Japon Kadınları Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Japon kadın cilt beyazlatma sırları hakkında bazı gerçekleri ortaya koymaktadırlar. Turistlerin satın almak için akın eden cilt beyazlatıcıları Japon kadınları tarafından kullanılmaktadır. Japon beyazlatma ürünlerinde gizli malzemeler Sake kasu (mayalama eşyalarından bırakılan macun) ve miso’dur. Bunlar artık gelişen sanal alem ile elde edilebilir ürünler haline gelmektedir.

Japon kadınları cilt beyazlatma yöntemleri

Antik zamanlardan beri, Japon kadınları, seramik kadar beyaz olan cazip bir cilde sahip olmuşlardır. Bugün ciltlerini beyazlatmak için kullandıkları yöntem ve yiyeceklerin yanı sıra popüler cilt bakım ürünlerini de inceleyceğiz. Ama ondan önce belirtmek gerekir ki bu durum sadece Japon kadınlarının cilt bakımı ile alakalı değildir. Japon kadınlarının genetik olarak ciltleri sizin cildinizden daha beyazdır. Bunu da unutmamak gerekmektedir!


Japon Kadınları Cilt Beyazlatma Ürünleri

Shiseido’nun “SK-II” veya Kose’in “Sekkisei” gibi dünyaca ünlü ve cazip beyazlaştırıcı losyon markaları, Japon kadınlar arasında oldukça popüler olarak kullanılan markalar arasında yerini almaktadır. Sadece SK-II’nin ekonomik cilt beyazlatma maskesi, genç Japon kadınları arasında daima kullanılan bir üründür ve bu da Japonya da bu ürünü satın almak için uğraşan turistlerin yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Eczaneleri ürün için arayan turistler, Japonya’da oldukça yoğun olarak bilinmektedir.

Güneş Koruyucular

Cilt beyazlatmanın ilk adımı, özellikle yaz aylarında güneş kremi kullanılmasıdır. Eczaneler, güneşe karşı korunmak için her türlü ürünü satmaktadırlar. Buda Güneşin zararlı Uv ışınlarından Japon kadınlarının korunmasını sağlamaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz her çeşit ürün vardır. Ürünler, hassas tenli ürünlerden başlıca serumlarla üretilen ürünler arasında değişmektedir. Losyonlar, jeller, spreyler, mendiller vb. bir çok ürün bulunmaktadır. Bunların hepsi Japon kadınları için geniş bir seçenek listesi oluşturmaktadır. Ayrıca Japon kadınları - sizlerde medya da veya TV’de tanık olmuşsunuzdur- güneş kreminin yanında bir de güneşten korunmak adına UV ışınlarını geçirmeyen şemsiyeler kullanmaktadırlar.

Japonların Yeşil İçecekleri ile İçten Dışa Beyazlık

Japonya’da bulunan kadınlar yeşil sebzelerden ve yapraklardan hazırlanan içecekleri sıkça tüketmetedirler. Vitaminlerin tamamlanmasına yardımcı olan bu içecekler antitoksidan, antibakteriyel kaynaklar olarak görev yapmaktadır. Bu içecekler iç sağlığı olumlu yönde etkilerken cildin güzelliğini de içten dışa doğru sağlar.

Japon Beyazlatıcı Maske

Cilt bakım ürünlerine ek olarak, Japon diyetinin beyazlatıcı etkisi olduğu bulundu. Japon kadınlar günlük yaşamda aşağıdaki öğelerin hepsini tüketme fırsatına sahiptir:

  • Sake
  • Pirinç Bran
  • Matcha (Japon yeşil çay)
  • Yosaw

Sake, pirinç kepeği ve miso’nun kojik asit denilen bir bileşeni bulunmaktadır. Araştırmalar kojik asidin beyazlatıcı ve nemlendirici bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Ayrıca popüler ürün SK-II de bu maddeyi içeriyor. Sake Chase’in özünü taşıyan ürünler de piyasada görünmeye başlamıştır. Belki de düzenli olarak miso ve tofu yiyen Japon halkı, kojik asit gücüyle beyazlatıcı bir etki kazanmaktadır.

Ayrıca Japon kadınları pirinç ile cilt beyazlatma maskeleri hazırlamaktadırlar. Genelde bu maske Japonlara özgü kahverengi pirinç ile yapılmaktadır. Ayrıca bal ve doğal yağlar ile de maske hazırlanabilir. Diğer yandan Japonlar bu maskeyi süt veya yoğurt ile de hazırlamaktadırlar. Japon kadınları hem cildin eksfoliyesini hem de bakımı çok iyi yapmaktadırlar.