Potřebujeme novej web. — Opravdu?

Myslete v „onlajnu“ trochu víc komplexně.

Tohle, pokud děláte v digitálu, slyšíte snad od všech menších a středních firem, který za váma přijdou. „My bychom potřebovali nový webový stránky…“ No a teď to vysvětlujte, že nepotřebovali.

Tak schválně. Bookujete hotel na stránkách hotelu nebo na booking.com? Když jdete, já nevim …třeba do zoo… koukáte na otevírací dobu na webu zoo nebo vám postačí snippet na Google? Spousta firem prostě upíná většinu svejch sil do toho, že tvoří svůj web. A to je často chyba.

To víte, když někdo zadá do internetu levne-narazniky-na-vw.cz aby nás hned našel!

Nedělejte web pro web

Dělat web jen proto, abyste ho měli, jsou vyhozený peníze. Utratit sto tisíc za vizitku a čekat, že to spasí váš business je …ehm… hloupost. Pokud nemají vaše plánovaný stránky stěžejní roli ve vašem online maketingu, tak asi nemají význam.

Vizitku na webu vyřešíte snadno, i za málo peněz. Třeba i jen s Facebook stránkou se dá dělat velký divadlo — ale o tom až příště…

Nezanedbávejte ostatní kanály

Možná naopak, soustřeďte se nejdřív na ně. Je spousta míst, kde vás zákazník/klient/návštěvník najde. A co víc, díky službám, na kterých vás bude hledat, vás tam najde spíš.

Je utopie si myslet, že lidi začnou spontánně zadávat vaši adresu levne-narazniky-na-vw.cz do prohlížeče hned po tom, co si jí přečetli na zadním okně auta na křižovatce. Takže, dejte nejdřív do kupy všechny místa, kde vás lze najít — výpisy na Firmy.cz, Google Maps, Facebooku, Booking.com, Youtube, apod. Mějte správné otevírací doby, telefonní čísla a emaily. Aktualizujte fotky, loga, sledujte recenze, odpovídejte včas, věcně a slušně. Často s tím uděláte větší parádu než s webem za zisk z posledních 2 měsíců.

A kdy je čas mít takyweb?

Na web je čas v momentě, když potřebujete napřímo prodávat, když plánujete komplexní online kampaň nebo když máte obsah, který nejde jinam umístit.


Každopádně, než budete tvořit novej web, vyjasněte si: Proč to děláte? Nejde to nějak zasuplovat ze služeb, který už existujou? Poradím si sám nebo potřebuju někoho kdo mi s tím pomůže?

A hlavně, nevyhazujte peníze do luftu. Třeba se dá udělat víc parády tím, že do vaší kavárny koupíte nový židle…

Like what you read? Give Marek Vysušil a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.