Erkek Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Sadece kadınların cilt problemleri yaşamadığı gibi erkeklerde cilt problemleri yaşar ve ciltlerinde koyu lekelenmeler , tonlanmalar ve akne gibi sorunlar görülür Herkes kendi cildi sevmeli ve kendisinde rahat hissetmelidir. Erkekler de adil ve kusursuz görünmeyi arzulamaktadır. Genç cildi sonsuza kadar sabit tutmak kolay değildir, ömür boyu cildi dış etkenlere karşı korumak için düzenli gayret göstermek zorunluluktur. Cilt beyazlatılması da bu çabaların büyük bölümünü oluşturmaktadır. Kadınlar nasıl bunları ev maske ve ilaçları ile yapıyorsa erkeklerde bunu yapabilir. Bundan kaynaklı bizde aşağıda sizlere bazı tarifler sunacağız.

Fakat erkeklerin bu tarifleri uygulamadan önce özellikle düzenli tıraş olmasından kaynaklı dikkat etmesi cildi iyi nemlendirmesi gerekmektedir.


Erkek Doğal Cilt Beyazlatma

İşte ciltinizi hem beyazlatmada hem de ölü deriden arındırmada kullanabileceğiniz doğal maddeler aşağıda yer almaktadır.

Bal ve Zerdeçal ve Sandalağacı Tozu Cilt Beyazlatma

Sandalağacı cildi beyazlatma yardımcı olan doğal bir ajandır. Eski zamanlarda, kadınlar bu doğal maddeyi canlı ve parlayan cilt elde etmek için kullanmayı severdi. Cildi yumuşak yapar ve yüz derisinin yaşlanmayı ve kuruluğu kontrol ederdi. Aynı zamanda pigmentasyon ve akne izlerini geçirmektedir. Bal, cildinizi ölü deriden arındırmak adına oldukça etkilidir. Zerdeçal, cildin yanıklarını ve yara izlerini iyileştiren bir Ayurvedik tıbbıdır. Bu malzemeler ile aşağıdaki gibi cilt maskesi hazırlayabilir ve ister yüz beyazlatmada isterseniz diğer cilt bölgelerinizi beyazlatmada kullanabilirsiniz.

  • Bir çay kaşığı sandal ağacı tozu ile yarım çorba kaşığı bal karıştırın
  • Şimdi aynı kaseye bir parça zerdeçal atın ve 1 kaşık gül suyu ekleyin iyice karıştırın
  • Cildinize yavaşça masaj yaparak uygulayın ve 20 dakika sonra soğuk su ile durulayın.

Süt ve Gül Yaprağı Yüz Maskesi

Güller hoş bir kokuya sahiptir. Cilt tonunu geliştirmede yardımcı olur ve pürüzsüz bir cilt yapısı oluşturmaktadır. Yanıklardan ve akne kaynaklı izleri ve lekeleri de giderir. Cildinizi temizler ve tüm kirlerden arındırır . Süt, yüz cildi beyazlatır ve aydınlatan protein ve esas yağlardan bol miktarda barındırmaktadır. Aynı zamanda cildi esnek ve yumuşak hale getirir. Cilt beyazlatmak adına ;

Sütten 5 tam kaşık alın, şimdi kasede 4–5 adet taze gül yaprağını ekleyin. Sabah kadar bekleyin ve arından yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yavaşça parmaklarınızla yukarı doğru hareket ederek masaj yapın
25 dakika boyunca kurumaya bırakın arından soğuk su ile durulayın.

Badem Yağ ve Yulaf Ezmesi Kuru Ciltler için Beyazlatma Maskesi

Yulaf ezmesi, vitamin ve lif bakımından zengin iyi bir cilt eksfoliyesi olarak çalışmaktadır. Cildin esnekliğini geliştirir ve deriyi temizler. Yulaf ezmesi, koyu renk lekeleri azaltmada yeterlidir ve sığ cilt tenini ve cilt pigmentasyonunu doğaçlamaya yardımcı olur. Badem yağı, diğer taraftan cildinizin rengini arttıran vitamin-E kaynağıdır. Ciltteki kuruluk ve kaşıntıyı azaltmada yardımcı olur. Lekeleri ve erken yaşlanmayı iyileştirir. Bu nedenle, erkeklerin kuru ciltleri için iyi bir yüz maskesi olarak kullanılmaktadır. Limon suyu, sivilceleri ve kirleri gidermek için iyi bir vitamin C kaynağıdır. Ayrıca anti akne özelliği olan salisilik asit barındırmaktadır. Cildin aşırı yağlanmasını önler ve bakterileri ciltten uzaklaştırmaktadır. Bu maddeler ile ;

  • Bir küçük kaseye 3 kaşık yulaf ezmesi ve 1 kaşık badem yağı ekleyin,ardından 1 kaşık limon suyu ilave edin
  • Ayrıca 2 kaşık normal su ekleyin, tüm malzemeleri iyi karıştırın
    Şimdi yüzünüzü yıkayın, ardından yüz ve boyun bölgesine yavaşça yüzünüze masaj yaparak uygulayın.
  • Cildinize nazik davranın ve 20 dakika bekletin daha sonra soğuk suyla yıkayın

Aloe vera ve Yağlı Cilt için Limonlu Sulu Maske

Aloe vera ve limon suyu cildi hafifleten ve cilt problemlerini tedavi eden iyi bir kombinasyon sağlar. Bu maddeler erkeklerin yağlı yüzü ve sivilce eğilimli yüzü için idealdir, çünkü aleo vera cilt yenilenmesinde etken , limon ise iyi bir salisilik asit kaynağıdır. Bu maddeler ile aşağıdaki gibi bir maske hazırlayabilirsiniz.

  • 1/2 çay kaşığı limon suyu ve 1/2 çay kaşığı aloe vera jelini bir kaba alın.Başlangıçta yumrulu olabildiği için iyice karıştırın.
  • Yüzüne eşit şekilde uygulayın ve 60 dakika bekleyin.Bundan sonra yüzünü ılık suyla yıkayın. Bunu her gün yapın.