Лекція Олега Рябоконя №1
Частина ван. Усе в цьому житті можливо… Мало бути просто хорошою людиною
Портрет спікера:
- чоловік з акцентом януковича (думала, що вони з одних країв, але Єнакієве і Вінниця не один регіон), цікаво як сформувалася його говірка);
- муляє очі краватка, хочеться її зняти, вона “недоречна до цього столу”);
- відчуття, що людина говорить не до тієї “шанованої” публіки, яка прийшла, а до майбутніх харизматичних лідерів (вангую, що погодився на 5 лекцій лишень через відеозйомку);
- перший раз бачу людину, яка читає “з листочка” і у мене не виникає гострого бажання вимкнути і переключитися на FEDORIVa. А ні, не завжди він читає із записів...;
- дуже спокійно себе веде, не було закритих поз, і любить поєднювати жести меркель та ісуса;
- слідкує за часом — це великий плюс до карми!!!;
- проговорює структурку виступу “шопачьомколи” і не відходить від неї;
Говорить про таке:
1. Взаємозв’язок бізнесу та юриспруденції. І чому це важливо?
2. Визначення своєї ніші в умовах жорсткої конкуренції.
1. Взаємозв’язок бізнесу та юриспруденції. І чому це важливо?
# Не прийшов вчити, а хоче поділитись досвідом, хоча мені здається, що часто це одне і те ж.
# Юрист, який каже, що потрібно мріяти! Але потім синонімізує мрію і ціль, можливо й правильно, тому що ми часто мріємо, бо це прикольно, але я як не мала здатності переміщатися в просторі та заморожувати людей, так і не маю( А все чому? Бо не ставила цілі…
# У кожного на планеті є своя місія. Місія це початок всіх початків. АЛЕ його компанія почала не з місії, а з прибутку. І багато всесвітньовідомих компаній також. Тому що спочатку ти тривіально хочеш середньостатистично харчуватися, одягатися і заправляти машину або ж хоча б придбати її. Або тобі цікаво зробити щось чого ніхто не робив. Або в тебе є ідея, яку потрібно втілити як кров з носа. А вже потім…
Коли ти нормально себе почуваєш на фізичному рівні, тобі цього мало, у тебе відчуття, що щось йде не так. Що гроші не головне, а є щось більше…. Так і народжується місія. В компанії, яка вже має клієнтів, репутацію і багаторічний досвід. До тебе приходить ця мудрість і ти хочеш поділитися нею і пишеш книгу про успішне ведення бізнесу. І ніхто із нонфікшиністів не пише, що гроші це головне, лише місія, цінності і принципи. Але, що було на початку їх кар’єри, коли вони синьо-зелені вчорашні студенти почали працювати, і навіть тоді, коли після чужого дяді відкрили свою справу?!
# Місія має метафізичне значення. Так! Але перед тим як визначати місію компанії, потрібно визначити свою місію на цій богом згаданій землі. Не знаю як у вас, але в мене це виходить не дуже.
# Мені здається, що ситуація з юристом, який прийшов після 5 років навчання на державному юрфаці в приватну компанію, і говорить про те, що хоче змінити суспільство, і “чтобы все было хорошо” — це фейкова ситуація. Він або бідний збожеволів через навчання, або замість міжнародної організації зайшов не в ті двері, або колись брав участь в міс україна і не пройшов, або лукавить по повній…
# 1997 — створили компанію, 2004 задумалися! про місію. І то, через нових сучасних менеджерів, які прийшли в керівництво компанії.
# Визначення місії, це процес довгий. Погоджуюсь!)
12:33 “Загальна криза знаходиться в нас в голові, коли люди не знають, що робити далі.”
13:46 “І якщо ви зараз зайдете на сайт Marriott або ж в пошуку вам висвітиться місія Marriott, вони говорять про те, що наша місія це надавати послугу на основі тих цінностей, які склалися за останні 80 років існування компанії.” Seriously? Це не місія, а вогоньвогняний. Так, попередньо він говорить, що місія цієї компанії — це люди. Але, якщо на сайті написано так, як він говорить, то це не ок. На сайті написано. Our core values make us who we are. As we change and grow, the beliefs that are most important to us stay the same — putting people first, pursuing excellence, embracing change, acting with integrity and serving our world. Being part of Marriott International means being part of a proud history and a thriving culture. АЛЕ я знайшла ці цінності з другого разу, внизу сторінки сайту. А коли заходиш на сайт, то бачиш послуги, які вони надають, кількість готелів та те, що я можу отримати 2000 балів. І так, я вважаю, що це ок!) Це частина маркетингу.
15:58 Цінності компанії невід’ємні від цінностей, які сповідують керівники компанії. Це визначеність. Це класно!)
25:24 “Я вважаю, що система, яка заявила правильні цілі і правильну місію отримує багато грошей”. Мені така позиція також подобається. “якщо такі гроші потрібні для реалізації даної місії” Тобто? Це мені нагадує таку штуку: “усі люди потраплять в рай.” Ок. “Якщо не згрішать.” Хм… “Не можна прожити життя, не вчинивши гріх. Якщо ти думаєш, що прожив життя не згрішивши, ти згрішив.” WTF? І приклад з ресторанчиком мене щось не дуже втішив(
#Блін, вони мали відкрити університет. І вони його не відкрили? Я щось не дуже зрозуміла тезу про “і ми це робили в своєму сегменті” 27:16
27:33 Теза про гроші, які можуть бути направлені на створення або руйнування. Погоджуюсь!
28:20 Приклад з Онасісом трохи не ок. Тому що після його смерті мільярди нікуди не пропали. Просто його онука віддала більшу частину спадку на благодійність. Вона вважала, що нечесно зароблені гроші негативно у кармічному плані впливають на їх власників. Типу прокляття піратських коштовностей. Онасіс помер в жахливих муках, його донька страждала від наркотиків і скоро померла, Жаклін — рак, її син — авіакатастрофа, Марія Каллас — інфаркт. Коротше, всі хто були тісно пов’язані з Аристотелем покинули цю планету не в сивій старості і не з ок хворобами. Можливо це все співпадіння, але онука Афіна так не думала і з найзаможнішої дівчини світу перетворилася в просто заможну людину. Але статки, компанії і блаблабла не зникли після смерті Онасіса з тієї причини, про яку розповідає нам Олег.
# Ну от далі приклад з цим Навуходоносором і його сном… Ну розсипалися ноги з глини (хоча там було ще й залізо), ну й що? І як інші частини тіла могли розсипатися, якщо вони створені із золота, срібла і міді? Ну гаразд… Ну погнувся б трохи метал від каменю, ну навіть немає ніг, але це ж не кінець. І Ніко Вуйчич цьому приклад. А то виходить якась дискримінація предметів з інвалідністю. Погоджуюсь, що конфлікт між місією на папері і в реалі ні до чого великого не приведе. Але цей приклад не приклад…(
30:41 Класний приклад з Arthur Andersen, шкода за справу Артура Андерсена
# Думай чесно, говори чесно. Класний принцип для бізнесу!)
2. Визначення своєї ніші в умовах жорсткої конкуренції.
# Конкуренцію потрібно їсти на сніданок. Конкуренція це стимул розвиватися, Майкл Віллард.
# Памятайте, що всі ми пішли від однієї жінки:) fun
46:56 Божечко, він говорить про здоров’я. І його важливість. Юрист. Говорить. Про. Здоров’я! Нам в УКУ такий курс потрібний. І для психіки, і для фізики.
50:06 Ми любимо жити в нереальному світі!
# Ми ліниві, томухочемовсеіодразу
57:25 Що значить малі перемоги і один клієнт за 3–4 місяці? А як жити? На що жити? Хоча ні, як виживати та існувати із одним клієнтом за півроку? Якось мене ці маленьки кроки не дуже втішають.
1:00:04 а ось це як фрагмент з Атланта Айн Ренд, круто! от, що значить індивідуальний підхід до клієнта та спілкування на одній мові) Мені здається, що саме це причина їхнього успіху. Людина, якій цікаві процеси в металургії, і яка лізе скрізь (в хорошому сенсі) раночипізно стане успішною. Тому що вона тащиться від усьго цього!)
# Не забивати на клієнта. Клієнти не тупі, і з ними потрібно спілкуватися. Психологічні фішечки потрібно постійно використовувати для розуміння ситуації, та чого саме хоче клієнт.
P.S. Де сім’я? Питання сім’ї і особистого життя влізає в картину життя підприємця? Можливо пізніше розкаже)
Дуже цікаво, які йому питання ставили.
https://www.youtube.com/watch?v=yLr1_9Jy4TM&index=2&list=PLzqhlHui0D9FTxQlTN0v-nYRauEe261rt
Частина ту. Лідер “это состояние души”. Лідер не завжди всім подобається і його не всі люблять.
Говорить про таке:
1. Як стати лідером?
2. Яку стратегію і тактику обрати, і шо це взагалі таке?
1. Як стати лідером?
0:56 “Не можна сказати, що ця компанія в даний момент велика. Це процес, який накопичується.” Все! Він сказав тезу і не пояснив її. Я, наприклад, не погоджуюся. В даний момент компанія може бути великою, в наступний вже може не бути. Але в ДАНИЙ момент може. Компанія не може бути НАЙбільшою, тому що це процес накопичення. Можливо він це мав на увазі?) В іншому випадку, про який процес накопичення він веде мову? I don’t understand(
1:15 Лідери думають про майбутнє, формулюють ідеї, надихають інших на їх виконання. Завдання лідера — сформулювати ідею! Це найголовніша цінність лідера.
2:35 Завдання хорошого керівника — постійно контролювати інших. Працюєш сам і контролюєш інших.
3:39 Лідери займаються творчістю, а не сліпим повторюванням того, що прийнято.
5:28 “Лідер це внутрішній стан, а не зовнішній вияв.” Хмм… мені здається, що лідер це і внутрішній стан і зовнішній вияв. Його приклад щодо мера Лондона: так, цей чувак кайфує, що їздить на велосипеді з шоломом і йому начхати на інших, але це виявляється в його поведінці, яку бачать люди.
6:30 Рябоконь каже, що на його думку лідерами не стають, а народжуються. Але тема лекції “як стати лідером?” Не “як бути лідером?” Дисонанс-дисонанчик…
# “Я їду не туди, де шайба знаходиться, а туди, де шайба буде”, — хокеїст Вейн Грецкі.
14:44 У лідерів найкраща команда, тому що лідери самі роботу не виконують.
# Лідер це не стахановець. Він вважає, що успіх = обставини + злагоджена робота команда. Він не “якає”. АЛЕ лідер прекрасно знає свої внутрішні якості, і з самооцінкою в нього все ок. Просто він не чваниться від власного відображення в дзеркалі заднього виду на трасі київ — чоп, в народі М06. Чому? Тому що він внутрішньо знає, що він кращий. Йому не потрібно щось доводити. Йому важливо, щоб інші також реалізувалися.
22:35 Не знала, що Стів Джобс купив підрозділ в Lucasfilm у ..86 і назвав його Pixar. Він став найбільшим акціонером (7%), а спадкоємець Діснея — 1%.
2. Стратегія і тактика. З чого варто починати?
24:08 наводить приклад історії, про яку картина “Пліт Медузи” Жеріко. Типу, що, якщо немає чіткого керівництва та бачення, то наступає канібалізм і т.д. Але, це швидше, якщо керіництво чмо і тебе кидає посеред моря, то настають трабли (і це логічно), коли немає керівництва взагалі. А спільне бачення в них було — вижити.
# Стратегія не тільки для керівництва, а для всіх і для фокусування всіх.
33:08 Стратегія це не те, що відбувається зараз, а те, як можна удосконалитись в майбутньому, і що для цього треба.
# Стратегія — це інструкція, яку потрібно виконувати.
49:45 Нас не навчили звертати увагу на наслідки прийнятих рішень. Ми думаємо, якщо ми прийняли рішення, то вже завтра будемо жити по-новому. Будь-які зміни, це величезний стрес для колективу, для людей. Люди жили за одним стабільним планом, а тут на тобі… психологічний стрес, нерозуміння, блокування. Процес входження нового 2–6 міс.
# Бувають і провали, бро. Не лише успіхи. І це ок.
Далі буде…