Devx Stories
Published in

Devx Stories

Programujeme z Třince největší zakázky

Před dvěmi roky jsme s Marek Kriz seděli v třineckém “hoteláku” a přemýšleli, jaký název dáme firmě, kterou budujeme, a která sídlí v 20m2 kancelářích. Devx.

Za ty dva roky jsme v Devx vyvíjeli mobilní aplikace provázané s IoT, jeden z největších českých fashion e-shopů i jednoduché a kreativní, pixelově-perfektní, webové prezentace. To už z trochu větších kanceláří. 70m2.

Teď se chystáme vzít úvěr a další kanceláře si koupit. 300m2 — se zahradou, parkovištěm a vším, co k životu potřebujeme. A co budeme dělat tam? Věříme, že to co doteď, jen ve větším a ještě lépe. A co k tomu potřebujeme?

Nové kolegy, kteří s námi potáhnout za jeden provaz.

Pokusím se jednotlivé pozice popsat jen velmi povrchně — pokud se v tom najdete, napište.

běžný struggle programátora — s tím by si měl poradit

PHP & JS programátor

Chceme k sobě týmového hráče. Skill je nutný a rohlíkem nás neopije. Nejdůležitější ze všeho je pro nás to, jakou silou za stejný provaz potáhne. Techniku pomůžeme dopilovat. Konkrétně děláme hodně v PHP, ReactuJS a React Native. Na kvalitě kódu nám záleží více než na rychlosti vývoje. To ale neznamená, že tady máme klidné tempíčko a flákáme se.

Po zkušební době chceme kolegům z okolních měst nabídnout možnost jejich vlastní kanceláře, ať nemusí dojíždět a trávit hodinu (nebo více) denně na cestě. Už za pár týdnů tak možná začneme řešit s Vaškem novou kancelář ve Frýdku-Místku. Tedy pokud byste náhodou profilu odpovídali, ale nechce se vám dojíždět do Třince, tohle může být přímo pro vás :)

Senior Project Manager

Opět — stejné parametry jako u vývojáře, klíčový je “will” a až na druhém místě “skill” (to neznamená, že jedno dokáže fungovat bez druhého). Abychom zvládli nové kanceláře otevřít a zároveň dokázali i nadále navyšovat kvalitu výstupů, vyžaduje entusiastického projekťáka.

Díky tomu, že majorita naší práce směřuje do větších reklamních nebo digitálních agentur je zárukou toho, že na “druhé straně drátu” bude mít nový PM vždy někoho, kdo plní podobnou roli a tím pádem člověka, se kterým bude sdílet dost podobných problémů a výzev.

Zároveň nejsme v PM na špici, je co nastavovat (nemáme procesy) a prostoru pro zlepšení celé firmy je v tomhle ohledu nekonečno.

Velké “PROČ”

Flexibilní pracovní doba, práce s moderními technologiemi, atraktivní pracovní prostředí, OMG!

Jasně, to všechno je na Jobs.cz v různých kombinacích přesně 13 614krát.

Nabízíme nepopsaný list papíru, mladou firmu, která má před sebou obrovský potenciál, my makáme na jeho naplnění a všechny kolegy k tomu připojujeme (interní workshopy, vše co si vzájemně na očích vidíme). Budeme rádi, když se k nám přidají další programátoři a projekťáci!

david@devx.agency

--

--

Vyvíjíme ze Slezska technicky náročné projekty pod vaší značkou. Jsme skrytý partner předních evropských reklamních agentur. Jejich hnací vývojová síla.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
David Hotař

David Hotař

58 Followers

CEO ve vývojářské agentuře Devx, technologický nadšenec, podnikatel a vášnivý dobrodruh. Spoluzakladatel projektu Travelight.cz