Dánsky Bløg #2 — Buržoázia sa sťahuje do centra! Bez strešnej terasy predsa neprežiješ

Keďže slunco vyšlo a nám sa už nechcelo vylihovať vo vánku, utekali sme si zahrať basketbal. Šport, v ktorom veľmi vynikám. Ihrisko prázdne. Slniečko zapadalo a skoro som si vyvrtol členok, ale všetko je tam, kde to má byť. So cťou sme prehrali a spotení sme šli domov.

🏡Od júna neustále bojujeme s tým nájsť si vysnívané ubytovanie.

V tomto študentami zamorenom meste to nie je vôbec ľahké! Chceli sme centrum, lebo chodiť po pár pivkách šesť kilometrov domov sa nikomu nechce.

Dlho sme sa potácali na mieste a už sme si začínali myslieť, že ako slovenskí junáci nemáme šancu oproti domácim Dánom.

Je však treba povedať, že nakoniec nám šťastie zaprialo. A to tak, že veľmi. Moment, keď sme to mali v suchu v sebe spájal skákanie, kričanie a nejaké tie premotivované nadávky.

Teraz prišla tá príjemnejšia časť. Treba nájsť tretieho do partie. Vyhodili sme ponuku na facebookové skupiny a za deň sa nám nakopilo okolo 40 ponúk. Tak sme sa išli zahrať na ejdžáristov.

Páčili sa nám dlhé prepracované správy a takých sme aj brali do druhého kola. Ostalo nám 6 ľudí, ktorým sme odpísali naspäť. S dvoma sme si dali Skype.

Keď sme už mysleli, že je všetko na poriadku, mladý Dán oznámil, že do toho nakoniec nejde a my sme sa mohli s pokojom vrátiť ku stresu. Zdá sa však, že táto story bude mať dobrý koniec a skončíme buď s chalanom z Česka alebo Poľska.

V piatok ideme podpísať zmluvu, takže čierne na bielom a od októbra si budeme bývať jak také kniežatá. Návštevy zo Slovenska príjmame!

🎓Prebehli aj prvé školské aktivity, keďže o tom to tu celé je. Samozrejme!

V novom campuse na brehu rieky sa konali uvítacie dni. Šou otvoril Rektor feat. ľudia, ktorých si už nepamätám. Rapy boli dobré a teplé slová zahriali. Cítime sa ako doma. Nesmelo obiehame stánky tunajších organizácií a zbierame od nich papier a žuvačky.

Spolu s našim buddym sme potom dali peši túru okolo mesta a zavŕšili sme to v študentskom dome, kde sme si dali pivko a pizzu zdarma! Pocity boli veľmi fajn, žúrky tu majú mne bližší charakter a nie je to len také bezbrehé naliatie sa alkoholom a zaspanie na kruhovom objazde.

📷 Komunitné záhradky

Čítame sa o týždeň. 🐰 Packu na to!

Keby niečo tu ma hľadaj: Instagram | Facebook| LinkedIn

Followuj DÁNSKY BLØG

Tak ako sa na Facebooku zbierajú lajky a na Instagrame srdiečka, tu na Medium si zas všetci pekne tlieskame 👇