photo: Edu Lauton

Nepřipravený account je smrt

Jestli je někdo na obtíž, pak je to nepřipravený account. Kurevsky se snažím těm momentům vyhnout, ale občas do nich stejně spadnu.

1. případ: Klient tě považuje za ocase

Jestli o něco klientovi jde, pak je to o tom, aby se jeho myšlenka dostala co nejdříve do procesu realizace. Když mu nezvedáš telefón, opakuješ stále tu stejnou výmluvu, ale ještě jsi mu nic neposlal. A taky když dostaneš pozdě nalejvárnu od client service directora, když jdeš na mítink a v agentuře se někde zapomnělo na rozumnou prezentaci.

“Account je vizitkou procesů ve firmě, neukazuje jaká agentura chce být, jak chce přemýšlet a jak chce prodavat. V menších a středních agenturách je account barometrem, který ukazuje “jak agentura pracuje”.”

2. případ: Šéf tě bude mít za flákače

Na interních mítíncích, když nemáš udělané domácí úkoly, připravený report, brief pro grafika, přehled o termínech. Tohle není o tom, zda jsi nebo nejsi schopný. Je to o organizaci, mít odcheckované body a jít krok za krokem. Měj přehled, tvoje vedení ho o procesu projektu nemá a je fakt, že taky nemůže mít. Není to zkrátka třeba — je to totiž tvoje zadání a práce.

“Je to jako když reportuješ svému šéfovi o “stavu Unie”. Prostě víš, kde je teď jedna z jeho lodi na mapě.”

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Lukáš Rosulek’s story.