Ako si Eatster predstavuje moderné foodtrucky?

Vladimir Elias
Aug 2 · 2 min read

Prejdem rovno k veci. Asi všetci vieme, že foodtrucky nevynikajú svojou podlahovou rozlohou, tým pádom ani vybavením a množstvom personálu. Napriek tomu sú veľmi populárne, najmä kvôli svojej flexibilite a nižším vstupným nákladom.

Problém

Ako som už spomenul vyššie, zdrojom väčšiny problémov foodtruckov je ich nedostatok miesta. Každé voľné ruky personálu majú v dobe špičky cenu zlata. To sa nám aj overilo na viacerých festivaloch, na ktorých sme sa už spolu s našimi partnerskými zdigitalizovanými foodtruckmi zúčastnili.

Ilustračný obrázok, zdroj Unsplash.com

Foodtruck je bežne obsluhovaný 2 kuchármi, pričom samotný proces vyzerá približne takto:

Kuchár č.1 maká v kuchyni zatiaľ čo kuchár č.2:

  • radí ľudom pri objednávaní → +30sek
  • zapisuje objednávky na bony→ +5sek
  • nahadzuje ich do systému→ +20sek
  • vydáva peniaze→ +15sek
  • rozdáva poradové čísla→ +5sek
  • následne zvoláva ľudí — napríklad megafónom→ +20sek
  • Nasadzuje si znova hygienické rukavice a vypomáha kuchárovi č.1 →+5sek

Spolu: 100 sekúnd, resp. 1 minuta a 40 sekúnd na zákazníka.

Za jeden hudobný festival sa denne môže otočiť pri foodtrucku aj 100 ľudí, čo je strata 2,8 hodiny / deň!

Riešenie

Rad pred foodtruckom začína pred samoobslužným dotykovým panelom (Eatster vodeodolným kioskom), kde si zákazník jedlo navolí, zaplatí a oskenuje si QR kód do mobilu — ten slúži ako poradové číslo. Návštevník sa môže ísť ďalej zabávať, pretože keď bude jedlo hotové, dostane notifikáciu do mobilu.

Digitalizácia objednávacieho procesu vo foodtruckoch podaní aplikácie Eatster

Na strane foodtrucku maká kuchár č.1 spolu s kuchárom č.2 na objednávkach v kuchyni, ktoré im zaplatené prichádzajú priamo do ich pokladničného systému. Objednávky iba jedným kliknutím potvrdzujú a potom ďalším kliknutím si zákazníka zvolávajú. Keďže kuchári získajú takto denne o 2,8 hod navyše v kuchyni, môžu si dovoliť sa viac venovať svojím zákazníkom.

Výsledkom je, že obe strany majú lepší zážitok, foodtrucky si z festivalov odnášajú väčšie zisky a výrazne menej stresu, nakoľko Eatster sa im o všetko postaral.

A to som ani nezačal rozprávať o našich aplikáciách a možnosti si to objednať aj bez nutnosti stáť radu pred kioskom — ale o tom možno niekedy nabudúce :).

Ak Ťa článok zaujal a chceš zdigitalizovať procesy aj vo svojom foodtrucku či prevádzke, neváhaj a ozvi sa nám vyplnením formuláru na tomto webe https://eatster.app/zapojitsa alebo priamo napíš na spolupraca@eatster.app.

Eatster

Eatster je nový spôsob objednávania jedla pre ľudí v pohybe.

Eatster

🏠 Rýchly prehľad reštaurácií v tvojom okolí  🛍 Objednávky so sebou  🪑 Objednávky na mieste s rezerváciou miest  🛎 Objednávky priamo na stôl či na hotelovú izbu  ♻ Dopredaj jedál za akciové ceny  🎁 Vernostné programy s odmenami   🕒 Pravidelné Happy Hours

Vladimir Elias

Written by

CEO of Eatster

Eatster

🏠 Rýchly prehľad reštaurácií v tvojom okolí  🛍 Objednávky so sebou  🪑 Objednávky na mieste s rezerváciou miest  🛎 Objednávky priamo na stôl či na hotelovú izbu  ♻ Dopredaj jedál za akciové ceny  🎁 Vernostné programy s odmenami   🕒 Pravidelné Happy Hours