Nädal 7

Eesti Disainimeeskond
EDM blogi
Published in
3 min readSep 23, 2016

Modereerisime Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud välkloengut teemal “Piiritus”. Jagame ka teiega mõnd kõlama jäänud mõtet.

  • Helen Neider-Veerme (Politsei- ja Piirivalveameti integreeritud piirihalduse büroo juht): Kui küsida, milliste riikidega on Eestil piir, kas olete kunagi mõelnud Türgile? Või Ukrainale? Just nii aga on, sest tinglikult võib riigipiir alata lennujaamas. Seega on piirid hägused.
  • Andreas Kaju (poliitikaanalüütik): Õnnestumiseks tuleb end avada õnnelikele juhustele. Selleks tuleb aga midagi teha, ületada piire, olla valmis ka riskideks. Seejuures võib palju väikeseid riske olla sageli mõistlikum kui üks suur.
  • Kristjan Port (spordibioloog): Inimene võib näha piire seal, kus neid tegelikult pole ja — vastupidi — ekspluateerida kohti, kus piir on ammu ees. Nii näiteks valitseb täna igavuse peletamise kultuur, kus otsime pidevalt tegevusi ega oska vaid enda mõtetega olla, ja nii on meie vaimse vastuvõtlikkuse piir käes. Füüsilises pooles on aga veel piisavalt arenguruumi, kuigi ise arvame vastupidi.
  • Jaak Kaevats (interaktsioonidisainer): Masinad ja inimesed näevad maailma erinevalt. Aasias on kasutusel joogiautomaadid, mis pakuvad kliendile valiku jooke tema näo tuvastamise alusel — näiteks keskealisele valgele mehele näidatakse suure tõenäosusega erinevaid õllesorte. Kui aga sooviti hoopis vett?
  • Sven Ivanov (piiritusetootja): Kuulsime Eesti piirituse ajaloost ja hetkeseisust, saime teada, et Eesti viin peaks saama tänavu esimese toiduainena geograafilise tähise. Sven lõpetas teemakohase soovitusega: pidage piiri!

Aitäh kõikidele esinejatele ja osalejatele, oli põnev ja piire avardav õhtu!

Lõppenud nädalal jõudsime ka kirjatüübi osas uue verstapostini. Anton Koovit andis meile testimiseks üle esimese fondifaili:

Sõnumitiim jätkas õigete sõnumite otsimisel tööd, fookuses oli isikliku taseme kirjeldamine: meie inimene kui rajaleidja, vedaja, loots, teenäitaja. Ehk teistpidi: Eesti inimene tõmbab suuremaid kaasa, teeb väikesel skaalal kogu tee juba enne läbi.

Tööriista meeskond leppis kokku uue estonia.eu kontseptsiooni: see on värav kõigile, kes Eestit tutvustavad. Oktoobri teisest nädalast alustame maja sees alfaversiooni ehitamise ning testimisega, alates uue aasta jaanuarist lansseerime avaliku beetaversiooni, mida saavad kõik huvilised proovida.

Uue estonia.eu platvormi arhitektuur: mitte staatiline veebileht vaid dünaamiline värav, mis koondab erinevat sisu ning tööriistu kõigile, kes Eestist erinevates kanalites räägivad.

Ja kõigile, kes on kannatamatult oodanud sõnumite kõrval visuaalse keele katsetusi, on meil väga head uudised: esimesi mõtteid ning kavandeid tutvustame siinsamas blogis juba oktoobri alguses.

Olulisemad kohtumised

  • 12. sept. Esitlesime EASi juhtkonnale senist tööd, brändi platvormi ja väärtuseid. Arutasime läbi edasise strateegia ja ajaplaani.
  • 12. sept. Sten Tamkivi (Teleport). Teleport on idufirma, mille eesmärgiks on aidata inimestel leida ideaalne elu- ja töökoht enam kui 100 maailma linna seast. Selles sektoris on ärksa ja paindliku riigi lugu selgelt äratuntav.

Eesti on riik, mis on väike ja teeb asju teistmoodi. Kui BMWs saab 5 aastaga paariliikmelise tiimi juhiks, siis Eestis võib poole aastaga saada 20-liikmelise tiimi juhiks. See on asi, millega talente siia meelitada.

“Iga tark töökoht loob 5 tavalist töökohta.”

  • 15. sept. Mariann Liimal (EASi visuaalse materjali spetsialist). Renee Altrovil on valminud esimene audit fotopankade sisust ja kvaliteedist. Täna on kasutusel mitu erinevat keskkonda, süsteemsus puudub ja piltide kvaliteet kõigub.

--

--