Devx Stories
Published in

Devx Stories

Photo by Annie Spratt on Unsplash

Nosí se v Třinci příjemné pracovní prostředí?

V Devx máme to štěstí, že pracujeme s těmi nejlepšími v zemi. S agenturami jako U+, Brainz nebo Symbio. Všechny tyto agentury nabízí svým zaměstnancům podmínky, na které jsme až donedávna nebyli z našeho okolí zvyklí. Krásné kanceláře, mimopracovní aktivity, příspěvky na školení a přednášky.

Abychom to uvedli na pravou míru, nejsme příznivci firem, které svým zaměstnancům v práci vytvoří takové prostředí z důvodu, aby tam trávili 15 hodin denně. Rodina, děti a život mimo práci je daleko důležitější než ten pracovní. ALE! Ale je důležité, aby mohli být všichni produktivní, když se o to snaží a efektivní do takové míry, do jaké je to jen možné, aby skutečně po 8–9 hodinách mohli z práce odejít a měli odvedenou kvalitní práci, na kterou jsou hrdí, a z které mají dobrý pocit.

Mrkněte, jak to u některých našich partnerů vypadá, a odkud pochází naše inspirace:

No zpátky k věci: protože tu a tam zaskočíme k našim klientům na návštěvu, začali jsme si všímat, jak to u nich vypadá a v čem je rozdíl proti firmám, které známe z Třince, odkud pocházíme. Teď nás to svedlo ke generalizování — omlouváme se všem, kteří se obecně ve Slezsku snaží o to, o co my. Ale dalo by se říct, že v Třinci nejsme zvklí na takové firmy, které by se snažily svým zaměstnancům zásadně zlepšovat pracovní prostředí (pokud nějaká firma z Třince nesouhlasí, napište nám).

A co my s tím uděláme

Krokem číslo jedna je, že se přestěhujeme do kanceláří, které budeme moci ovlivňovat jen my a ne náš nájemce. V rámci kanceláří chceme mít praktickou kuchyň, polohovatelné stoly, dobré židle a obecně kvalitní vybavení pro práci i “provoz”.

Ani zdaleka tam nejsme, dnes pracujeme na běžných IKEA stolech, ale myslíme si, že je fajn mít tenhle cíl a v průběhu na něj myslet.

Dalším krokem je pravidelné zvyšování mezd. Když jsme DevX zakládali, říkali jsme si, že bychom rádi programátorům v Třinci nabídli stejnou mzdu, jakou by měli, kdyby šli pracovat do Prahy nebo jiného velkého města. Nebudeme zastírat, ani tady dnes ještě nejsme, ale můžeme s klidným svědomím říct, že v posledních 3 letech (i s výhledem tohoto roku) u nás každý rok rostla průměrná mzda o více než 20 % (průměr medianu) a každý rok rozdáváme bonusy dle toho, jak dopadne výsledovka.

No a do třetice všeho dobrého, protože si stojíme za tím, že život mimo práci je skutečně důležitý, počínaje loňským rokem jsme začali pořádat jednoroční celofiremní prodloužený víkend v zahraničí (loni v Norsku), kde cestu hradíme i za partnery a nejen za členy týmu.

Už chápete, proč je to pro nás důležité? Věříme, že když budeme jako jeden tým zažívat veškeré “highs”, budeme schopni ustát jako jeden tým i “lows”, které prostě můžou kdykoli přijít.

Chcete být součástí toho, co výše popisuji? Stačí mrknout na otevřené pozice!

Junior programátor

Senior programátor

--

--

Vyvíjíme ze Slezska technicky náročné projekty pod vaší značkou. Jsme skrytý partner předních evropských reklamních agentur. Jejich hnací vývojová síla.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
David Hotař

David Hotař

58 Followers

CEO ve vývojářské agentuře Devx, technologický nadšenec, podnikatel a vášnivý dobrodruh. Spoluzakladatel projektu Travelight.cz