Vyber si ho a nech ho dělat jeho práci

Když si někoho vybírám, vždycky přemýšlím, kdo na to bude nejvhodnější. Kdo bude nejlépe fitovat požadavkům — mým, nebo klienta, nebo prostě sedne do týmu.

Vyberu a problém právě začíná. Občas mám až moc potřebu mluvit “vítězi” do práce. Jako bych tím říkal “jasně vybral jsem tě, ale já teď potřebuju, aby to bylo takhle”.

Vždycky mě hodí zpátky na kolej, když si uvědomím, že to byla moje volba a zkrátka vlak jede tam, kam má. Jakoby se mi líbil na nástupišti, ale teď když už se rozjel, bych nejraději říkal, kam má jet.

Lidé mají svá specifika, mají svůj způsob práce. Ne, že bych si myslel, že je snad mou prací podřizovat se druhým. V práci bychom se měli podřizovat, tomu, co je nutné udělat proto, abychom dostáli svých slov a závazků. Spíš tolerovat a akceptovat podpis, osobní charakter ve všem, co designer, developer nebo contentový tým vytvořil.

V tomhle projektu, který právě přistál na stole, stejně jeho myšlení ani styl nezměním. Takže to dotáhni do konce a modifikaci vnímej spíš jako proces napříč.