Online nástroje pro výuku matematiky

Tomas Michalek
May 3, 2018 · 2 min read

V době online nástrojů všeho druhu není divu, že je o online edukační nástroje stále větší zájem. Zároveň různé organizace přichazí z různými novými způsoby, jak žákům obohatit výuku. Pojďme se podívat na tři projekty zabývajících se výukou matematiky.

Desmos je nástrojem pro vykreslování grafů s komunitní složkou. Brandovaný jako html5 grafická kalkulačka, umožnuje žákům si grafy doslova ošahat. Nově přibývájí i funkcionality pro učitelé: Classroom activities přidává místo, kde si učitelé mohou vytvářet interaktivní úlohy pomocí Computational Layer Language—jazyka navrženého pro sestavovaní úloh. Navíc komunita desmosu sdílí své výtvory a žáci tak mohou najít graf “batmana” nebo “pacmana”.

Khan Academy založil Američan Salman Khan, po svých pozitivních skušenostech z dálkovým doučováním matematiky své sestřenice . Misí akademie je “poskytování vysoce kvalitního vzdělávání komukoliv, kdekoliv”. Původní nabídka videií matematiky se rozšíříla o jiné předměty jako je fyzika nebo chemie ale taky například programování. Nástroj se taky rozšířil o podporu dalších nástrojů jako jsou cvičení, opakování a badge system za získané dovednosti.

počeštěná verze matematiky : https://khanovaskola.cz

Matific je posledním nástrojem představeným v dnešním článku. K výuce matematiky využívá interaktivní minihry, které se zde nazývají epizody. Výhodou tohoto nástroje je jeho kompletní počeštění. Žákům poskytuje velmi vizuální nástroj a zároveň učitelům umožňuje sledovat přehled postupu žáků v reálném čase.

EDTECH KISK

Educational Technology, KISK Masaryk University

Tomas Michalek

Written by

EDTECH KISK

Educational Technology, KISK Masaryk University