Cilt Beyazlatan Krem: Glutatyon

Adil ve parlak bir cilt ister misiniz? Eğer daha önceki yazılarımızda yer alan cilt beyazlatıcı kremleri denediyseniz ve sonuç alamadıysanız glutatyon kremini deneyebilirsiniz. Son zamanlarda oldukça kullanımı yaygınlaşan ve kullanıcı yorumlarında oldukça olumlu yanıt alan bu krem hakkında merak ettiklerinizi size aktaracağız. Fakat unutmayın ki tek başına cilt beyazlatan kremler işe yaramayabilir. Bunun için cilt beyazlatmada doğal maddeleri kullanabilirsiniz. Bu destekleyici bakımlar ile kısa sürede bazı değişikler göreceksiniz.


Glutatyon Nedir?

Her ne kadar glutatyon tüm zamanların en güçlü antioksidanlarından biri olsa da, çok sayıda insanın hala bilmediği bir krem olarak karşımıza çıkmaktadır.Cildinizin beyazlatılmasına yardımcı olmak ve melanin düzeylerini azaltmak için kullanılan bu ürün özellikle Avrupa’da oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen doktorlar ve dermatologlar cilt tedavileri ve terapileri sırasında sıklıkla glutatyon kullandıklarını belirtmektedirler. Çoğu zaman tüketim için krem ​​veya cilt beyazlatıcı tabletler olarak kullanılır. Eğer eczanelerde bu ürünü bulamazsanız doktorunuza danışarak internetten sipariş verbilirsiniz

Glutatyon Nasıl Kullanılır?

Glutatyon, bol miktarda amino asit içerir. Bu antioksidanın en iyi içeriği olarak bilinmektedir, çok güvenli olması ve cildinizi zarar verecek herhangi bir serbest radikal veya toksin içermemesi bu ürünü oldukça iyi kılmaktadır. Aslında, cildinizi temizlemeye ve tüm kirleri gidermeye yardımcı olur ve daha parlak bir ten elde etmenizi sağlar. Bununla birlikte hiperpigmentasyon seviyelerinizi de düşürmektedir. Toksinleri uzaklaştırmada önemli rol oynayan enzimlerin aktivasyonunda yardımcı olur.

Cildinizi kalıcı olarak beyazlatmaya yardımcı olan çok sayıda ürün olsa da, doğal olmanız en iyisidir. Daha önce de tartışıldığı gibi, glutatyon yan etkileri azaltan ve uzun vadede cildi sağlıklı ve güvenli tutan amino asitler içerir .

Cildin Beyazlatılması İçin Glutatyon Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz veya dermatologunuz tarafından verilen glutatyon cilt beyazlatıcı takviyeleri alabilirsin. Ayrıca bu ürün krem şeklinde satılarak cilde topikal olarak uygulanmaktadır. Kendi cilt durumunuza uygun olarak kullanımı dermatologlar tarafından belirlenmesi oldukça önemlidir.