👏Розуміння альтернативної вартості Стейкінгу
23 лютого 2020
Коли інвестори оцінюють ризики, пов’язані з прибутком стейкінгу, вони, як правило, розглядають ризик безпеки смарт-контракту, економічний ризик і, можливо, ризик регулювання / ризик відповідності. У цій публікації ми стверджуємо, що за коштами, які інвестори часто не помічають, також існує ризик альтернативних витрат. Це ризик брати участь у стекінговій мережі як валідатор, на відміну від того, щоб просто залишатися на місці на своїх початкових криптоактивах. Наша теза полягає в тому, що цей аспект ризику буде піддаватися посиленому контролю, оскільки більше мереж Proof-of-Stake (PoS) з’являються в мережі.
Чому стейкінг такий захоплюючий?
ЦЕЙ ПОСТ НЕ ФІНАНСОВА / ІНВЕСТИЦІЙНА / ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ.
Мережі Proof-of-Stake (PoS) покладаються на групу валідаторів, які стимулюються захищати мережу, фіксуючи частку в якості застави, запускаючи ноду, обробляючи транзакції, виробляючи блоки та досягаючи консенсусу. Валідатори отримують винагороду “за стейкінг” за свій вклад або караються за “слешинг” дії, тобто зловмисну поведінку в мережі. Механізми консенсусу PoS — це великий крок вперед і заміна дорогого процесу майнінгу в системах, заснованих на принципу доказу виконання роботи Proof-of-Work (PoW).
З точки зору інвестицій, стейкінг — це унікальна диференційована пропозиція. Наразі інвестиції в криптовалюту обмежувались підвищенням капіталу. Зараз інвестори мають ще одне місце, яке імітує стратегії з фіксованим доходом у традиційних фінансах. У нашій попередній статі в блозі ми описали, чому прибутковість стейкінгу приваблива для мейнстрім-інвесторів.
Хоча дохідність стейкінгу здається доступною, простор для проектування мереж PoS нескінченно багатший. Інвестору доведеться враховувати різні форми ризиків, пов’язаних з винагородами PoS. У перші дні, до впровадження мережі, більшість винагород стейкінгу відбувається за рахунок інфляції, вбудованої в протокол. Протокол створює нові токени для винагороди активних валідаторів в процесі неактивних токен-холдерів.
З часом винагорода валідатору зменшиться. Від винагороди на основі інфляції до винагороди на основі комісії за транзакції.
Ризики, пов’язані з винагородами PoS
Це правда, що у більшості мереж PoS не існує жодного ризику партнерської сторони. Протокол має вбудований графік інфляції як частину своєї основної конструкції. Але винагороду за стейкінг не можна розглядати у вакуумі. Інвестор повинен врахувати:
1. Ризик смарт-контрактів — переконайтеся, що смарт-контракти, що перебувають під опікою ваших активів, мають належний аудит, а якщо оновляється, — поточний аудит. Подякуємо DeFi score за складання гарного фреймворка для лендінг протоколів. Ми сподіваємось, що цей фреймворк може бути розширений до стейкінгових мереж у майбутньому.
2. Економічний ризик — ці протоколи є дуже складними, взаємозалежними системами з великою кількістю вбудованих припущень. Багато з них мають такі функції, як графіки динамічної інфляції, що стимулюють участь. Графіки виплат можуть також впливати на ліквідність та вільний обіг на ринках, що веде до змін цін. Єдиний спосіб зрозуміти крайні випадки та екстремальні умови — це за допомогою інструментів моделювання, таких як cadCAD.
3. Ризик оператора / валідатора — довіра до валідатора включає безліч факторів, які слід врахувати: історія слешингу, періоди зв’язування / розв’язування, графік виплат. Хоча деякі з цих функцій можуть бути встановлені на рівні протоколу, багато професійних валідаторів починають пропонувати ці функції як додаткові відмінних переваг.
4. Альтернативний ризик витрат — інвестору доведеться зробити вибір між 1) “сидячи” на своїх криптоактивах, не брати участі у стейкінгу 2) чекати підвищення ціни. Раніше ми вже описували, що стейкінг є рушієм для підвищення ціни токенів, тому для останнього випадку це чіткий аргумент.
Ковалент створив “What-If ROI tool” для Staking мереж.
Covalent віч-на-віч з проблемою «ризику упущеної вигоди» для інвесторів в стейкінг-мережах.
Ці інструменти популярні серед користувачів електронних таблиць, щоб дослідити всі можливі результати, використовуючи кілька різних наборів входів даних. Ми застосували цей інструмент до мереж стейкінгу, щоб зрозуміти прибуток інвестора.
Окрім детального звіту про прибутки та збитки (PnL) та розподілу ваших прибутків на винагороди на основі інфляції та винагороди за транзакції, ми також розраховуємо гіпотетичний сценарій для розуміння впливу поведінки ціни.
Точний розрахунок PnL, облік і аналітика використання мережі, ціни відкриття / закриття, розподіл винагород за стейкінг і умови слешінга за допомогою програмного забезпечення мають вирішальне значення. Ми створюємо SafeKeep, щоб допомогти інвесторам з цим «пропуском» у доступності даних, починаючи з ETH 2.0.
Відстежуйте винагороди ETH 2.0
Twitter: @Covalent_HQ
Telegram: https://t.me/CovalentHQ
Discord: https://discord.gg/pjHUxFf3un
Оригінал статті: https://www.covalenthq.com/blog/staking-opportunity-cost-risk/
Переклад: Discord @ DenisKrivilev#5773
Дякую за увагу!