlarda civa içermemesinden kaynaklı da tutulan Farmasi krem oldukça fazla olumlu yorum almaktadır. Değişik ml satılan bu krem ciltte kahverengi lekeleri gidermede ve koyu lekelere karşı savaşmada etkilidir.