Így Dolgoztok Ti — Regős Attila , CEO— Wanari

Andrea Téry
Dreamjobs — without bs
4 min readJul 25, 2017

A DreamJo.bs cégek munkatársai mesélnek arról, mivel és hogyan dolgoznak. A heti megkérdezettünk Regős Attila, a Wanari egyik alapítója és CEO-ja. Nézd meg a céget a Dreamjo.bs-on is!

Mivel foglalkozol jelenleg? A Wanari egyik alapítója és jelenleg CEO-ja vagyok.

Hogyan dolgozol? Munkanapokon 9:00 és 18:00 között, és a kora reggeli órákban. Utóbbi folyamatosan változik, attól függően, hogy mikor ébred a család fiatalabb és hangosabb fele.

Milyen telefonod van? Oneplus 5

Milyen gépet használsz? PC. Jegyzeteléshez iPad, hosszabb utazáshoz notebook.

Mit csinálsz egy munkanapod során?

A napom a napi teendők gyors felülvizsgálatával kezdődik, hajnalban és délelőtt a nagyobb koncentrációt igénylő, gondolkodósabb dolgokkal foglalkozom, a meetingeket általában délutánra hagyom, nap végére maradnak az “agyatlan” feladatok, mint pl. az admin, és a másnapi feladatlista összerakása.

Miért alapítottátok meg a Wanari-t?

Szerettünk volna fiatal csapattal nagy dolgokat véghezvinni. Konkrét elképzelésünk volt arról, hogy milyen csapattal, milyen munkamódszerekkel és milyen környezetben szeretnénk dolgozni. (Szakmailag felkészült emberek, akik mellette jó arcok is, rugalmas szabályok és munkaidő, jó légkör, kevés bürokrácia, nagy alkotói szabadság, és így tovább.) Ma már szinte banális és magától értetődő, ugye? 2000-ben nem volt az :)

Hogyan kerültél a jelenlegi pozíciódba?

Kb. 6 éve a másik társalapító és akkori CEO úgy döntött, hogy Hollandiába költözik, és visszatér a technológiához. Akkor CTO voltam, a Wanari pedig némi gyengélkedés után éppen átalakulófélben volt, így a kérdés tulajdonképpen a cég fennmaradása volt, nem csak annyi, hogy elvállalom-e a CEO feladatkört.

Mit szeretsz a legjobban a munkádban?

A csapatot és a légkört.

Két kisgyerek apukája vagy. Mi a legjobb időbeosztási tipped?

Az áttérés a gyerekes életre kemény dió, főleg azoknak, akiknek már előtte is foglalt volt minden ideje. Erre az egyik megoldás az lehet, hogy igazodunk az általuk diktált menetrendhez. Nálam ez az éjjeli bagolyról a korán kelésre történő átállást (is) jelentette. Nem ment könnyen, és azt sem állítom, hogy nem volt fárasztó,de sikerült.

Szóval a két üzemmód közti átállás nem egyszerű, de nem is lehetetlen. A tippem tehát az, hogy ha a problémádra ez tűnik a legjobb megoldásnak, akkor ne ijedj meg tőle! Állj bele és csináld végig. Ja és ne felejts el időt adni rá magadnak! És itt inkább hetekben érdemes gondolkodni, mint napokban :)

Mire vagy a legbüszkébb a munkáddal kapcsolatban?

A csapatban elért eredményeinkre, például amikor egy jól sikerült munka után halljuk azt, hogy “wow, ti aztán szervezettek vagytok!”

Azért fontos ez, mert a szakmai érdeklődés, a hozzáállás és az ambíció ugyan alap mindenkinél, de egy jól működő csapathoz ez kevés. Szükség van a soft skill-ekre is. A kettő együtt teszi a csapatot rugalmassá és “rezilienssé”, ettől lesz képes megugrani időnként egy túl szűknek tűnő határidőt, vagy megoldani egy lehetetlennek tűnő feladatot. És persze ezért hiszünk annyira a team-jeinkben.

A csapat a kezdetek óta nagyot nőtt. Mi volt a legnagyobb kihívás ebben?

A cégkultúra megtartása és ápolása, és a belső folyamatok fejlesztésének az időzítése. Nagyon nehéz eltalálni, hogy mikor értelmes szintet lépni, ezt mi is többször benéztük.

CTO-ból “ültél át” a CEO székbe. Milyen volt a váltás? Nézel azért még forráskódokat?

Nehéz :) Sok olyan feladatot kellett átvennem, amit egyáltalán nem szerettem. Az automatizálható dolgokat el is kezdtem lusta programozó módjára automatizálni, és persze rákényszerültem a korábbinál sokkal hatékonyabb delegálásra is.

Forráskódokat ma már (hivatalosan) nem nézek, teljes mértékben megbízom a két CTO-ban és a többiekben, akik a code review-kat végzik. Teljesen azért nem engedtem el a szakmai vonalat, továbbra is igyekszem képben maradni, csak más szinten. Érdekelnek a körülöttünk keletkező új technológiák és módszerek, figyelek arra, hogy mikor válik valami éretté az üzleti alkalmazásra, és persze arra is, hogy ha valami annyira elavul, hogy jobban jár az ügyfél, ha lebeszéljük róla.

Szívesen csinálom, mert a technológiai iránti rajongásom továbbra is megvan, és sok ügyfelünk továbbra is számít a tapasztalatomra a “big picture” kialakításakor.

Hogyan követed a feladataidat?

Listákkal. Pontosabban sok különböző listával: van napi, vannak projektalapú listák, és még néhány másik.

Milyen applikációk és szoftverek nélkül nem tudsz élni?

Todoist, Outlook, Hipchat, Excel, Skype/Hangouts, JIRA, Slack, Confluence, Tresorit, és egy iOS-es mindmap app.

Mit olvasol most?

Nyár van, ezért inkább olvasmányos dolgokat. Az ex-Nike-vezér Phil Knight önéletrajzát, és egy másikat “Gyereknevelés dán módra” címmel. Most lapoztam bele Chuck Klosterman “X”-ébe, az egészet biztosan nem fogom elolvasni, de még két-három írást igen. A következő szakmai könyv pedig az “Extreme Teams” lesz.

Mi a legjobb tanács, amit valaha kaptál?

“Ne vitatkozz olyannal, akinek a témában nem érdekel a véleménye.” Elsőre talán arrogánsnak hangzik, de aki adta, inkább arra próbált rámutatni, hogy nem kell feltétlenül minden ütközetet megvívni. Jobb ha csak az igazán fontosakra koncentrálsz, a többit meg ha lehet, inkább elkerülöd.

Kinek a válaszait szeretnéd itt olvasni?

Németh Gergő, RisingStack

Szeretnél Attilával dolgozni? A Wanari épp Frontend királyt keres!

--

--