2016'dan ne istiyorum?

Bir Yol Belirle: https://goo.gl/w25uln (Kaynak)

Her yeni yıl yeni başlangıçlar için iyi bir fırsattır. Bu yazının amacı 2016 yılının benim için nasıl geçmesini istediğimi anlatmak ve planlamak. Ayrıca bunu ilan ederek kendimi bağlamak. Eğer nasip olursa yılın sonunda da ne kadarını gerçekleştirebildiğimi anlatmış olacağım. Geçmiş yıllara baktığımda göz bebeğim oğlum Hasan Alp dışında aslında yıl içinde yaşadıklarımın, öğrendiklerimin ya başkalarının istekleri doğrultusunda veya zorunlu haller karşısında gerçekleştiğini fark ettim. Bu durumu nasıl değiştirebileceğim üzerine eşim Selma ile konuşurken, kendisinin de benzer bir durum içinde olduğunu anladım. Laf lafı açar derler ya, konuştukça konu genişledi ve sonunda en fazla beş başlık belirlememiz gerektiği konusunda karar kıldık. Başarısızlığa uğramamak için de listeyi kısa tutmaya karar verdik.

2016 yılında ne yapmak istiyorum?

Kendi listemi aşağıda yayınlıyorum.

  1. Yüksek Lisansı Tamamlama

5 yıldır bitmeyen yüksek lisansımı bitirmeyi kafaya koydum. Eşimin de desteği ile daha fazla tembellik etmeyip bu yıl yüksek lisansımı bitirmeyi planlıyorum.

2. Komplo Teorileri

Komplo teorilerini hep ilginç bulmuşumdur. İnsanların en yaratıcı oldukları alanlardan biridir benim için. Bu yıl en az iki tane komple teorileri ile ilgili kitap okumak istiyorum. Eğer önerileriniz olursa yorumlarda belirtirseniz sevinirim.

3. Mobil Oyun

Çok zaman ayıramazsam da 2D oyun kodlama geçmişim var. Çocuklar için çok fazla web oyunu geliştirmiştim. Geçen yılda bir tane deneme amaçlı mobil oyun yazmıştım. Bu da bana yeni bir oyun için cesaret verdi. Oyunun hedef kitlesi 5–8 yaş arasındaki çocuklar olacak. Oyun fikirlerinizi bekliyorum. Umarım oğlum büyüdüğü zaman bu oyunları oynar :) Daha önce geliştirdiğim mobil oyunu görmek isteyenler için link

4. Blog Yazma

Uzun zamandır aklımda olan bir konuydu blog yazmak. Buna da Medium üzerinden başlamaya karar verdim. Kararlılıkla yazmaya devam edersem, gelecek yıl kendi blog sayfamı açmayı planlıyorum. Yazmanın ne kadar zor bir iş olduğunu biliyorum. Bunun için yazmak üzerine bir şeyler okumam gerektiğinin farkındayım. Yıl sonuna kadar hedefim en az 12 tane yazı yazmak. Bu da ilki olmuş oldu :)

Başarısızlığa uğramamak için listeye kısa tutsam iyi olacak. İnsan çok şey yapmak istiyor ancak yapmakla bitirmek arasında uzun bir zaman olduğunu genelde unutuyoruz.

Yazıma son verirken, umarım aralık ayında “evet bunları istedim ve yaptım” diyebileceğim bir yazı yazarım.

Like what you read? Give Mehmet Tosun a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.