Zomerbanden, koelvloeistof en uw website

Wat hebben zomerbanden, koelvloeistof of een nieuwe batterij te maken met uw website? Blijkbaar heel veel…

Steevast krijgen we hetzelfde verhaaltje te horen uit de mond van communicatiemanagers en bedrijfsleiders die we voor het eerst ontmoeten. Dat ze de voorbije jaren een periodiek bedrag betaalden aan hun webdesigner voor het onderhoud van de website.

U weet wel, de wissel van winter- naar zomerbanden, koelvloeistof bijvullen, de batterij controleren, eventueel ruitenwissers vervangen enzovoort. Belangrijk hoor. Want voor u het goed en wel beseft, vliegt uw site uit de bocht of ze krijgt motorpech.

Euhm…

Een website is geen auto. Geen sprake van slijtage of motorpech. Natuurlijk, een website kan uit de mode raken. Of uw website is niet langer gebruiksvriendelijk voor uw beheerders of bezoekers. Of ze past niet meer bij de noden van uw bedrijf. Kan best. Maar dan spreken we van redesign of van hier en daar even bijwerken, niet van periodiek onderhoud.

En toch betalen anno 2016 heel wat bedrijven een ‘onderhoudscontract’ aan het bureau of aan de freelancer die hun website bouwde. Sluw en slim van de webdesigner, dat wel. Maar zonde van het geld van de klant.

Dat kan anders. Dat moet anders. Duidelijkheid voor alles. Wanneer we het kostenplaatje van uw nieuwe website of van het redesign van uw bestaande website met u overlopen, lichten we alle stappen toe. En heeft u ons later nog nodig voor EHBW (eerste hulp bij websitezorgen) of voor het pennen van inhoud op uw website, dan gebeurt dat aan kristalheldere tarieven.

De Huzaren hebben geen sluwe onderhoudscontracten nodig om klanten aan zich te binden. Eerlijk duurt het langst.