Deneyim Ağı
Published in

Deneyim Ağı

Online Bir Araya Gelebilenler…

Nisan ayında evde kalabilenlerden olduk. İçimizde COVID19 ile yüzleşenler oldu. Mümkün olduğunca az zarar ve kayıp ile atlatmayı dilediğimiz bu dönemde online söyleşiler ile takipçilerimize bilgilendirmeler yaptık. Dinlemek ya da seyretmek isterseniz linkler aşağıda…

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü’nde Ekibimizden Kli. Psk. Selin Tutku Tabur, Uzm. Psk. Sandra Pasensya ile “Otizmin Online Dünyası” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi. Otizm, otizm eğitimi gibi konuların yanı sıra Korona virüsün getirdiği yeni düzende otizmli çocukların hayatında neler değiştiğini konuştuk ve ailelere önerilerde bulunduk. Canlı yayını izlemek için videoya tıklayın.

Uzm. Psk. Sandra Pasensya ve Tolkido kurucu ortağı Can Yıldız ile “Özel Çocuklar için Erişilebilir Eğitim: Tolkido Örneği” canlı yayını gerçekleştirdik. Sandra’nın otizmi ve özel çocuklar için benimsenen eğitim yaklaşımlarını aktardığı canlı yayında Can, Tolkido’yu anlattı. Geçtiğimiz yıl Önemsiyoruz & Tolkido işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz “Tolkido ile Eğitime Destek” kampanyasının sonuçlarını da aktardığımız canlı yayını izlemek için videoya tıklayın.

Zorlayıcı bazı duygular hissettiğimizde, fiziksel bir açlık hissetmememize rağmen duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak için yeme eğilimi gösteriyor olabiliriz. Duygusal Yeme’nin nedenlerini, bireysel olarak yapabileceklerimizi ve hangi aşamada uzman desteğine başvurmamız gerektiğini konuştuğumuz canlı yayında ekibimizden Uzm. Psk. Dan. Elçin Külahçıoğlu Gözegir, Şeyma Ünal’ın sorularını yanıtladı. Canlı yayını izlemek için videoya tıklayın.

İkinci seansı ise Şeyma Ünal Youtube hesabında yaptık. O da burada!

--

--

Yüzden fazla gönüllünün yer aldığı Önemsiyoruz her ay düzenli olarak bir araya gelerek iyi vakit geçirme buluşmaları yapıyor.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Önemsiyoruz

Önemsiyoruz

40 Followers

Çocukların ve kadınların temel haklarına erişimini önemsiyoruz. Kendi yaşamları için karar verici olmaları adına biz önemseyen bireylere çok iş düşüyor.