E-learning business

Nika Fröhlichová
EDTECH KISK
Published in
1 min readApr 26, 2017

Společnosti využívají online vzdělávací technologie nejen pro školení a další rozvoj zaměstnanců, ale také třeba pro přenos informací o vývoji nejnovějších produktů.

Na samém počátku je potřeba mít přehled o svých zaměstnancích: jaké je jejich formální vzdělání, jaké další odborné kvalifikace mají za sebou? V dnešní době je poměrně jednoduché takové informace zjistit. Většina certifikací probíhá v online prostředí a často je možné získaný odznak nebo certifikát zobrazit také online — např. na profesionální síti LinkedIn.

Právě tento průzkum o zaměstnancích pomůže lépe určit, jaké vzdělání který zaměstnance potřebuje. Nabídka možností online vzdělávání je čím dál větší, a proto je poměrně náročně vybrat právě tu strategii, která bude vyhovovat firemním podmínkám. Také je možnost vytvořit svůj vlastní vzdělávací materiál.

Po skončení vzdělávacího procesu je potřeba provést evaluaci. Závěry pomohou odhalit, zda bylo dosaženo určeného cíle a kde je potenciál ke zlepšení. Je možné také sledovat kolik času zaměstnanci věnovali studiu, jaké bylo jejich studijní chování, jak interagovali, nebo jaké měli výsledky testů.

Učení může být začleněno do každodenní práce zaměstnanců intenzivněji než dříve, a to především kvůli novým formám učení. Je však nutná podpora ze strany vedení a zájem zaměstnanců o využití těchto benefitů. Nevýhodou online vzdělávacích technologií je ta, že přejí především skutečně motivovaným zájemcům. Jde o to, žejim tyto technologie spíše umožňují převzít iniciativu nad vlastním vzděláváním, než že by jim bylo vše naservírováno přímo pod nos.

Budoucnost poté patří personalizovanému celoživotnímu vzdělávání, což vhodně odstraňuje propast mezi akademickým vzděláváním a podnikovým učením.

--

--