2019 Yılı Yapay Zeka Eğitim ve Uygulama Programı

Türkiye’nin kar amacı gütmeyen en büyük yapay zeka inisiyatifi olarak, ülkemizin yapay zeka ve derin öğrenme alanlarında ilerlemesi için 2019 yılında toplam 400 kişiye ÜCRETSİZ mentorluk desteğiyle birlikte eğitim ve uygulama geliştirme fırsatı sunuyoruz!

Deep Learning Türkiye Nedir? Ne Yapar?

Kar amacı gütmeyen ve yapay zeka alanında ülkemizi öncü ülke yapmak için çabalayan gençler tarafından 30 Ağustos 2017'de kurulmuş bir topluluğuz. Kurulmamızın üstünden yalnızca 1 yıl geçti ve son 1 yıl içinde neler yaptığımızı blogumuzdan okuyabilirsiniz. Sosyal mecralarda toplam 40 binden fazla kişi topluluğumuzu takip etmektedir. Bu vesileyle ilginiz için bir kez daha teşekkür etmek isteriz.

Son olarak 5–6 Ekim 2018 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve HAVELSAN A.Ş ile birlikte Ankara’da BTK yerleşkesinde DeepCon’18 Yapay Zeka Konferansını düzenledik. Etkinliğimize çok yoğun ilgi vardı. Toplam 1600 kişinin katıldığı iki gün süren etkinlikte ilk gün konuşmalar ikinci gün ise toplam 23 atölye çalışması (workshop) gerçekleştirildi.

Program İçeriği

Program kapsamında Coursera’da Stanford Üniversitesinden Prof.Dr.Andrew Ng tarafından verilen Derin Öğrenme Uzmanlaşma Programı takip edilecektir.

If you want to break into AI, this Specialization will help you do so. Deep Learning is one of the most highly sought after skills in tech. We will help you become good at Deep Learning.

Program Yeri, Süresi ve Ücreti

Programımız 1 Ocak 2019'da başlayacak 31 Aralık 2019'da bitecek şekilde 12 ay sürecektir.

Program tamamen online ortamda olacaktır.

Program ÜCRETSİZ olacaktır.

Coursera’da bulunan videolar ÜCRETSİZ olarak izlenebilmektedir.

Başvuru Takvimi

 • Başvuruların Alınması (21 Ekim — 15 Kasım 2018)
 • Başvuruların Değerlendirilmesi (15 Kasım — 15 Aralık 2018)
 • Programa Kabul Edilen Kişilerin E-Posta Yoluyla Bilgilendirilmesi (15 Aralık 2018)

Program Takvimi

 • Programın Başlaması (1 Ocak 2019)
 • Python Temelleri (Ocak 2019)
 • Derin Öğrenme Eğitimi (Şubat-Mart-Nisan-Mayıs 2019)
 • Proje Hazırlıkları (Haziran 2019)
 • Proje Geliştirme (Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık 2019)
 • Programın Tamamlanması (31 Aralık 2019)

Detaylı Program Takvimi

Ocak 2019

Şubat 2019

Sık Sorulan Sorular

 • Program ücretsiz mi? Evet
 • Programa katılmak için bilmem gereken bir şey var mı? Temel programlama bilgisini, Python programlama dilini ve temel makine öğrenmesi konularını bilmeniz güzel olur. Fakat bilmesiniz de zaten birlikte öğreneceğiz.
 • Ders anlatacak mısınız? Hayır kesinlikle ders anlatmayacağız. Siz videoları takip edeceksiniz. Sorunuz olursa siz soracaksınız mentorlarimiz cevaplayacaklar.
 • Coursera videoları ücretsiz mi? Evet. Coursera’da bulunan videoları hiçbir ücret ödemeden izleyebilirsiniz.
 • Liseye gidiyorum başvurabilir miyim? Tabii ki.
 • Hiçbir temel bilgim yok başvurabilir miyim? İzleyeceğimiz dersler yapay sinir ağlarından başlayıp günümüzde kullanılan en gelişmiş algoritmalara kadar devam ediyor. Öğrenme isteğiniz olduktan sonra çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Sertifika verecek misiniz? Takip edeceğimiz dersler Coursera üzerinde olduğu için eğer isterseniz Coursera’dan sertifika alabilirsiniz. Deep Learning Türkiye herhangi bir sertifika vermeyecektir.
 • Seçimi neye göre nasıl yapacaksınız? Programa katılmaya hak kazanacak 400 kişi proje fikirleri ve YZ kullanım senaryolarının içeriğine göre seçilecektir. Ne kadar özenli ve detaylı yazarsanız o kadar iyi.
 • Deep Learning Türkiye Topluluğuna nasıl katılabilirim? Bu programı başarıyla tamamlayanlar aynı zamanda topluluğumuza katılmaya hak kazanacaklardır. Program haricinde yeni üye kabulü yapmıyoruz.
 • MENTOR olarak programa destek verebilir miyim? Evet çok memnun oluruz. Bu konularla ilgili bilgi seviyenize güveniyorsanız mentor olarak programda yer alabilirsiniz. Bize deeplearningturkiye@gmail.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.
 • KURUM/ŞİRKET olarak bu çalışmaları destekleyebilir miyiz? Evet, destekleyebilirsiniz. Özellikle kurs bittikten sonra proje geliştirme kısmında -kişilerin hakkını korumak şartıyla- şirketler/kurumlar proje geliştirme kısmında projenin belirlenmesi ve yönetilmesi noktasında yönlendirici olabilirler. Yani şirketler mentorluk programımızın 6 aylık eğitim kısmını bitiren kişilerle birlikte proje geliştirebilirler. Deep Learning Türkiye Topluluğu olarak biz maddi herhangi bir komisyon almayacağız. Bize deeplearningturkiye@gmail.com e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

Deep Learning Türkiye

Türkiye'nin En Etkili Yapay Zeka Topluluğu tarafından yapay…

Deep Learning Türkiye

Türkiye'nin En Büyük Yapay Zeka Topluluğu tarafından yapay zekanın alt dalları olan makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarındaki Türkiye'den üretilen içerikleri bulabilirsiniz.

Deep Learning Türkiye

Written by

Deep Learning Türkiye

Türkiye'nin En Büyük Yapay Zeka Topluluğu tarafından yapay zekanın alt dalları olan makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarındaki Türkiye'den üretilen içerikleri bulabilirsiniz.