Dánsky Bløg #12 — Čo som sa naučil za desať týždňov pravidelného blogovania

Je to presne 10 týždňov a 11 blogov odkedy som napísal ten prvý o ceste z Bratislavy do Aalborgu. Človek by povedal, že sa to javí ako včera, či strašne dávno. Mne to príde presne ako 10 týždňov. Keď sa spätne pozriem na moje články, presne toľko je toho človek schopný za 10 týždňov v novom meste zažiť.

Rozhodnutie písať každý týždeň a zabaliť to do fotiek by som spravil znovu a znovu. Dalo mi to možnosť konečne robiť to čo som obdivoval a to písať a fotiť. Nie žeby doma nebolo o čom, ale nové prostredie a všetko okolo ponúka množstvo nových vnemov. Bola by škoda ich jednoducho nepreniesť na papieri alebo tu na Medium, aby ste čo malí čítať na porceláne.


Je to však už nejaká doba, som zabývaný a dobrodružstvo už neprichádza za mnou, ale musím ho hľadať. Čo je trošku obtiažnejšie, to uznáte. Prepichnuté pneumatiky, sťahovanie, výlety a nové miesta dávajú dosť materiálu na každý týždeň. Teraz som však vo fáze, kedy sa za celý týždeň nič zaujímavé nestalo a nespravil som ani jednu fotku 🙈

Tak ako je skvelé písať je taktiež veľmi dôležité myslieť na to či to má kto čítať. Nepíšem si predsa denník sám pre seba, ale dávam náhľad do života tu v Aalborgu aj vám. Jednoznačne neprestávam písať! To nie! Len to už nebude každý týždeň. Taktiež tu sú tlaky, aby som už začal písať po anglicky, heh.

Samozrejme dobre vidím, že treba zmenu aj na mojej klesajúcej čítanosti vy loptoši!

September
Október

🎒 Čo som si teda odniesol z týchto 10 týždňov plieskania do klávesnice?

A čo si môžeš určite odniesť aj ty ak začneš blogovať.

🌊 Flow

Posledné týždne šli slová a vety von veľmi ľahko. V mysli som si vždy predstavil príbeh, ktorý chcem napísať a nechal som to len plynúť von. V druhom kroku som potom editoval a upravoval. Prvý flow však treba nechať odoznieť až do konca.

🖋️ Gramatyka

Jednodznačne cítim, že sa mi zlepšila gramatika. Moja večná nepriateľka. Ak sa vám stále smejú, že neviete aké i sa píše v slove traktor, tak vám pravidelné písanie určite pomôže. Teraz som nervózny koľko chýb som spravil v tomto blogu 😱

🦄 Štýl

Na začiatku som naozaj nevedel, či chcem byť vtipný, sarkastický, ironický alebo všetko, alebo nič z toho. Akoby som mal päť osobností, ktoré cez seba buď kričali alebo nehovorili nič. Toľko písania však určite pomôže aj tebe nájsť si svoj štýl akým svoje myšlienky meníš na slová. Cieľom je dosiahnuť bod, kedy podľa textu vieš zistiť, že si to písal ty a nie niekto iný.


Záver je, že písať je dobré. Mal by si to robiť. Ak však v sebe máš určitý level lenivosti najlepšie bude ak to budeš robiť tu na Medium. Jedine, že si chceš platiť hosting, doménu robiť web a hrať to na blogera roka. Skúšal som písať kade tade, ale tu človek nemusí riešiť všetko okolo a môže sa plne sústrediť na obsah a to čo chce povedať. Okrem toho tlieskanie je oveľa viac cool ako lajkovanie! Buďme tu všetci a všetci píšme. No nebolo by to krásne?

Čau 🖖️

Ak máš toľko času vo svojom živote, prečítaj si moje blogy o živote v Dánsku sú krátke a veľa, veľa fotiek.

Keby niečo tu ma hľadaj: Instagram | Facebook| LinkedIn

Tak ako sa na Facebooku zbierajú lajky a na Instagrame srdiečka, tu na Medium si zas všetci pekne tlieskame 👇

Like what you read? Give Anton Kukucka 🐦 a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.