HR vývojářů v Beskydech (a kdekoli mimo Prahu)

David Hotař
Apr 22, 2019 · 4 min read

Právě se věnujeme hledání nových kanceláří — po Třinci a Praze jsme se rozhodli otevřít druhé kanceláře ve Frýdku-Místku, takže jdeme podle nastavené timeline, kterou najdete i zde: https://devx.agency/kariera.html

S tím souvisí hledání nových kolegů. Stejně jako loni i letos si nastavujeme realistické cíle. Radši než cílit na přijetí 10 nových kolegů a prát se s jejich on-boardingem (a naší cashflow), rádi bychom do týmu získali 2–4 kolegy, což je počet, který víme, že “umenedžujeme” a ufinancujeme.

Jak vypadají naše HR procesy?

I. Určete si, koho nabíráte

My si tak loni stanovili, že chceme příjmout 1–2 juniory a 1–2 seniory (když to zobecníme a zjednodušíme). Povedlo se nám příjmout Davida, který se u nás první měsíce učil úplné základy vývoje a dnes je z něj schopný junior kódér a zároveň zkušeného Radka, který měl za sebou tou dobou 7 let programování v PHP.

Tento rok jsme si určili, že se budeme soustředit primárně na seniorní vývojáře. Kdo takový ideální seniorní vývojář pro DevX je? Často jde o někoho, kdo odjel studovat vysokou školu do Brna či Prahy, po studiu zakotvil v některé z agentur nebo startupů a rád bych dnes nejen zvolnil tempo (work-life balance ftw!), ale hlavně se vrátil do Třince, kde by se chtěl usadit.

II. Co takovému člověku nabídnete

a. Práce na zajímavých projektech — jak už jsem zminil, jsme geekové a čím větší technologická challenge se k nám dostane, tím lépe. To byl i důvod, proč jsme se historicky rozhodli dodávat naši práci do reklamních agentur, které mají daleko snazší přístup k velkým/globálním klientům a projektům.

b. Život mimo práci — nemyslíme si, že přístup firem jako je Revolut dává smysl. Šílený tlak na dlouhou pracovní dobu a vzívání “když nepříjdeš v sobotu, tak v neděli už nechoď”. Naopak se snažíme podporovat standardních 40h práce týdně a v červenci dokonce jen 32h (v pátky nepracujeme).

III. Jakými kanály směrem k vývojářům skupině komunikovat

<< 2.a | 2.b >>

V tuhle chvíli máte hodně CVček, uchazeče za dveřmi a vy si myslíte, že můžete spokojeně nechat kampaně spuštěné a jen přijímat nové zaměstnance. Tak to ale není, to nejklíčovější nastává poté, co příjdou první den do práce — svých slibů musíte dostát a váš nový kolega musí vědět, že si vybral správně. Proto daleko více energie než do náboru, věnujeme právě do současného týmu. Celý rok pořádáme již kultovní akce BeerX, v červenci máme 4denní pracovní týdny, v prosinci děláme nezapomenutelné Wilijovky a rozdáváme bonusy dle zisku, který jsme v roce utržili.

Všem firmám držíme palce, ať se vám podaří HR strategii správně nastavit a vše potenciálním zaměstnancům DevX patří tento link: https://devx.agency/kariera.html

Devx Stories

Vyvíjíme ze Slezska technicky náročné projekty pod vaší…

Devx Stories

Vyvíjíme ze Slezska technicky náročné projekty pod vaší značkou. Jsme skrytý partner předních evropských reklamních agentur. Jejich hnací vývojová síla.

David Hotař

Written by

CEO ve vývojářské agentuře Devx, technologický nadšenec, podnikatel a vášnivý dobrodruh. Spoluzakladatel projektu Travelight.cz

Devx Stories

Vyvíjíme ze Slezska technicky náročné projekty pod vaší značkou. Jsme skrytý partner předních evropských reklamních agentur. Jejich hnací vývojová síla.