The Science of Everyday Thinking

Learn how to think better, argue better, and choose better.”

Celoživotní vzdělávání, umění učit se, kritické myšlení nebo řešení problémů — pojmy, které často slýcháváme ve spojitosti s životem a učením se ve 21. století. Jak tyto dovednosti rozvíjet? Možností je nespočet. Já bych vám dnes ráda představila jednu z nich, kurz The Science of Everyday Thinking. Kurz, který změní způsob vašeho myšlení.

Pár praktických informací na úvod

Kurz nabízí University of Queensland a to na platformě EdX.org. V roce 2016 se umístil na 5. místě v žebříčku nejoblíbenějších kurzů, je hodnocen 5 hvězdičkami (z 5 možných) a má přes tisíc pozitivních recenzí. Shlédnutí videí v modulu vám zabere zhruba 2 hodiny a modulů je celkem 12.

O čem to je

Kurz je, jak již název napovídá, zaměřen na myšlení člověka v běžných situacích každodenního života. Vysvětluje například to, jak vlastně funguje paměť a myšlení, jak probíhá vytváření a změna názorů nebo proč lidé věří divným věcem, věnuje se efektivním technikám učení se a různým nástrojům k vylepšování myšlení a také učí jak rozeznat fakta od výmyslů. Představen je například koncept rychlého a pomalého myšlení profesora Kahnemana a nebo různá kognitivní zkreslení. Mezi témata kurzu patří také paranormální jevy, zázraky, placebo nebo alternativní medicína. Kurz mimo jiné slibuje vylepšení kritického myšlení a schopnosti dělat dobrá rozhodnutí.

Proč je podle mě důležitý?

Protože, abychom mohli co nejlépe využívat náš mozek, je dobré vědět pár věcí o tom, jak funguje. A pokud se chceme stát celoživotními studenty, kteří se neučí, jen aby měli dobré známky, ale aby něco naučili, vědět jak náš mozek funguje a umět efektivně pracovat s vlastními myšlenkami se nám bezesporu bude hodit. A pokud vám ani tohle nepřijde jako dobrý důvod, proč si kurz zapsat, tak to můžete udělat prostě jen proto, že je to zábava a dozvíte se spoustu zajímavých věcí. A navíc, za zkoušku nic nedáte, tak klik sem a pak Enroll Now.