E-Ukraine: Децентралізована Електронна Платформа Самоврядування

Deps Official
depsua
Published in
4 min readNov 6, 2018

Електронна Україна (E-Ukraine) — це проект переходу з централізованої корумпованої України в прозорий світ децентралізації і прямої цифрової демократії — до Розумної Цифрової України.

Україна — одна з самих корумпованих країн в світі. Діюча влада України не має жодного бажання розвивати цифрові технології на державному рівні через тотальну корупцію в країні.

Усвідомлюючи сильну відсталість України від всього цивілізованого світу, активна частина цивільного суспільства узяла ініціативу в свої руки і почала процес розробки Децентралізованої Електронної Платформи Самоврядування (ДЕПС) на базі блокчейна платформи NEM.

Ініціатором проекту виступив Артур Гончаров, претендент на посаду Президента України.

E-Ukraine пропонує об’єднати готові рішення в одну цифрову систему і розробити бракуючі модулі, щоб на виході отримати весь спектр цифрових інструментів прямої демократії, які зроблять корупцію неможливою і зможуть підвищити не лише ВВП країни, але рівень благополуччя більшості громадян.

Вибравши за основу блокчейн NEM, автори проекту мають намір створити систему, яка не лише фіксуватиме всі важливі для громадян державні дані і процеси в блокчейне, але і автоматизує більшість державних сервісів.

Ось деяка їх частина:

  • заміна всіх державних розрахунків на транзакції в національній криптовалюті (HRN — digital hryvna — стабільна криптовалюта, прив’язана, як індикатор, до ВВП України) дозволить зробити прозорим і підзвітним процес руху всіх коштів в системі державного управління, що елімінує більшість корупційних схем, а отже, і значну перевитрату державного бюджету;
  • заміна паперового документообігу в системі державного управління на електронний з фіксацією даних у блокчейні (наприклад, із застосуванням технології NEM Apostille — цілісної системи нотаріального завірення документів) дозволить автоматизувати велику частину державних сервісів і процесів, а також скоротити витрати на неефективних чиновників;
  • аудит і оцифрування всіх ресурсів по всій території країни, рівний розподіл цих ресурсів між всіма громадянами і інструменти для управління своєю долею через персональні мобільні пристрої дозволять кожному громадянинові отримувати базовий дохід від здачі в оренду своєї частини території країни (токени Ukraine — доля співволодіння країною, індикатор наявності ресурсів та їх вартості). У громадян з’явиться можливість об’єднувати свої долі для самокерування своїми ресурсами, для залучення інвестицій і суспільного підприємництва;
  • створення розумних цифрових id-карт громадянина, які включатимуть: електронний підпис, банківський рахунок, трудову книжку, право голосу на референдумах і доступ до інших державних сервісів. Таке впровадження дозволить людям, не виходячи з будинку, голосувати через свій мобільний пристрій по існуюючих державних питаннях в рамках компетенції і прав громадянина, а також управляти своїми активами, як спільними, так і приватними. Технологія розподілених даних і їх прозорість захистить громадянина від шахрайства, крадіжки його даних і фальсифікації при голосуванні;
  • створення системи прямого волевиявлення громадян і передача основних важелів правління країною місцевим самоврядуванням дозволить усунути конфлікти, що виникли на грунті спільного володіння ресурсами, управління фінансовими потоками і відмінностями в культурах і віросповіданнях. Місцеві жителі самостійно визначатимуть свої правила і закони на своїх територіях, самі призначатимуть і відсторонятимуть своїх представників в реальному часі, прямо впливаючи на їх діяльність зі свого зареєстрованого акаунта, за допомогою свого мобільного пристрою і системи для голосування. 90% бюджету залишатиметься в місцевої самоврядності, і лише 10% будуть направлені на потреби всієї країни.

Очікувані результати такого підходу:

  • розвиток місцевого самоврядування
  • пайове співволодіння ресурсами країни
  • безпосереднє електронне управління країною
  • цифрова економіка
  • створення безподаткових бірж
  • створення розумних і екологічно чистих міст
  • розвиток дистанційного навчання
  • штучний інтелект в медицині, і інших сферах життєдіяльності людини
  • боти-асистенти і роботи-помічники, і так далі.

Все це створить необхідні умови для стрімкого розвитку країни, а E-Ukraine прокладає дорогу до цього майбутнього.

В процесі впровадження E-Ukraine:

  • буде скорочено до 80% чиновників
  • буде створений сприятливий інвестиційний клімат
  • прискориться розвиток науки, технологій і інших сфер життєдіяльності людини
  • будуть створені ефективні інструменти захисту прав і свобод Людини і громадянина
  • буде створений компетентний двопалатний парламенті, упроваджено ефективне законодавство і працюючу справедливу судову систему, які зможуть контролювати самі громадяни в режимі онлайн
  • буде реалізований базовий дохід громадян, як прибуток від долі країни, і який захистить право кожного громадянина на гідне життя і дасть можливість для самореалізації, навіть в умовах зростаючої автоматизації.

Технології вже дозволяють реалізувати вищеописане, і E-Ukraine вже в дорозі до своєї мети.

На схемі нижче зображений процес розвитку Електронної України від цивільної ініціативи до національного залучення до процесу прямої цифрової демократії (архітектура розвитку проекту до впровадження на державному рівні):

E-Ukraine схематично

Проект Електронна Україна вже привернув увагу певних політиків і громадських діячів України, йде процес об’єднання громадських організацій, адаптуються NEM open source модулі під потреби проекту (результат можна побачити на сайті http://e-ukraine.me/ ), почався процес поширення цифрових гривень, а скоро і токенов Україна (доля співволодіння — видаються громадянам безкоштовно), розробляються бракуючі модулі, проводяться повчальні семінари і консультації.

На схемі зображена стартова модель токеноміки (гібридний варіант):

E-Ukraine — токеноміка

E-Ukraine використовує 3 типи токенів:

E-Ukraine — токени

E-Ukraine будує відкриту і прозору децентралізовану систему, яку можна використовувати в будь-якій точці світу.

Зараз команда розробників Електронної України розробляє бракуючі елементи системи: біржу і банк. У свою чергу, лідери проекту направлені на здійснення його цілей в політичному полі.

Телеграм група DEPS E-Ukraine: https://t.me/depsukraine

--

--