Dánsky Bløg #1 — Prvá skúška nervov, a to ani nezačala škola

Bývame v Bielom dome. Takú prezývku nesie naša strecha nad hlavou. Je celkom vtipné ako je toto meno medzi študentmi známe. Viacerí si asi odtiaľto odniesli nejakú tú spomienku. Každopádne, náš lov po byte v centre mesta stále pokračuje.

Trávnik tu máme zastrihnutý na milimeter presne až na jeden elfský kruh! Hovorí sa, že človek môže prísť o oko ak doň vstúpi, ale asi bude mať iba smolu. Divná povesť, ale nebudem pokúšať…

📷 Elfský kruh na našej záhrade

🛠️ Ešte týždeň bez školy. Ak si nevieš spraviť program, život ti ho vymyslí aj sám

Naozaj som potreboval bundu do dažďa aj keď sme asi vymákli tri najkrajšie dni za celý rok, ktoré v tomto meste zažili. Tak sa ide do obchodu.

Čo sa však nestalo cestou naspäť. Sadnem na bicykel. Rozbehnem sa. Nerozbehol som sa. Kontrolujem brzdy. Všetko v poriadku. Kamoš vraví:

“Defekt kámo!”

No krása vravím si. Druhý deň v Dánsku a prvý defekt v živote je na svete. Už som len videl tie dánske koruny ako mi mávajú jak tie čajky v prístave. Veď som do toho elfského kruhu nikdy nevošiel!!!

Nevadí. Ešte, že sme si kúpili pivko a ideme to predýchať na nábrežie a premyslieť čo ďalej. Nejaké tie sms-ky, nejaké tie fejsbúky a veci sa rázom pohli.

Prichádzame do industriálnejšej časti Aalborgu, plnej garáži, kde sa usadilo mnoho začínajúcich podnikavcov. Medzi nimi aj Jirka z Česka, ktorý tu študuje a založil si opravovňu bicyklov.

Stojace bicykle, bicykle na hromade, otvorená garáž a hudbička z 20-tych rokov. Pripočítal som k tomu ešte západ slnka a cítil som sa ako doma.

Ako najväčší frajer, Jiří za desať minút zalepil dušu aj pneumatiku, plesol mi nálepku na zadný blatník a bolo!

Keďže som mu maximálne zaviazaný, tu je FB jeho dielne. Silno odporúčam kolegovcom hlavne tu v Aalborgu tam ísť aj keby vám len padla reťaz #antonodporuca

Takéto emočné vypätie bolo potrebné rozdýchať, takže sme si to namierili na blízky internát, kde sme sa postretávali s kamarátmi, dali večeru a pivko. Zas medzinárodná zmeska v peknom prostredí. Tunajšie internáty sú fakt “Muy Bueno”!

Yay! Skvelá práca. Choď si užiť Štvrndelok! 🥂

Keby niečo tu ma hľadaj: Instagram | Facebook| LinkedIn

Followuj DÁNSKY BLØG

Tak ako sa na Facebooku zbierajú lajky a na Instagrame srdiečka, tu na Medium si zas všetci pekne tlieskame 👇