Nenech se strhnout klientem

Otevírám mail a vidím zprávu, že je nutné hned dnes domluvit conf call. Ještě dnes odpoledne, protože pak se to už nestihne. Následují deadliny, prezentace kolegům, partnerům a další schvalování u finančního oddělení. Je to neodkladné. Jenže ještě včera to bylo úplně něco jiného — digitální full service pro SME má svoje kouzlo.

Kecy, prostě poznáš, až něco bude hořet. Tohle to nejspíš není, protože to klient zmínil už před dvěma týdny a před týdnem to znovu zopakoval. Nehoří to, jen se to protahuje.

Zkušenost je to, díky čemu poznáš, je nebezpečné nechat issue bez povšimnutí, nebo se ještě klient sám pohybuje v rovině debaty “jak, že to vlastně uděláte a žádná strana na to nemá vlastně moc čas, nebo nemá představu, jak to udělat.”

Termíny ber s rezervou, ale o jedné věci bys měl mít přehled — znát klientovi inhouse procesy, nebo procesní flow u svých partnerů. To ti dává mantinely, co je a není možné připravit, zda opravdu něco hoří, nebo je ještě dost času. Lehká rovnice, kterou si potřebuju často připomínat.